SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİP’li vekili rezil eden paylaşım!

Genel seçimlerin ardından skandalların ismi olarak gündeme gelen İYİP Bursa Milletvekili Y. Selçuk Türkoğlu, bu kez sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar şimşekleri üzerine çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a sallayayım derken 10 yıl önceki görüntüleri paylaşan Türkoğlu’na yanıt gecikmezken,  sosyal medyada da dalga konusu oldu. Türkoğlu’nun sözleri ise siyasetteki gelinen seviyeyi bir kez daha gözler önüne serdi. 

Haber Giriş Tarihi: 30.09.2023 14:30
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2023 18:56
Kaynak: Alpaslan YILDIZ
İYİP’li vekili rezil eden paylaşım!

Bursa’da sendikacılık yıllarından itibaren bilgi birikim ve fikirleriyle değil provokatif eylemleri ile kamuoyu gündemine gelen İYİP Bursa Milletvekili Y. Selçuk Türkoğlu, milletvekili olduktan sonra da aynı tavrını sürdürmeye devam ediyor. Siyaset üretmek, fikir ortaya koymak yerine ilgi çekecek tiyatral eylemlerin peşine düşen Türkoğlu, bazen iktidar partisinin önüne benzin bidonu bırakıp polise saldırarak, bazen ilin valisine belediye başkanına yürüyerek bazen sınırdan yasadışı geçmeye kalkarak ismini duyurmaya çalışırken,sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla bir kez daha rezil oldu.

PARTİSİ ERİYOR 

Parti içi sıkıntıların ayyuka çıktığı, Bursa’da bile İYİP’in yüzde 6’lara gerilediği bir dönemde yeniden gündem olmak isteyen Türkoğlu,10 sene önceki videoyu yeni gibi paylaşıp Alinur Aktaş’a yürüyünce, sosyal medyanın eğlencesi haline geldi.  10 sene önce kaydedilen videoları kullanıp sosyal medyada paylaşan AKP'li vekil gerçek anlaşılınca videoları ve yaptığı paylaşımı silmek zorunda kaldı.

BEN BİR YÜRÜYEYİM DE MANTIĞI

Görüntüyü izleyen herkesin eski olduğunu anlayabileceği videoyu araştırmadan soruşturmadan yayımlayan İYİP’li Türkoğlu,  geçmiş yıllarda seyyar satıcı bir çocuğun zabıta memurları tarafından uzaklaştırıldığı videoyu yeniymiş gibi algı oluşturmaya kalktı.  Türkoğlu paylaştığı videonun üstüne, "Hayırdır @bursabüyükşehir Belediyesi! 15 yaşındaki bir çocuğu 15 zabıta memuruyla derdest etmek neyin nesidir? O çocuğu seyyar satıcılıkla ekmeğini kazanmaya mecbur bırakan şartları düşünün ve bu zulmü yapmadan önce kendi çocuğunuzu onun yerine bir koyun! Ayıptır ayıp, Allah'tan korkun!... Sn.@Alinuraktaş70, git bu çocuktan ve ailesinden özür dile, zabıtana da bu emri verenlere çeki düzen ver" ifadelerini kullandı. 

AKTAŞ FÜZE GÖNDERDİ

Türkoğlu’nun sık sık hedef aldığı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  Türkoğlu’na öyle bir cevap verdi ki güncel değimle adeta füze attı. Türkoğlu’na çamur atmak için harcadığın emeği Bursa'ya hizmet etmek için harca nasihatı veren Aktaş,  "Hayırdır @YS_Türkoğlu, sırf şahsıma yine çamur atmak amacıyla 10 yılı aşkın süre önceki bir videoyu hiç araştırmadan yayınlamak hangi siyasi ahlaka uyuyor? O dönemde ben ilçe belediye başkanıydım. Çamur atmak için harcadığın eforu şehre katkı yapmak için kullanmanı, Allah'tan korkmanı, özür dilemeni ve bir daha yapmamanı önereceğim ama güzel bir atasözü var; "Huylu huyundan vazgeçmez!"dedi.

BİR TEPKİ DE GÜRKAN’DAN

İYİp’Lİ Türkoğlu'na bir tepki de AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’dan geldi. Gürkan, "Bir tane yapıcı, bir tane akıllıca ve bir tane gerçeğe dayalı muhaliflik yapsalar ses etmeyecek yazmayacağım! Aslını öğrenmeden detaylarını sormadan, ne oldu, nasıl oldu bilmeden neden bunları yazarsınız?! Eski ve alakasız bir video vs... üzerinden sosyal medyada ses getirmeye mi çabalıyorsunuz?" Bu memleketin bu şehrin vekili bunu yapmamalı! Yazık!" ifadelerini kullandı.

TÜRKOĞLU’NDAN AKIL ALMAZ YANIT

Yaptığı paylaşımın ardından foyası ortaya çıkan Türkoğlu, Alinur Aktaş’a skandal bir cevap verdi. Yaşadığı panik paylaşımına yansıyan Türkoğlu, “Hayır, hayır Sn. Başkan, tabi ki hayır, bizim şer ile işimiz olmaz. Yanlıştan dönmek erdemdir. Çok kırıldıysan, ihtiyaç duyuyorsan ve de gerçekten tatmin olacaksan; herhangi bir hakaret olmamasına rağmen özür de dileriz, sorun yok. Hem bonus niyetine kabul edersin. Biliyorsun yeterince kimyanı bozduk, biraz da moral verelim Yalnız sen sen ol her paylaşımıma mal bulmuş mağribi gibi atlama, bu kez coğrafyan bozulur, üzülürsün.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada bir çok isim Türkoğlu’na tepki verirken, bir çoğu da espri malzemesi yaptı. 3 tane danışmanı olmasına ve bunlardan birinin bu şehirde 30 yılı aşkın süre gazetecilik yapması ve halen bir meslek örgütünün başında olan İbrahim Erdoğan olmasına rağmen yaşanan bu skandal olay, danışmanlık müessesesini de bir kez daha tartışmaya açtı. Parti içinde de tartışmalara neden olan İbrahim Erdoğan’ın danışmanlığı sorgulanırken,  Türkoğlu’nun Erdoğan’a neyi danıştığı merak ediliyor.

(Alpaslan YILDIZ)

Kaynak: Alpaslan YILDIZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.