SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP’li Erden, Türkyılmazı bombaladı

Mudanya’da 10 yıldır belediye başkanı olmasına rağmen ilçenin birinci sorunu olan deprem riskine karşı bir tek adım atmayan CHP’li Hayri Türkyılmaz’a tepkiler yükselmeye devam ediyor. Dün yaşanan 5.1 şiddetindeki depremde hasar gören belediye binasının tahliye edilmesi ise durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne serdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2023 16:27
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2023 16:27
Kaynak: Ayşe CANDAN
MHP’li Erden, Türkyılmazı bombaladı

MHP Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Bülent Erden, yazılı bir açıklama yaparak CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a tepki gösterdi. Türkyılmaz’ın kin ve hamaset siyaseti yürüttüğünü dile getiren Erden, “10 yıldır maalesef Mudanyamızda ciddi bir yerel yönetim olmayıp adeta çadır tiyatrosu vardır” ifadelerini kullandı. Bülent Erden’in yazılı açıklaması şöyle;

“Kıymetli Mudanyalılar

4 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 10:42'de Mudanya Merkezli gerçekleşen deprem sonrası Mudanya Belediyesi Binamız hizmete kapatılarak boşaltıldı. En kritik zamanlarda devam etmesi gereken tüm belediye hizmetleri akamete uğradı. 10 Yıldır başkanlık koltuğunda oturan Sn. Türkyılmaz bugüne kadar hizmet siyaseti yerine barış ve kardeşlik gibi insani söylemlerin kılıfı altında uyguladığı kin ve hamaset siyasetine Mudanyamız kurban edilmiştir. 10 yıldır maalesef Mudanyamızda ciddi bir yerel yönetim olmayıp adeta çadır tiyatrosu vardır. Sayın Başkan bu depremde neden senin 45 gün önceden depremi haber veren DEPREM ERKEN UYARI İSTASYONLARIN haber vermedi? Bunu halkımıza bir anlatsan da öğrensek. Yıllardır verileri nereye gittiği belli olmayan bir derneğe ait göstermelik bu istasyonlar için kaç para ödedin? Bunuda açıkla. Daha herhangi bir yıkım olmadan gerçekleşen depremde ilçemizin kalbi durumunda olan belediye binamız atıl kalmıştır. 10 Yıldan bu yana öncelik sırası gözetilmeden gereksiz etkinlik, sözde fuar, marka değeri oluşturmayı amaçlayan sözde şenlikler ve doğru yere afaki bütçe ile kondurulan ve kamu zararı yazan yanlış proje Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi Başkan Hayri Türkyılmaz dışında herkesin gördüğü beklenen neticenin yaşanmasını sağlamıştır. Sayın Başkan tüm Mudanyalılardan 10 Yıllık Beceriksizlik Öyküsü için özür dilemeli vicdanı varsa helallik istemelidir. 2019'da halkımızın kıymetli oylarını doğruları dile getirerek helal ettirme çabasıyla Meclis Üyeliğine seçildim ve defalarca deprem gerçeğine dikkat çektim. Mudanyamızın yumuşak karnı olan noktaları, belediye binamızın güncel ihtiyaçlar doğrultusunda uygun bir yer oluşturularak yeniden inşa edilmesi gerektiğini vurguladım. Ve daha pek çok ayrıntı adeta bir belgesel niteliğinde açıklamalarımda bulunmaktadır.

NEDEN MUDANYALI ACI ÇEKEREK BEDEL ÖDESİN?

Birilerinin beceriksizliği, egoları, kibir abidesi tavırları nedeniyle Mudanyalı neden bedel ödesin? 10 yılda bir belediye başkanı sadece 4 Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına katılmış birini de yarıda bırakıp çıkmış gitmiş.  Hangi yüzle tekrar aday adayı oldun? Bu halktan nasıl oy isteyeceksin? Bu defa hangi palavraları sıkacaksın?

YILDIZTEPE'YE BÜYÜK SERVET GÖMDÜN DE NE OLDU?

Doğru yere çok yanlış bir proje yaptın. Sözde sosyal yaşam merkezi Yıldıztepe'ye günün dolar kuru baz alındığında 2 milyon 700 bin dolar harcadın. O parayla Mudanya'da belediye binası yapılacak yer kamulaştırılarak güzel bir başlangıç yapılamaz mıydı?  10 Yıldır konser, şenlik, sözde fuar derken Hasköy'de halkın mülkleri çatır çatır satıldı ve satılmaya devam ediliyor.  10 yıl yanlışlara göz yuman, oy çoğunluğu avantajı ile yanlış kararlara el kaldıran chp meclis üyeleri, susan ilçe ve il yönetimi de vebal altındadır. Belediye Başkan adayları kim olursa olsun dünkü yetersizliklerini , yanlışlarda suskunluklarını yarında devam ettirmeyceklerinin güvencesi varmı? Saygıdeğer Mudanyalılar ilçemiz bu zihniyetten bir an önce kurtulmalıdır. Mudanya beklenen durumlara bile hazırlıksız bir vaziyettedir. Siyaseti bir kenara bırakarak artık ortak uzlaşıyı yakalamak ve Mudanyamızı bekleyen çok büyük acılardan kurtarmak için akıl, bilim, empati ve istişare kültürüyle hareket etmeli, el de kalan kaynaklarımızı sorunlarımızın öncelik sırasını dikkate alarak akılcı kullanmalıyız. Yoksa yarın çok geç olabilir. Tüm hemşehrilerime tekrar geçmiş olsun diyor, esenlik dolu günler temenni ediyorum.”

(Ayşe Candan)

Kaynak: Ayşe CANDAN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.