SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa OSB, "Yeşil OSB" başvurusunu yaptı

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nin (Bursa OSB) 12. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, “Yeşil OSB için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza başvurumuzu yaptık" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2023 11:04
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2023 11:04
https://sehirmedya.com/
Bursa OSB, "Yeşil OSB" başvurusunu yaptı

12. Genel Kurul'da konuşan Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, “Yoğun çalışma temposu ile geride bıraktığımız bu dönem, bölgemizle ilgili altyapı yatırımlardan dış ekonomik temaslara, kuvvetlendirerek sürdürdüğümüz üye ilişkilerinden sosyal sorumluluk projelerine kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle dolu dolu geçti. Bu dönem pandeminin etkisiyle reel sektör için zor denilebilecek bir süreç olsa da üretim, ihracat ve istihdama yönelik çalışmalar kesintisiz devam etti" dedi. 

Türkiye'nin yine pandemi gibi zorlu bir sürece karşı büyümesini devam ettirdiğinin altını çizen Durmaz, "Ülkemiz yine birlik ve beraberlik içinde her şartta olduğu gibi bu zorlu günlerde de istihdamı, ihracatı, üretmeyi ve ürettikçe büyümeyi sürdürdü. Emek Köy Su Depoları ile OSB’miz arasındaki yaklaşık 4 kilometrelik su hattında revizyon çalışması yaptık. Buradaki çelik boruları polietilen borularla değiştirerek proses suyu iletim hattının yenilenmesini tamamladık. BOSEN şalt sahasında trafo değişimlerini gerçekleştirildik. Atıksu arıtma tesisimizle ilgili rehabilitasyon çalışmalarımız devam etmekte olup bu kapsamda AAT 2 Biyolojik Arıtma revizyonunu tamamladık” ifadelerini kullandı.

Yeşil OSB müjdesi

Bursa OSB’nin önümüzdeki döneme ilişkin faaliyetlerinden de bahseden Durmaz, Yeşil OSB müjdesi vererek şöyle konuştu: “Sanayicimize tek durak ofis anlayışı ile hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Araç filomuzu, enerji nakil hatlarımızı, doğalgaz altyapımızı, arıtma tesisimizi, su üretim tesisimizi, itfaiye ekibimizi güçlendirerek siz sanayicilerimize; kesintisiz, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz. Yeşil OSB için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza başvurumuzu yaptık. Bu bizi pozitif yönde ayrıştıracak, tasarruf, verimlilik, sürdürebilirlik, global ortamda ihracat yapan firmalarımıza rekabet üstünlüğü ile birlikte ihracatlarında artış sağlayacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Yine bu kapsamda karbon salınımını düşürmek suretiyle her zaman önem verdiğimiz çevre hassasiyetlerine de yoğunlaşmış olacağız.” 

(Dilvin Altıkardeş)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.