SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP Nilüfer’de ön seçim bitti Tartışmalar tam gaz sürüyor!

CHP Nilüfer’de meclis üyeliği ön seçimi geçtiğimiz pazar günü İlçe Başkanlığı binasında yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 16:06
Kaynak: Fatma Hatun ALTIKARDEŞ
CHP Nilüfer’de ön seçim bitti  Tartışmalar tam gaz sürüyor!

Seçim geride kaldı ancak tartışmalar devam ediyor. Seçim öncesi ve sonrasında İlçe Başkanı Özgür Şahin ile eski ilçe başkanı Fırat Yılmaz’ın listelerinin yarıştığı dilden dile dolanırken, seçimin ardından Yılmaz’ın Özgür’ün listesini deldiği gündem oldu. Yine seçimin küçük olan ilçe binası yerine neden bir salonda yapılmadığı da tartışılmaya devam ediyor. Tartışmaların odağındaki isim Özgür Şahin, seçimden iki gün sonra iddiaları yalanladı.

Tüm bu tartışmalar sonrası ilçe başkanı Özgür Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıklık getirdi.  İlçe başkanlığı olarak mahalle temsilciliklerinden gelen veriler doğrultusunda oluşturulan liste dışında bir liste desteklemediklerini dile getiren Şahin, “Çünkü bizim anlayışımıza göre örgütün iradesi üzerinde başka bir irade yoktur. Birkaç gündür basın ve sosyal medyada gördüğümüz algı çalışmasının ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. CHP Nilüfer Örgütü büyük bir örgüttür ve sürecin bütün gerçeklerini bilmekte ve görmektedir.Bu örgüt meclis üyeleri ön seçimini en son 2014 yılında gördü ve o zaman yine bizler görevdeydik. Bizim demokrasiye ve parti içi siyasete bakışımız ortadadır. Bunu sürdürmekte de kararlı olduğumuzu tüm Bursa kamuoyu ile paylaşmak isterim. 

“BELEDİYEDEN YER İSTEMEDİK”

Eleştiri hakkı demokratik bir haktır. Ancak iyi niyetli olmayan eleştiriler başka niyetlerin neticesidir. Seçimin CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı binasında yapılması bir tercihtir ve bu bizim tercihimizdir. Çünkü orası bizim evimizdir. Belediye Başkanımızdan yer istediğimizin ve çözülmediği konusunun gerçekliği söz konusu değildir. Bizim hiç kimseden bir yer talebimiz olmamıştır.

“MANGALDA KÜL BIRAKMAYANLAR…”

Kürsüye çıkıp sokak siyaseti konusunda mangalda kül bırakmayanlar üşümekte şikayet edemez. Seçim organizasyonu için iki gün boyunca bir dakika bile uyku uyumadan görev yapanlar bir saniye bile şikayet etmezken  “kendi seçileceği” bir seçimde kendi için çalışan kişilerin şikayet etme hakkı yoktur. Sosyal Demokrat bir parti de kendi konfor alanından çıkıp üyesiyle sohbet edebildiği bir ortamdan şikayet değil memnuniyet esastır.  Panayır havasında hatta kurultay havasında geçen seçimler parti tabanında mutluluklar karşılandığını görmek bizim için bir gururdur. Ayrıca parti içi seçimler dışında parti faaliyetlerine gelmeyenlerde bu vesile ile ilçe binamızın yerini öğrenmiştir. Parti gözlemcisi olarak gelen değerli Parti Meclisi üyelerimiz de seçimin organizasyonu konusunda takdirlerini iletmesi bizim için ayrı bir gururdur. Hiç bir aksilik olmaksızın üyelerimizin iradesini sandığa yansıttığı bu seçim için emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, aday adayı olarak kendini örgüte teslim eden ve tabanın desteğini alarak seçilen  tüm dostlarımıza ilçe örgütümüz adına teşekkür ederim.  Son olarak bizim birleştirici tavrımıza karşılık yönetimimizin meşrutiyetini tartışmaya açmaya çalışarak AKP’den öğrendiği algı yaratma peşinde olanları bu örgüt görür. Mahalle Temsilcilikleri ile birlikte oluşturduğumuz liste ortadadır. Bu liste örgütün listesidir ve delindiği falan da yoktur”dedi.

(Fatma Hatun Altıkardeş)

Kaynak: Fatma Hatun ALTIKARDEŞ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.