SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'ya Tematik Parklar Geliyor!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehri daha yeşil ve yaşanabilir hale getirmek için tematik parklar kuracaklarını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 12:59
Kaynak: Sema Yüksel Güngörmez
Bursa'ya Tematik Parklar Geliyor!

Bu kapsamda, Hamitler'deki katı atık depolama tesisini botanik parka dönüştürmek için çalışmalara başladıklarını belirtti. Ayrıca, şehrin dört bir yanına tematik parklar ve yeşil alanlar kazandıracaklarını açıkladı. Bu parklar arasında Demirtaş Yenilenebilir Enerji Parkı, Kumsaz Su Dünyası Bölge Parkı ve Bursa Ürünlü Tarım İnovasyon Parkı gibi farklı konseptlere sahip parklar bulunuyor. Hamitler Botanik Parkı'nın, çevresindeki 13 mahalleye hizmet edecek ve çöp depolama alanının bir dönüşümü olarak değerlendirileceğini ifade etti. Ayrıca, bu proje kapsamında modern bir atık bertaraf tesisinin de şehre kazandırılacağını vurguladı. Tesisten günlük 2 bin 500 ton atığın bertaraf edilerek yılda 100 bin hanenin elektrik ihtiyacının karşılanacağını belirtti. Aktaş, projenin engellenmesine rağmen, tesisin yapımına başlandığını ve şehrin dört bir yanına parklar kuracaklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehri daha yeşil ve yaşanabilir bir hale getirmek için birçok park projesini hayata geçiriyor. Tematik parklar, bölge parkları ve yeşil alan düzenlemeleriyle yeşili günlük yaşamın bir parçası haline getirecek.

(Sema Yüksel Güngörmez)

Kaynak: Sema Yüksel Güngörmez

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.