SON DAKİKA
Hava Durumu

Yılmaz: “2022 yılını milat ilan ediyoruz”

Bursa’da Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında görev yapan usta öğreticilerle bir araya gelen MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülecek çalışmayla 2022 yılını bir milat ilan ettiklerini söyledi. 

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2022 21:12
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2022 21:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
Yılmaz: “2022 yılını milat ilan ediyoruz”

Bir dizi çalışma için Bursa’ya gelen MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında görev yapan usta öğreticilerle bir araya geldi. Yılmaz, daha sonra hayat boyu öğrenme faaliyetlerini geliştirmek, yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla Olgunlaşma Enstitüsü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, il ve ilçe yöneticileri katıldı. 


Bakan Yardımcılığı görevine atandıktan sonra ilk kez usta öğreticilerle bir araya geldiğini ifade eden Dr. Nazif Yılmaz, “Bakanlığımız nezdinde de ilk kez böyle bir buluşma gerçekleştiriliyor. Bu da Bursa’ya nasip oldu. Türkiye’de 997 halk eğitimi merkezimiz var. Şubat ayında yaklaşık 1 milyon 450 bin kadar kursiyerimiz eğitim aldı. Mart ayında da büyük bir sıçrama gerçekleşiyor. İnanıyorum ki 2022 yılı Aralık ayı sonuna kadar bu rakam ikiye katlayacak. Sizlerin destekleriyle vatandaşlarımız yeteneklerini gerçekleştirme ve bir kültürü kendi evine taşıma imkânı bulacak. En önemlisi de Allah’ın insanlara lütfettiği ömür sermayesini daha nitelikli bir şekilde kullanma imkânına sahip olacağız.” dedi.


“MESLEĞİNDE KENDİNİ YENİLEMEYEN KENDİSİNDEN YER”
Ülke genelinde 997 halk eğitimi merkezi ile vatandaşlara hizmet sunduklarını belirten Dr. Nazif Yılmaz, “4 eylemi gerçekleştirmek zorundayız. Bunlardan ilki kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve fiziki imkânların iyileştirilmesidir. İkinci olarak usta öğreticilerimizin ve halk eğitimi merkezi yöneticilerimizin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik eylemler gerçekleştirilmesi. Ben hep şuna inandım, ‘Mesleğinde kendini yenilemeyen kendisinden yer’. Üçüncü alanımız ise tanıtım, iş birliği ve farkındalık çalışması. Dördüncüsü de her ay bir sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirilmesi. Ben inanıyorum ki bu etkinlikleri gerçekleştirdiğimizde hem kursiyerlerimiz artacak hem de kurslarımızın niteliği artacak. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda yürütülecek çalışmayla 2022 yılını bir milat ilan ediyoruz. Bunu da siz değerli meslektaşlarımızla gerçekleştireceğiz.” dedi.


“BURSA BİR ŞEYİ İSTİYORSA YAPIYOR”
İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, “Son dönemde hayat boyu istatistiklerimiz ciddi gelişme gösteriyor. Ocak, şubat ve mart aylarında çok ciddi sıçramalar oldu. Bakanlığımızın gösterdiği hedefe doğru yaklaşmaya başladık. Desteklerinden dolayı Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger’e şükranlarımı arz ediyorum. Bursa'nın şöyle bir özelliği var. Bursa bir şeyi istiyorsa yapıyor. Son birkaç ayda bazı istatistiklerimizi 6 katına çıkardık. İnanıyorum ki kadim şehir Bursamızın öğretmen ve öğrencileri bu istatistikleri daha da yukarıya çıkaracaktır. Bursa'ya teşriflerinden dolayı Sayın Bakanım Nazif Yılmaz’a şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 


YILMAZ BURSA’DA OKULLARI ZİYARET ETTİ

Bir dizi çalışma için Bursa’ya gelen ve Vali Yakup Canbolat’ı Makamında ziyaret eden MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Mihraplı Abdulkadir Can ve TOOB Anadolu imam Hatip Liselerini de ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. İlk ziyaretinde Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki Projesi öğrencileriyle bir araya gelen MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, okulda hazırlanan Mûsikî Koridorunun açılışını da gerçekleştirdi. Programa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Osmangazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, İl MEM Şube Müdürü Bekir Arslan ve hayırsever Cemalettin Can da iştirak etti.


Açılışın ardından  okuldaki Mûsikî Projesi  öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya gelen Dr. Nazif Yılmaz; “Sizler bizim kendi kültür ve medeniyetimizin müziğini ihya ve icra ediyorsunuz. Bu anlamda bir dönüm noktasında duruyorsunuz. Yıllar sonra yaptığınız işin ne kadar önemli bir iş olduğu ortaya çıkacaktır. Nasıl Milli Teknoloji hamlesi yapıyorsak, millî kültür, millî sanat ve millî müzik hamlesi de yapıyoruz. Siz bu millî müzik hamlesinin kahramanları olacaksınız.” dedi.


MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Bursa’da ziyaretlerine TOBB ve Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Liseleri ile Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED)ile devam etti. MEB Bakan. Yrd. Nazif Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. yılı anısına Mihraplı Abdulkadir Can AİHL Mûsikî Projesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Tayyare Kültür Merkezinde düzenlenen “Hepimiz Oradaydık” isimli Çanakkale Türküleri Konserine katıldı.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.