SON DAKİKA
Hava Durumu

Mudanya CHP’de ilk aday Bahçuvancı

Yaklaşan yerel seçimler öncesi özellikle CHP’de gözlerin çevrildiği ilçelerden birisi olan Mudanya’da belediye başkanlığına aday adaylığını ilk açıklayan isim Fahrettin Bahçuvancı (Korsan) oldu. 

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2023 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2023 18:52
Kaynak: Alpaslan YILDIZ
Mudanya CHP’de ilk aday Bahçuvancı

İlçe binasında düzenlenen basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayan Bahçuvancı, Hayri Türkyılmaz’ın tek adam rejimi uyguladığını belirterek, “Toplumla barışık, halk ve partililerle, sivil toplu gruplarla kavgalı olmayan, kinlerin dışından, çoğulcu anlayışla herkesin sevgi ile kucaklayabilen, özgürlükten yana, tüm Mudanya halkına hizmet etmek” için aday olduğunu söyledi.

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan CHP Bursa'nın en eski isimlerinden ve 52 yıllık partili Fahrettin Bahçuvancı, mevcut yönetimin hata ve yanlışlarını sıraladı, CHP örgütü içinde yaptığı çalışmalar konusunda geniş bir açıklama yaptı. Bahçuvancı, “Parti ilçe örgütlenmesinde demokratik bir işleyişin olmadığına dikkati çekerek, “Mudanya’da maalesef tek adam ve biat şeklinde yönetiliyor. Herkes Ankara'dan gelecek atamayı bekliyor. Oysa demokratik olan aday adayları arasında ön seçim olmalıdır” diyerek, aday olduğunu kaydetti.

Bahçuvancı, konuşmasının büyük bölümünde Türkyılmaz yönetimini hedef aldı. Son yıllarda partinin Mudanya'da ötekileştirme, ayırma, kendinden olmayanı yok sayma, parti içi demokrasiyi askıya alarak baskıcı totaliter bir yapı oluşturup biat temelli itiraz etmeyen, sorgulamayı bırakmış üyeler ile boyun eğen, partinin ilkesi ve ideolojisine değil yönlendirilen örgütlenme  sağlandı.   Buna da demokrasi demişlerdi.  En güzel örnek delege seçimlerinde ve tek listeyle girilen ilçe kongresinde yaşandı.  Bu yapı sosyal demokrat bir yapı olmayıp partiye yakışmamaktadır.  Bu tek adam rejimi parti içi fırsat eşitliğine, üyenin rekabet hakkı ve vizyon sahibi kadroların ortaya çıkması mani olmuştur.  Biz de diyoruz ki: Hak, hukuk, adalet, özgürlük diyen partinin demokratik kanallarını açmak adına;  Gençlerin, kadınların, emekçilerin siyasete katılması, seçmenlerin haklarının elde edilmesi ve sivil toplum birliklerinin, sendika ve derneklerin siyaset yapabilmesi için, genel yönetimler sağlamak amacı ile partimizin fabrika ayarlarına geçişine devam ediliyor.” ifadelerini kullandı.

ÖN SEÇİM YAPILMASI ŞARTTIR

Fahrettin Bahçuvancı, üyelerin iradesinin ortaya çıkması açısından belediye başkanı ve meclis üyelerinin belirlenmesinde ön seçimin şart olduğunu söyledi. Devamın da ise neden aday olduğunu şöyle anlattı, “Modern bir kent için yaşanabilir, Katılımcı ve ortak akılla yönetilen bir kent için, 3- İşsiz olan liyakat sahibi öğrenciler için, Kent zavallıları için, Süt içemeyen, okulda beslenemeyen çocuklar için, Sokak çocukları için,  Sokakta kalan evsizler için, Partimizin sol çalışmalarını öne çıkarmak için, Çevre değerlerini koruyan hayvan haklarına uygun bir yönetim için, Tarihi ve kültürel değerlere sahip olan vizyonlu bir kent için,

  31.03.2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde: Toplumla barışık, halk ve partililerle, sivil toplu gruplarla kavgalı olmayan, kinlerin dışından, çoğulcu anlayışla herkesin sevgi ile kucaklayabilen, özgürlükten yana, tüm Mudanya halkına hizmet etmek, ve CHP Mudanya belediyesinin başkanı  aday adayıyım."

(Alpaslan YILDIZ)

Kaynak: Alpaslan YILDIZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.