SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeniden MHP Nilüfer İlçe Başkanı seçilen Levent Karakoç, CHP yönetimini hedef aldı ve çok net konuştu: “Kirliliği bitirmek için Nilüfer’i istiyoruz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nilüfer İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongre’ye gitti. Tek liste girilen seçimde mevcut başkan Levent Karakoç güven tazeledi. Kongrede konuşan Karakoç, Nilüfer’deki imar ve emsal artışlarına CHP’lilerin bile isyan ettiğini belirterek, Nilüfer’in temizlenmesi için Nilüfer’i istediklerini söyledi. 

Haber Giriş Tarihi: 03.09.2023 21:02
Haber Güncellenme Tarihi: 03.09.2023 21:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
Yeniden MHP Nilüfer İlçe Başkanı seçilen Levent Karakoç, CHP yönetimini hedef aldı ve çok net konuştu: “Kirliliği bitirmek için Nilüfer’i istiyoruz”

MHP Nilüfer İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi büyük katılım ve coşkuyla gerçekleşti. Orhaneli yolundaki bir düğün salonda gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptı. Kongrede,  MHP Nilüfer İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Dinçer faaliyet raporunu okumasının ardından MHP Nilüfer İlçe Başkan Yardımcısı Erkan Alp maliyet raporunu okuyarak katılımcıları bilgilendirdi. Daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı salona iletildi.


“NİLÜFER’DE DERS ALINMIYOR”
Kongrede bir konuşma yapan Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, yaşanabilir huzurlu şeffaf bir Nilüfer için göreve geldikleri günden beri mahalle mahalle, sokak sokak yüksek tempoda çakıştıklarını anlatırken, hedefine CHP’li Nilüfer Belediyesi’ni koydu. Kaçak ve yönetmeliklere aykırı inşaatların Türkiye’ye ağır felaketi daha yeni yaşattığını anlatan Karakoç, “Orantısız inşaat rantı çok sayıda ilde büyük bir yıkıma yol açtı. On binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken hepimizin yüreği yandı. Aynı manzaraların yaşanmaması için yaşadığımız son felaketten ders alınmalıydı. Ancak görüyoruz ki Nilüfer'de bazıları bildiğini okumaya devam ediyor" dedi. Nilüfer’de özellikle 23 Nisan, Ertuğrul, Altınşehir, Ataevler mahallelerinde fahiş emsal uygulamalarına dikkati çeken Karakoç, "Yüzde 100 oranında emsal artışlarıyla karşılaşmak Nilüfer'de sıradan hale geldi. Bilgi ve belgeler ortaya saçılıyor, yerel basının gündeminden düşmüyor. Şimdi soruyoruz. Her ne kadar susulsa da bu imar usulsüzlüğü değil de nedir? Görmezden delinse de altını çizelim ki mızrak çuvala sığmıyor" diye konuştu.


RANT HAVUZLARI
Nilüfer’de kurulan rant havuzlarının bırakın kamuoyunu artık CHP’nin kendi içinde de büyük tepki çektiğini, milletin hakkının yendiği Nilüfer'de vaziyet ilçeyi 25 yıldır yöneten partinin tabanından feryatların yükselmesine yol açtığını vurguladı. Karakoç, “Nilüfer'de kurulan bu rant, kişiye özel plan değişiklikleri, emsal kavgaları, yaşanan disiplin süreçleri karşılıklı ithamlar ortalığa saçılıyor. Nilüfer'de ucu bucağı açık olaylar oluyor ve vekilinden il başkanına ilçe başkanına herkes susmuş izliyor. Arkadaşlar kendinize gelin" diye konuştu. CHP'nin İlçe Başkanlığı'na aday olan bir ismin rant düzenini itiraf ettiğini da vurgulayan Karakoç, "Değişim diyerek orta yerde gezenlere soruyorum. Sen değiştin mi, sınıf mücadelesine sırtını dönen yöneticilere tavrını koyabildin mi, seçilene kadar demokrasi havalesi kesilenlere seçildikten sonra haddini bildirdin mi? Hiç bir şeyim yok diyen, seçildikten sonra mülk zengini olanlara bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sordun mu? Bu hırsızlık, bu talan düzeninin bir parçası olan kimi yöneticilere hesap sordun mu? Gemlik Belediye Başkanı'nın Nilüfer'de kişiye özel emsal artışını içine sindiremediğini söylemesi Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki konuşması hafızalardaki yerini korumaktadır" dedi. Nilüfer Belediyesi eski başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Bozbey'i de hedef alan  Karakoç, Emirkoop’la ilgili iddiaları yeniden gündeme taşıdı. Karakoç, burada Bozbey ve ailesi tarafından kurulan 4 kooperatifin 24 ay taksitle arazi aldığını ve burada yapılaşma planlarının tamamlanmasının ardından yine Bozbey’lere ait Perçem şirketine devredildiğini hatırlatan Karakoç, daha önce de kamuoyuna taşıdıkları bu iddiaların Bozbey tarafından kamuoyuna açıklanması gerektiğini vurguladı. Nilüfer'de temiz siyaset döneminin artık başlaması gerektiğini ve MHP teşkilatları olarak çalıştıklarını anlatan Karakoç, “İlçeyi bu kirlilikten kurtarmak için önümüzdeki yerel seçimlerde kamuoyunun desteğiyle gereğini yapmak üzere MHP’li bir belediye başkanlığı ve güçlü bir meclis yapısına mecbur kılmaktadır" dedi. Karakoç, net bir şekilde Nilüfer’i istediklerini ortaya koydu.  


“GÖREVE TALİP OLACAĞIZ”
Alaattin bey, Yaylacık ve Tahtalı başta olmak üzere tarım alanlarının talan edildiğine de konuşmasında yer veren Karakoç,  "Kaçak mantar gibi dikilen fabrikaları görmüyor Nilüfer Belediyesi. Ama buradan belirtmeliyim ki, gördük, bildik, not ettik. 31 Mart seçimlerinde Nilüfer Halkı'ndan görev talep edeceğiz. 0,50 emsal artışını, genişletilmeyen caddeleri, araçları oluşturduğu yoğunluğu, yok olmaya yüz tutmuş yeşil alan ve park alanlarını, plansızlığı, kaçak yapılaşmayı, rant havuzu ve dahasını hesap sormak üzere halkımızın teveccühü ile irade ve isteğimizi net bir şekilde ortaya koyuyoruz. Bundan dolayı tüm gönüldaşlarımızı ve ülküdaşlarımızı bu sürece katkı koymaya davet ediyoruz" dedi.


 “TÜRK MİLLETİ NE KADAR PROJE İTTİFAKI VARSA SİYASİ TARİHİMİZİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMECEKTİR”
Kongrede yaklaşan yerel seçimleri değerlendiren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bursa’mız, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, atalarımızın bize kutsal emanetidir. Bu kutlu şehir zillete hiçbir zaman geçit vermemiş bundan böyle de vermeyecektir. CHP, bu hezeyanlar içinde savrulurken diğer taraftan da İP yerel seçimler için pazarlık sürecini başlatmıştır. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin samimi çağrısına, İP Genel Başkanı “yerel seçimlere her parti ayrı ayrı” girelim diyerek ciddiyetsiz açıklamalarla cevap vermiştir. Meral Akşener seçim sonuçlarındaki hezimetin sorumlusu olarak kendisinden başka herkesi göstermiş, hatta hızını alamamış ve suçu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne atarak sorumluluktan kaçmaya çalışmıştır. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde de başarı elde edemeyeceğini anlayan Akşener ciddiye alınmayacak söylemlerle yaklaşan yenilgisine bahaneler üretmiştir. Bölücü HDP ile “Masa Altı İttifakı” kurmaktan hiçbir rahatsızlık duymayan İYİ Parti’in, yerel seçimlerde ülkenin hayrına Milliyetçi Hareket Partisi ile komşu olmaktan kaçınması milletimizin gözünden kaçmamıştır. Türk milleti, zilletin karanlığına cevabını 31 Mart 2024’te verecek ve ne kadar proje partisi ne kadar proje ittifakı varsa siyasi tarihimizin çöplüğüne gömecektir” şeklinde konuştu.


 (Alpaslan YILDIZ)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.