SON DAKİKA
Hava Durumu

İnegöl Belediyesi 2024-2029 Stratejik Planı Hazırlıklarına Başladı

İnegöl Belediyesi, önümüzdeki 2024-2029 dönemini kapsayan Stratejik Planı oluşturmak amacıyla harekete geçti.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 16:36
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 16:36
Kaynak: Sema Yüksel Güngörmez
İnegöl Belediyesi 2024-2029 Stratejik Planı Hazırlıklarına Başladı


Bu kapsamda, belediye bünyesinde görevli yönetici ve personelden oluşan 66 kişilik Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu kuruldu. Planlama sürecini desteklemek ve yol göstermek amacıyla ise Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü tarafından görevlendirilen iki akademisyen nezaretinde bir eğitim ve ön çalıştay programı düzenlendi.

Stratejik Planın Önemi ve Hazırlık Süreci

İnegöl Belediyesi'nin yeni dönem stratejik planlamasına başlamasıyla ilgili adımlar atıldı. Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu'nun kurulmasıyla birlikte, belediyenin hedefleri ve planları belirlenmeye başlandı. Komisyon, İnegöl Belediyesi Daire Müdürleri ve ilgili personellerin yanı sıra, görevlendirilen akademisyenler Doç. Dr. Zerrin Fırat ve Öğretim Görevlisi Yasemin Özdemir'in koordinesinde çalışmalarına başladı.

Eğitim ve Ön Çalıştay Programı

Stratejik planlama sürecinin ilk adımı olarak, "Yerel Yönetimlerde Stratejik Planın Önemi" konulu eğitim ve ön çalıştay programı düzenlendi. Bu programda, Stratejik Planın önemi vurgulanarak, belediye çalışanlarına planlama sürecinde nelerin beklendiği ve nasıl katkı sağlayabilecekleri konusunda bilgi verildi.

Taslak Eylül Ayında Meclise Sunulacak

Stratejik Planın oluşturulması için belirlenen süreç, Eylül ayında tamamlanacak. Mevzuat gereği, taslak planın bu tarihe kadar tamamlanarak meclise sunulması planlanıyor.

(Sema Yüksel Güngörmez)

Kaynak: Sema Yüksel Güngörmez

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.