SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldırım’a 5 yıldızlı tesis

Yıldırım Gençlik Merkezi’nin açılışında konuşan Gençlik Ve Spor Bakanı Osman Bak, “Yıldırım’da güzel işler yapılıyor. Biz de bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanında olmaya ve ona destek vermeye devam edeceğiz.” dedi. Başkan Yılmaz da, “Kentsel dönüşümden kültürel faaliyetlere, kütüphanelerden spor tesislerine tüm projelerimiz ile Yıldırım’ın değerine değer katıyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2024 22:45
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2024 22:45
Kaynak: Bülten
Yıldırım’a 5 yıldızlı tesis

Yıldırım Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle Yıldırım’da hizmete açılan Gençlik Merkezi, kütüphaneden e-spor merkezine, sinemadan müzik odası ve fitness salonuna kadar gençlerin tüm beklentilerine cevap verecek. Yıldırım Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle ilçeye kazandırılan Yıldırım Gençlik Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, AK Parti Genel Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen ve çok sayıda davetli katıldı. 5 bin metrekare kullanım alanına sahip Yıldırım Gençlik Merkezi’nin bünyesinde; yeni nesil kütüphane, çok amaçlı salon, bireysel çalışma alanı, fitness salonu, güreş ve karate salonları, sinema salonu, ders çalışma alanları, el sanatları ve zekâ oyunları dersliği, kitap kafe, müzik odası, açık basketbol sahası, tenis kortu ve e-spor alanı bulunuyor.


İŞİMİZ GÜCÜMÜZ YILDIRIM
Yıldırım’a hak ettiği hizmetleri kazandırmak için 5 yıldır yoğun bir çaba sarf ettiklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu süreçte kentsel dönüşüm projeleri, kütüphaneler, sosyal ve kültürel faaliyetler ile Yıldırımlıları mutlu etmek için çalıştık. Geride bıraktığımız 5 yılda sadece spor alanında 22 yatırımı ilçemize kazandırdık. 256 bin insanımızı sporla buluşturduk. Bugün yine Türkiye’nin en büyük ve işlevsel gençlik merkezlerinden birisini ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni nesil kütüphane, çok amaçlı salon, bireysel çalışma alanı, fitness salonu, güreş ve karate salonları, sinema salonu, ders çalışma alanları, el sanatları ve zekâ oyunları sınıfı, kitap kafe, müzik odası, açık basketbol sahası, tenis kortu ve e-spor alanı bulunuyor. Ayrıca, salonlarıyla, sınıflarıyla, kütüphanesiyle, spor salonu ve bilişim atölyeleri ile beraber evlatlarımızın yeni buluşma noktası olacak Merkezi’mizde gençlerimize hem kendilerini geliştirme hem de vakitlerini verimli değerlendirebilecek. Gençlerimizin ve çocuklarımızın istedikleri her şeyi bir çatı altında toplayan Yıldırım Gençlik Merkezi Yıldırım’a ve Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.


HER ZAMAN BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ
Açılış törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, gençlerin tesise gösterdiği ilgiye işaret ederek, “Görüyorum ki daha şimdiden gençlerimiz tesisimize akın etmiş. Gençler biz, sizleri çok seviyoruz. Yıldırım’da güzel işler yapılıyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, birçok projeyi ilçeye kazandırmış, kazandıracakları birçok programda var. Biz her zaman başkanımızın yanındayız desteğimiz sürecek.  Aileler, buraya çocuklarını getirsinler. Bu spor salonları, spor merkezleri vatandaşlarımıza ücretsiz. Buraya gelen çocukları bizler ailelerle birlikte kötü alışkanlıklardan da korumuş oluyoruz” diye konuştu.


YATIRIM YAĞMURU
Son beş yılda Yıldırım’a önemli yatırımların kazandırıldığını söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Vekili Efkan Ala, “Yıldırım Belediye Başkanımız, enerjisiyle özverisiyle ilçenin çehresini değiştirecek projelere imza atıyor. Bir taraftan şehrin en önemli gündem maddesi olan kentsel dönüşüm alanında 11 projeyi yürüten Belediyemiz, diğer taraftan Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi ve Yıldırım Gençlik Merkezi gibi 100 binlerce insanımızın istifade ettiği tesisleri ilçemize kazandırdı. Önümüzdeki dönemde başkanımız ve ekibi aynı şevk ve aşkla Yıldırım’a hizmet etmeye devam edecek” ifadelerini kullandı. Yıldırım’a her gün yeni bir yatırımın temelinin atıldığını veya hizmete açıldığını aktaran Bursa Milletvekili Mustafa Varank ise “Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz ve çalışma arkadaşları Yıldırım’ın çehresini değiştirmeye, şehrin marka değerini yükseltmeye, Yıldırımlılar için daha güvenli ve konforlu bir yaşam sağlamaya ahdetmişler. Bize düşen ise bu inançlı, çalışkan, kadrolara destek olmak” dedi. Konuşmaların ardından protokol ve gençler Yıldırım Gençlik Merkezi’nin açılış kurdelesini beraber kesti. 


Bak: “Paris’te hedefimiz altın madalya”   

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kestel Spor Salonu'nda spor kulübü temsilcileri, milli sporcular, gönüllü gençler ve üniversite öğrencilerinin katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada, Türk sporcuların uluslararası başarılarının son dönemde artarak devam ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Türkiye'nin bir spor devrimi yaşadığını dile getiren Bak, özellikle yeni yapılan spor tesisleriyle bir spor ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.
Bak, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na değinerek, "İnşallah Türkiye'miz orada ay-yıldızlı bayrağı göndere çektirecek ve İstiklal Marşı'nı tüm dünyaya dinletecek. Bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 100 sporcuyla orada olacağız. Hedefimiz altın madalyalar ve kürsüde yer almak. Bizler ülkemizin bayrağını göndere çektirecek Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları istiyoruz. İşte bu şampiyonlar sizin içinizden çıkacak. Bu ülkenin gururu olacaksınız." ifadesini kullandı.


"TÜRKİYE YÜZYILI, SPORUN YÜZYILI"
Bursa'ya çok sayıda eser kazandırdıklarını anlatan Bak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz eser yaparız, yeni tesisler yaparız. Bursa'mızda yeni Atatürk Spor Salonu'nu 2 yıl içinde bitirmiş olacağız. Avrupa standartlarında stadyumlar yapılırken, spor salonları yapılırken, yüzme havuzları yapılırken dediler ki 'Bunları niçin yapıyorsunuz?'. Bunları gençler için yapıyoruz. Gençlerin spor yapması için yapıyoruz. İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bizim en önemli görevlerimizden biri bağımlılıkla, uyuşturucuyla, kötü alışkanlıklarla mücadele. O noktada bütün tesisler ailelerin, gençlerin emrinde. Herkes spor tesislerine gelsin, spor yapsın, yüzmeden, atletizme, masa tenisinden, kick boksa, karateden judoya, güreşe ve bütün branşlarda tesisler emrinizde. İşte bütün bunlarda çok şanslıyız. Sporun içinden gelen bir Cumhurbaşkanımız var, Recep Tayyip Erdoğan var. Recep Tayyip Erdoğan her zaman sporcunun yanında her zaman onunla beraber."
Bakan Bak, AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol'un başkanlığa seçilmesiyle ilçeye çok sayıda eser kazandıracaklarını anlattı. Her zaman sporcunun yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bak, "Eserler devam edecek. Hizmet devam edecek. Gerçek belediyecilik devam edecek. Kestel'de de Bursa Büyükşehir'de de eserlerimize devam edeceğiz." diye konuştu. Gençlere güvendiklerini belirten Bak, "Türkiye Yüzyılı, gençlerin yüzyılı. Türkiye Yüzyılı, sporun yüzyılı. Türkiye Yüzyılı, bizim yüzyılımız, çılgın Türklerin yüzyılı, sporcularımızın yüzyılı. Hep beraber al bayrağı göndere çektireceğiz. Tüm dünyaya 'Bu Türkler çılgın.' dedirteceğiz. Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonlarıyla tekrar tüm dünyaya gücümüzü göstereceğiz." değerlendirmesinde bulundu.


"BAŞARILI OLMANIZ İÇİN BİZE NE DÜŞERSE ONU YAPMAYA HAZIRIZ"
AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala da AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol'un da spor camiasından geldiğini bildirdi. Gelecek dönemde Erol ile gençlere daha çok imkan sağlayacaklarını anlatan Ala, şunları kaydetti: "Sizler daha fazla spor yapma, daha fazla uluslararası başarı elde etme imkanı bulacaksınız. Ben burada çok saygın, çok kıymetli evlatlarınızla tanıştım. Bir kısmıyla daha önce de buluşmuştum. Onların her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bilin ki gençler sizin başarılı olmanız için bize ne düşerse onu yapmaya hazırız ve bu anlayış içerisinde yolumuza devam edeceğiz." Bursa Valisi Mahmut Demirtaş da sporcularla iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.