“Sarı yeleğe özenen bedelini ağır öder” 

Son günlerde halkı sokağa çıkmaya davet eden belli odaklara çok sert çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “1 Nisan 2019 sabahı Türkiye’nin başına çorap örmek için hazırlık yapan, sarı rüyalar gören kimler varsa karşılarında bizi bulacaklar” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak, Türk milletinin bugüne kadar maruz kaldığı çetin imtihanlardan alnının akıyla çıktığını, zorlu ve zorba kuşatmaları eşsiz iradesiyle, emsalsiz imanıyla bertaraf ettiğini belirtti. İç barış ve huzur ortamını bozmak, milli beka duruşunu kırmak, milli birlik ruhunu karartmak maksadıyla sürekli denemeler yapıldığını ve tuzaklar kurulduğunu belirten Bahçeli, Türk milletini boğma tertipleri ile kriz ve kaosa bulama teşebbüslerinin hiç eksik olmadığını, hiç ara vermediğini kaydetti.  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinin tedavüldeki düşmanca emellere devasa bir cevap niteliği taşıdığını, muhasım ve müfsit odaklara ağır bir darbe indirdiğine çekti.

 “VANDAL BİR SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

Bahçeli, demokrasiyi demagojiye, anlaşmayı anarşiye, hürmeti hüsrana, kucaklaşmayı kurşuna, uzlaşmayı uçuruma, fazileti felakete, dayanışmayı dağılmaya çevirmek için vahim ve vandal bir sürecin uzun süredir herkesin gözü önünde cereyan ettiğini anımsatarak, sözde darbe davalarının, FETÖ kumpaslarının, Gezi Parkı olaylarının, gerekçesi Ayn El Arap (Kobani) olan ve 53 kişinin hayatına kast eden isyan denemelerinin, Doğu ve Güneydoğu il ve ilçelerinde hendek terörüyle tezahür eden işgal planlarının, büyükşehirlerde patlayan bombaların, dayanılmaz noktalara ulaşan şehit haberlerinin yakın tarihin özeti niteliğinde olduğunu aktardı.

“İKİ SEÇENEKLİ İMHA PLANI”

Türk milletinin özellikle son 10 yıldır siyasi, sosyal ve ekonomik ablukaya alındığına değinen Bahçeli, vatanın tehlikeden tehlikeye girdiğini, Türkiye’nin ateşten gömlek giydiğini vurguladı. Milletin PKK ile mücadele ediyor görünürken, gerçekte küresel güçlerle göğüs göğüse çatıştığını, vatanını ve bekasını savunduğunu anlatan Bahçeli, güney sınırları boyunca baş gösteren dehşet verici iç kargaşa, iç hesaplaşma, iç savaşın hızla ağlarını ördüğünü, Türkiye’yi doğrudan ve acı verici şekilde etkilediğini belirtti. Türkiye’ye, ya teslim alınarak küresel projelere taşeronluk yapan tutsak bir ülke olmasının dayatıldığını ya da bölünüp parçalanarak içinden yeni yeni devletçiklerin çıkmasının kurgulandığını ifade eden Bahçeli, iki seçenekli imha planının bizzat Türk milleti tarafından, bizzat milli uyanış ve kenetlenme sayesinde yerle yeksan edildiğine vurgu yaptı.

“HAÇ İLE HİLAL’İN SAVAŞI”

FETÖ’den PKK’ya, IŞİD’den PYD/YPG’ye kadar bütün insanlık ve istiklal düşmanlarının Türkiye’ye karşı imal edildiğini, kiralık olarak alenen ve acımasızca kullanıldığını aktaran Bahçeli, “Karşımızda Hilal ile Haçın bitmek bilmeyen (bugünkü) savaşı vardır. Karşımızda yeni bir Haçlı akınıyla yeni bir Türk-İslam destanının mücadelesi durmaktadır. Karşımızda hak ile batılın, şehit ile katilin, kahraman ile caninin karşılıklı mevzilenmesi, eskiye dayalı ezeli meselesi yer almaktadır.” ifadesini kullandı.

“ZORU GÖRÜNCE KAÇACAK YER ARAYANLAR”

1 Nisan sabahı Türkiye için yeni bir kurgu yapan, yeni bir Gezi düşü kuran, yeni bir sokak hareketi düşleyen varsa buna pişman olacağını belirten Bahçeli, şu görüşleri paylaştı: “Masum taleplerin seslendirilmesi amacıyla sokağı adres gösterenler, bunu de televizyon ekranlarından hayasızca yapanlar fitne tetikçiliğinin sonuçlarına katlanacaklardır. Daha önce söyledim, bir kez daha söylüyorum, CHP-HDP-İP ve diğer mayası lekeli ortakları demokrasi dışı arayışlarla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni berhava etmeyi amaçlıyorlarsa, 12 Eylül öncesi şartları bu mankurtlara ikazla hatırlatmayı tarihi bir görev addederim. Fransa’yı baştan ayağa saran ve diğer Avrupa ülkelerine sıçrayan sarı yelek terörüne özenen varsa, bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini de şimdiden ifade etmek isterim. Sarı yelek giyen çıplak yatmayı göze almalıdır. Bu işin şakası yoktur. Mesele beka meselesidir. Mesele Türkiye meselesidir. Adalet Bakanlığı’nın önüne sandalye atıp oturmak için rest çekenler, YSK’yi kuşatmadan bahsedenler, zoru görünce kaçacak yer arayanlar vakit geç olmadan ayaklarını denk almalıdırlar.”  Devlet Bahçeli, “MHP’nin 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’ne üç belediye fazla alırım, beş belediye eksik alırım anlayışıyla yaklaşmıyor, yaklaşmayacaktır. 1 Nisan 2019 sabahı Türkiye’nin başına çorap örmek için hazırlık yapan, el ovuşturan, sarı rüyalar gören kim ya da kimler varsa karşılarında bizi bulacaklardır.” değerlendirmesinde bulundu.

“GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin güçlenip Cumhur İttifakı’nın geleceğin mimarı olabilmesi için 31 Mart 2019 eşiğinin güvenle ve demokratik denge eşliğinde geçilmesi gerektiğine işaret eden Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti: “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben ilkesi kapsamında bakıyor, bu şekilde kavrıyoruz. Çünkü Türkiye’nin beka düzeyinde tehditlerle muhatap olduğunu görüyor, sadece elimizi değil gövdemizi de taşın altına seve seve koyuyoruz. 31 Mart 2019’da Türkiye kazansın istiyoruz. 31 Mart 2019’da huzur, kardeşlik, refah, beka ve milli birlik öne çıksın diyoruz. Samimiyetle hareket edeceğiz, çerden çöpten, eften püften meselelere takılmayacağız. Milli mutabakatla, Cumhur İttifakı’nın ruhuyla Türkiye’nin prangalarını söküp atacağız. Denizi geçmişken derede boğulmayacağız. Yeni bir Türk zaferine cumhurun ittifak duruşuyla imza atacağız. Ve mutlaka başaracağız, 2023 hedeflerine el ele, omuz omuza, dayanışma halinde ulaşacağız.” (AA)

İlginizi Çekebilir

KKTC hükümetinden ‘Maraş’ açılımı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümeti; 1974’ten beri kapalı olan Maraş’ın açılması yönünde önemli bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir