SON DAKİKA
Hava Durumu

Grup Sözcüsü Mehmet Yılmaz görevinden istifa etti: İYİP’te sandık oyunları ifşa oldu!

Milletvekilliği seçimleri öncesi İYİP Bursa’da yapılan sandık oyunlarının benzerinin meclis üyeliği seçimlerinde de yaşandığı ortaya çıktı. İYİ Parti Yıldırım Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Mehmet Yılmaz, zehir zemberek bir açıklama ile Bursa yönetimini hedef alarak partisinden istifa edip, meclis üyeliği adaylığından çekildi.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2024 13:45
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 14:38
Kaynak: Fatma Hatun ALTIKARDEŞ
Grup Sözcüsü Mehmet Yılmaz görevinden istifa etti:    İYİP’te sandık oyunları ifşa oldu!

İYİ Parti’de genel seçimler öncesi başlayan ve durdurulamayan çözülme tüm hızıyla devam ederken, partide yaşanan skandallar da ardına ifşa oluyor. Bunun son örneği Yıldırım’da yaşandı. İYİ Parti Yıldırım Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Mehmet Yılmaz, zehir zemberek bir açıklama ile partiden istifa edip adaylığını çekti. Mehmet Yılmaz, “1 Kasım 2015 Genel Seçim sonrası, Genel Başkan Meral Akşener’in liderliğinde İYİ Partinin kuruluşuna giden yolun taşları döşenmeye başlamıştı. Her mecrada önümüze çıkarılan engellerle yolumuz kesilmek istenmiş, kararlı yürüyüşümüzle hepsinin üstesinden gelmiştik… Bursa’da ilk kıvılcımı ateşlendiği 23 Nisan 2016 tarihinden itibaren Genel Başkanımızın gittiği her yere giden 15-20 kişiden biriydim. Hiç tereddüt etmeden üzerime düşen her görevi yaptım. Bursa’daki bütün toplantılarda görev aldım İYİ Parti Bursa Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi oldum. Parti kuruluş öncesi ve sonrasında gazetedeki köşemde yazılarımla değişik kesimlerden gelen arkadaşlarımızın kaynaşması ve İYİ Parti aidiyetinin güçlenmesi için katkı sunmaya çalıştım. Kuruluşumuzdan bu yana teşkilat hiyerarşisi içinde İYİ Parti kurumsal kimliği ile ilke ve değerlerinin korunmasına azami çaba harcadım. 2019 Yerel seçimlerinde Yıldırım Belediye Meclis Üyesi oldum. Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü olarak yaptığım çalışmalar ve verdiğim önergelerle İYİ Partiyi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Bugüne kadar kamuoyu nezdindeki her platformda görevlerimi layıkıyla yapmış olmanın vicdani huzuru içerisindeyim” dedi.

SANDIK YÖNTEMİ CHP’NİN UYGULAMASINI HATIRLATTI

CHP'nin 1946 seçimlerinde yaptığı açık oy gizli tasnif uygulamasını hatırlatan meclis üyesi ön seçimlerine çok sert tepki gösteren Yılmaz, “16 Şubat 2024 Çarşamba günü Yıldırım İlçe Başkanlığı tarafından Belediye Meclis Üyeliği sıralaması için seçim(!) yapıldı. Şekil, usul ve esas itibarıyla yanlış yapılan oylamaya 85 kişilik yönetim kurulu üyesinden çoğunluğu yedek 35 kişi katıldı. Oylamaya(!) katılanlara verilen telkinlere rağmen, istenen sonucun alınamayacağından o kadar endişe etmiş olacaklar ki, herkesin önünde açılması gereken seçim sandığı İlçe Başkanını odasında kapalı kapılar ardında açıldı. Sayımın açıkta yapılması için yaptığım itirazlar dikkate alınmadı. Gizli yapılan oy sayımı  sonucunda listeyi istedikleri gibi düzenleyerek duyurdular. Her türlü usulsüzlüğe rağmen, “Birinci sırada kimi istiyorsunuz?” şeklinde soruda 4. sırada, oy sayısına göre de 6. sırada yer almış görünüyorum. Buna rağmen oylamaya katılan 18 kişi içerisinde adım 17. sırada  açıklanarak yönetim kurulunca istenmediğim algısı oluşturulmaya çalışıldı. Belediye Meclisinde Partinin bütün yükünü taşıyan birine reva görülen bu aşağılayıcı tavır utanç vericidir” diye konuştu.

“GÜVEN VE SADAKATİN OLMADIĞI YERDE YOL ARKADAŞLIĞI OLMAZ”

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; “İl Başkanımız ve Milletvekillerimize seçim esas ve usulüne uymayan hileleri, adaba edebe uymayan davranışları hem sözlü hem yazılı olarak bildirdim. Süre içerisinde müdahale ederek durumu düzeltme imkanları varken düzeltmediler…

Oyunu kurgulayanların oyunlarının bozulmasına asla müsaade etmediklerini gördük… Şahsıma yapılanlar bir itibar suikasti, bir haysiyet cellatlığıdır. Adaptan ve edepten mahrum davranışa tepkisiz kalmak kendimi inkar etmek olurdu. Bu iyiliği(!) kimseye ifade edemeyeceklerini düşünmüş olmalılar ki(!) talebim olmamasına rağmen kontenjan birinci sırada aday gösterdiler. Güven ve sadakatin olmadığı yerde yol arkadaşlığı olmaz. İşte bu nedenle Yıldırım Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Sözcülüğü görevimden istifa ediyor, Belediye Meclis Üyeliği adaylığından çekiliyorum. İYİ Parti'nin kuruluş felsefesi doğrultusunda, keyfi uygulamalarla görmezden gelinen, susturulan, itilen, ötekileştirilen iyi insanların sesi olmaya, onların hakkını aramaya,  ömrüm oldukça her ortamda aynı azim ve kararlılıkla Türk milletine hizmet etmeye devam edeceğim. Kamuoyuna saygılarımla. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

 (Fatma Hatun Altıkardeş)

Kaynak: Fatma Hatun ALTIKARDEŞ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.