SON DAKİKA
Hava Durumu

Kızılay’da yönetim sorunu mu var?

Türk Kızılayı bugün geldiği hacmi ve yapısı itibariyle profesyonel yönetim isteyen bir kuruluş. Bursa Kızılayı’nın başında olan Prof. Dr. Murat Tutanç ise aynı zamanda Bursa Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Kliniği’nde görev yaptığı için yeterince kuruma zaman ayıramıyor ve bu birçok soruna neden oluyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2023 16:50
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2023 18:51
Kaynak: Alpaslan YILDIZ
Kızılay’da yönetim sorunu mu var?

Türk Kızılayı Bursa Şubesi Prof. Dr. Murat Tutanç’ın başkan olmasının ardından pasif bir yapıya büründü. Tutanç, aynı zamanda Bursa Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Kliniği’nde görev yaparken, her iki kurumda da işlerini aksattığı şikayetleri oldukça sık duyuluyor.

Kızılay’ın aynı zamanda dikkatle yönetilmesi gereken bir organizasyon olması, tam zamanlı yöneticilere sahip olması gerekliliğini de ortaya koyuyor. Ancak bize gelen şikayetlerde Tutanç’ı Kızılay’da bulmanın pek mümkün olmadığı, randevu almanın da imkansıza yakın olduğu yönünde. Dahası Kızılay’a bağlı temsilcilik ve şubeler bile Tutanç’a ulaşmakta zorluk çekiyor.

İşin diğer yönü ise Bursa Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Kliniği ile ilgili. Buradaki görevlerinide aksattığı yönünde şikayetler olan Tutanç’ın, sırf Kızılay İl Başkanlığı etiketini kullanmak için hem hastaneye hem de bu kuruma zarar verdiği söyleniyor.

Hali hazırda AK Parti Bursa İl Başkanı olan Davut Gürkan’ın Kızılay Bursa Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde adeta her köşede görünen, her noktaya yetişen ve Türkiye’nin örnek şubesi haline gelen Kızılay Bursa Şubesi’nin kişisel ikbal kaygısıyla yıpranması ve işlevselliğini yitirmesi ise hem bu kurum hem de Bursa adına oldukça üzücü. Part Time şeklinde yürütülecek bir görev olmaktan ve temsili bir yapı olmaktan çoktan çıkan Türk Kızılayı Bursa Şubesi’nin bu işlere tam zaman ayıracak isimler tarafından yönetilmesi çok daha doğru bir adım olur.

Kızılay Bursa’da yeni bir başkan ve yönetimin görev alması hem kurum ve de Kurumunumut olduğu kitleler açısından oldukça önemli. Tabi Kızılay’ın yüklendiği misyon ve organizasyon yapısı için de bu şart.

(Alpaslan YILDIZ)

Kaynak: Alpaslan YILDIZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.