SON DAKİKA
Hava Durumu

Alinur Aktaş, tercih yapacak öğrencilere Bursa'yı anlattı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, üniversiteli olacak adaylara Bursa'yı neden tercih etmeleri konusunda açıklama yaptı. Aktaş, Bursa'nın öğrenci kenti olduğuna dikkat çekerek, onlara tanınan fırsatları aktardı.

Haber Giriş Tarihi: 05.08.2023 18:56
Haber Güncellenme Tarihi: 05.08.2023 18:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
Alinur Aktaş, tercih yapacak öğrencilere Bursa'yı anlattı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, üniversiteli olacak adaylara Bursa'yı neden tercih etmeleri konusunda yaptığı açıklamada Bursa'nın öğrenciler için fırsatlar kenti olduğuna işaret etti. 

Bursa'da üç üniversite olduğunun ve bunlardan bir tanesinin de kendisinin mezun olduğu Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olan Uludağ Üniversitesi olduğunun altını çizen Aktaş, "Tıp fakültelerinden mühendislik fakültelerine varana kadar Bursa Teknik Üniversitesi gibi özellikle sanayi şehri Bursa'da karşılığı olan, 18 organize sanayi bölgesi ve özellikle TOGG fabrikası. Karşılığı olan bir teknik üniversite ve henüz çiçeği burnunda ikinci senesi olan vakıf üniversitemiz, Mudanya Üniversitesi. Doğal ortam içerisinde müthiş bir üniversite. Önemli yatırımlar yapan, sanayi ile bütün birimleri entegre olmaya çalışan bir üniversite" dedi.

"Bursa'da Türkiye'nin en fazla gençlik merkezine sahibiz"

"Bursa'da Türkiye'nin en fazla gençlik merkezine sahibiz" diyerek özellikle Büyükşehir Belediyesi olarak gençlik hizmetlerinden bahseden Aktaş, "Bursa Büyükşehir Gençlik Kulübü uygulamamız var 18-25 yaş aralığındaki gençlere hitap eden. İster Bursa'da ikameti olsun, isterse üniversite okuyan bir genç olsun. Buraya katılmakla beraber ücretsiz internetlerden tutun da brçok mekandaki alışveriş indirimlerine kadar imkanlar var" diye konuştu. 

Beş bin meslek lisesi, beş bin üniversite öğrencisine burs imkanı

Beş bin meslek lisesi, beş bin üniversite öğrencisine burs sağladıklarını da vurgulayan Aktaş, şöyle devam etti: "10 bin civarında mahalle gönüllümüz var. Çok farklı sosyal projelere imza atıyoruz. Çocuklarımız bizatihi o çatı altında staj, yurt dışı gezisi gibi farklı imkanlardan faydalanma şansına sahip. Yine önemli bir projemiz "Gençlik Bursa'da Yollarda." Ben özellikle ifade ediyorum, gençlerimizin gezmesini, farklı şehir ve farklı kültürleri tanımasını ben cidden çok öenmsiyorum. Özellikle genç kardeşlerimize aynı sıralardan 30-32 yıl önce geçmiş bir büyükleri olarak söylüyorum, işin bu kısmı en az teori kısmı kadar önemli. Bursa'nın da bu konuda hazırlıklı olduğunu ifade etmek istiyorum."

(Dilvin Altıkardeş)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.