Sosyal medya üzerinden yürütülen algı yönetiminde öne çıkan isim: TNW

Sosyal medya üzerinden “Atatürk her şeyimiz” ile “Atatürk ilah değildir” etiketleri kullanılarak yayılan tweetler dikkat çekiyor. Bu tweetlerin yayıldığı kaynak ise TNW olarak gösteriliyor. Peki, ne mene bir şeydir bu TNW?

TNW ya da açık adıyla “The Next Web” (Gelecek Web veya sonraki web anlamında) çevrimiçi dünyada inovasyon (yenilikler) yaratmak üzere kurulduğu iddia edilen bir şirket.

Bizim sosyal medya dedektiflerimizin muhteşem istihbaratları sayesinde öğrendikleri gibi ABD merkezli bir şirket değil. Şiirketin merkezi Amsterdam. Yani Holland.

“thenextweb.com” Boris Veldhuijzen van Zanten ve Patrick de Laive diye iki ortak tarafından 2006 senesinde kurulmuş. Dünya çapında bağlantıları var. Tahmin edebileceğiniz gibi gizli servislerle de…

Web teknolojilerinde yeniliklerin kullanılması için kurulmuş olan bu şirket isteyene web’in çeşitli alanlarında hizmet veriyor. Diğer bir uzmanlıkları ise kripto ve teknik şirketler…

Sosyal medya üzerinden “Atatürk her şeyimiz” ile “Atatürk ilah değildir” etiketleri kullanılarak yayılan tweetler dikkat çekiyor. Bu tweetlerin yayıldığı kaynak ise TNW olarak gösteriliyor. Peki, ne mene bir şeydir bu TNW?

TNW ya da açık adıyla “The Next Web” (Gelecek Web veya sonraki web anlamında) çevrimiçi dünyada inovasyon (yenilikler) yaratmak üzere kurulduğu iddia edilen bir şirket. Bizim sosyal medya dedektiflerimizin muhteşem istihbaratları sayesinde öğrendikleri gibi ABD merkezli bir şirket değil. Şirketin merkezi Amsterdam. Yani Hollanda. Bu meşhur “thenextweb.com” Boris Veldhuijzen van Zanten ve Patrick de Laive diye iki ortak tarafından 2006 senesinde kurulmuş. Dünya çapında bağlantıları var. Tahmin edebileceğiniz gibi gizli servislerle de…

Web teknolojilerinde yeniliklerin kullanılması için kurulmuş olan bu şirket isteyene web’in çeşitli alanlarında hizmet veriyor. Diğer bir uzmanlıkları ise kripto ve teknik şirketler… Parayı verene danışmanlık yapıyorlar ama öyle üç beş yüz lira değil. Büyük paralar söz konusu. Mesela 30 – 40 hatta 300 -500 bin dolarlar telaffuz ediliyor.

Bi burada kısır tartışmalar girip Atatürk ismi üzerinden tartışırken, meczuplar ellerine tutuşturulan baltalarla heykellere saldırtılırken ve yine kısır tartışmalara katılan insanlar gözaltına alınır hatta tutuklanırken bütün bunların nereden çıktığını düşünmüyoruz bile.

Büyük bir tezgâh açılmış, insanlar bu tezgâha çekiliyor.

Kim mi, kimler mi çekiyor?

İpucunu verdik. Gerisi istihbarat ve yargının işi.

Bizim tekrarlayacağımız şey şu:

Tezgaha gelmeyin.

 

İlginizi Çekebilir

Bursa’da otoparkta duran otomobil alevlere teslim oldu

Bursa’da bir firmanın otoparkında bulunan otomobil, motor kısmından alevlere teslim oldu. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir