SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti’den Osmangazi’ye talip olan Nalbant: “İşe belediyeden başlayacağım”

AK Parti'den Osmangazi Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Yusuf kudret Nalbant, aday gösterilmesi ve seçilmesi durumunda işe belediyeden başlayacağını ve belediyenin 7/24 anında vatandaşa hizmet sağlayan bir yapıya kavuşturacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 10:51
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 14:20
Kaynak: Alpaslan YILDIZ
AK Parti’den Osmangazi’ye talip olan Nalbant:  “İşe belediyeden başlayacağım”

 20’yi aşkın vizyon proje ile Osmangazi’de büyük bir değişim ve dönüşümü amaçladığını anlatan Nalbant, belediyenin hizmet sağlama noktasında saatlere bağlı kalmadan ve sürüncemeye bırakmadan vatandaşın ihtiyaçlarına anında çözüm oluşturacağını kaydetti.

Yerel seçimler öncesi AK Parti’de belediye başkanı ve meclis üyeliği aday adaylarının heyecanı da artıyor. Aday adayları kendilerini tanıtıp adaylık sürecine geçmek için gecelerini gündüzlerine katıyor. AK Parti’de en fazla rağbet gören ilçelerin başında şüphesiz Osmangazi geliyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın 3 dönem kuralına takıldığı için yeniden aday olamayacak olması, aday adayı sayısının da oldukça fazla olmasını beraberinde getirdi. Güçlü isimlerin öne çıktığı adaylık sürecinde dosya veren isimlerden birisi de 14 yıldır aynı belediyede görev yapan Yusuf Kudret Nalbant. Milli görüş geleneğinden gelen bir ailenin çocuğu olan Nalbant, AK Parti’nin Bursa’daki kurucuları arasında olan ve iki dönem meclis üyeliği de yapan Güler Nalbant’ın oğlu.

Sehirmedya.com’u ziyaret ederek adaylık süreci ve Osmangazi’ye dair hayallerini anlatan nalbant, iki yıldır içinde mühendis ve mimarlarında olduğu bir ekibin çalışmaları sonucu hazırladıkları projeleri Osmangazi’de uygulamak için yola çıktıklarını anlattı. Aday gösterilip seçilmesi durumunda öncelikle belediyeden işe başlayacağını anlatan Nalbant, belediyeyi 7/24 vatandaşa cevap veren, anında sorun ya da sıkıntılara müdaehale eden bir yapıya büründüreceiğini aktardı. Belediyeyi öncelikle 7/24 çalışan bir belediye haline getireceğini dile getiren Nalbant, kurulacak ekiplerle günün ve gecenin her vakti vatandaşın başvurusunu anında yanıtlayan ve çözüm üreten bir yapıya bsüründüreceğini kaydetti.

Mimar ve mühendislerin de içinde olduğu geniş bir ekiple 20’nin üzerinde proje hazırladıklarını ve bu projelerin Osmangazi’nin geleceğine yönelik önemli hamleler olduğunu anlatan Nalbant, insan odaklı, halkın ihtiyaçlarını merkeze alan, Osmangazi’ye vizyon katacak plan ve programlarının hazır olduğunu kaydetti. Amlaçlarının tamamen ilçeye hizmet olduğunu takdir edilip aday gösterilmeleri halinde projelerini uygulayacaklarınıanlatırken, çalıştıkları projeleri başka biri de başkan olsa ona sunup yapılması için gayret göstereceğini anlattı. 2 yılı İnegöl 14 yılı Osmangazi’de olmak üzere 16 yıllık belediyecilik tecrübesi olduğunu ve bu tecrübe ışığında belediyeciliği ve belediyeyi iyi bilen biri olarak yola çıktığını da anlatan Nalbant, genç, dinamik ve Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında Osmangazi Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu sözlerine ekledi.

(Alpaslan Yıldız)

Kaynak: Alpaslan YILDIZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.