SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP İl Başkanı Yeşiltaş yine algıya mı sarıldı?

Geçtiğimiz günlerde Bursa’da 750 Gelecek Partisi üyesinin CHP’ye katıldığı yönünde servis edilen haberin doğru olmadığı ortaya çıktı. Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamada CHP’ye geçen kişi sayısının sadece 6 olduğu bildirilirken, CHP Basın Bürosu tarafından servis edilen haberin asılsız olduğu açıklandı. 

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2024 17:43
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2024 17:43
Kaynak: Ayşe CANDAN
CHP İl Başkanı Yeşiltaş yine algıya mı sarıldı?

CHP’de yerel seçimler öncesi hem iç çatışmalar hem de İl Başkanlığı’nın yönetilemiyor olması nedeniyle yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor. İşte onlardan biri de CHP Basın Bürosu’nun servis ettiği bir haberle patlak verdi. CHP Basın Bürosu Bursa’da 750 Gelecek Partisi üyesinin partilerinden istifa ederek CHP’ye geçtiğini duyurdu. 

Bu haber üzerine bugün bir açıklama yayınlayan Gelecek Partisi, servis edilen haberin doğru olmadığını duyururken, böylesi bir konuyla ilgili açıklama yapmak durumunda kaldıklarından dolayı Bursalılardan özür dilediklerini ifade ettiler. 750 üyenin istifa ederek CHP’ye geçtiği haberinin gerçeği yansıtmadığına vurgu yapılan açıklamada, partiden istifa edip CHP’ye geçen kişi sayısının sadece 6 olduğunu bildirdi. Gelecek Partisi’nin Yargıtay kayıtlarına göre son 15 günde Bursa’da kaybettiği üye sayısının 12 olması da iddianın doğru olmadığını gözler önüne serdi. Bir kez daha algı ve yalan skandalının merkezine oturan CHP’de İl Başkanı Nihat Yeşiltaş’ın seçimden sonra görevine devam etmesinin çok zor olduğu söyleniyor. 

Gelecek Partisi İl Başkanı Fuat Kadıoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle; "14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerinde Millet İttifakının bir kurumsal ortağı olarak CHP ailesiyle birlikte hareket ederek o günkü Türkiye şartlarının gereği de 1'ci bölgeden 3, 2'ci bölgeden de 3 milletvekilini seçtirebilmenin gururunu yaşadık. CHP'nin bu başarısında Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin azımsanmayacak desteklerinin olduğu yadsınamaz. 14 Mayıs 2023 ve takip eden 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası Millet İttifakının CHP'sinde esen değişim rüzgarlarıyla birlikte genel merkezde yeni bir yönetim anlayışı hasıl oldu. Gelecek Partisi olarak refikimiz olan partilerin içinde yaşanan değişime saygı duyarız, içlerindeki demokrasiyi yaşatmaları onların en tabi haklarıdır. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde ise vatandaşlarımızın beklediği Millet İttifakı vücut bulamayınca ittifakın içindeki partilerde kendi adaylarıyla girme kararı aldı. Gelecek Partisi olarak bizlerde 5 ilçede kendi logomuz ve adaylarımızla seçime gireceğiz. Seçim sonucu her ne olursa olsun isteriz ki; Bursa kazansın mağdur olmasın. Hafta sonu akşamı CHP İl Başkanlığı binasında yaşanan hareketliliğin sahur saatlerinde başka partilerde siyaset yapan bir grup politikacının CHP'ye üye olduklarını yapmış oldukları sosyal medya paylaşımıyla anlamış olduk. Bu grubun içinde de Gelecek Partisinde siyaset yapan bazı isimlerde vardı. İnsanlar siyasi tercihlerini yapmakta özgürdür ve yaşadıkları ortamlarda yapar. geçmişte bizlerle hareket eden toplamda 6 arkadaşımızın CHP'ye geçtiğini ki; bu paylaşılan fotoğraflarda sabittir. Bugün CHP İl Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada ise; 6 arkadaşımız olmasına rağmen 750 üyenin geçtiği yönünde yapılan açıklamanın partimize yapılan bir haksızlık olarak düşünüyoruz. Kamuoyunun bu konuda gerçek bilgilendirme için bu satırları yazmak durumunda kaldığımız için Bursalılardan da özür diliyoruz."

(Ayşe Candan)

Kaynak: Ayşe CANDAN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.