SON DAKİKA
Hava Durumu

Mudanya’da CHP adaleti!

CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, giderayak yine akıl almaz bir ayrımcılığa imza attı. Nilüfer’den getirip kadroya aldığı işçileri yüzde 100 zam yaparken, belediye şirketi MUDBEL’de çalışan yüzlerce işçiye ise yüzde 40 zam ve 3 bin lira ücret artışı yaptı. Kadrola alınan işçilerin maaşı 33 bin lirayken MUDBEL çalışanlarının ücreti 26 bin 800 lira da kaldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 17:11
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 17:11
Kaynak: Fatma Hatun ALTIKARDEŞ
Mudanya’da CHP adaleti!

Mudanya Belediyesi akıl almaz bir adaletsizliğe imza atarak, kendi personeli arasında ücret dengesizliği oluşturdu. Bütün belediyelerde ücretler 30 binin üzerine çıkarken MUDBEL çalışanları 26 bin 800 lira da kaldı. Mudanya Belediyesi MUDBEL çalışanlarına yüzde 40 artı 3 bin lira zam yaptı. CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş’ın da katıldığı törenle zammı açıklayan CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Emeğin yanında olmaya devam edeceğiz” sözleriyle de şaşkınlık oluşturdu.

Memleket Partisi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Er,  sosyal medya hesabı üzerinden uygulamaya tepki gösterdi. Mehmet Er, belediye çalışanları arasında oluşturulan adaletsizliğe vurgu yaparak, “Algıların efendisinin Mudbel personelinin maaşına yaptığı %40'lık artış, kadrolu işçilere yapılan 0'lük artışla karşılaştırıldığında ciddi bir adaletsizlik oluşturmaktadır. Bu durum, Mudbel personelinin kazançlarının yetersiz olduğunu ve yaşam standartlarının düşük olduğunu ortaya koymaktadır. MUDBEL personelinin yol ve yemek parasının kadrolu işçilere göre belirgin şekilde daha düşük olması, bu adaletsizliği daha da vurgulamaktadır. Belediye çalışanlarının eşit haklara sahip olması ve adil bir şekilde ödüllendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, Mudbel personelinin maaşlarına yapılan zammın, kadrolu işçilere yapılan zamlarla uyumlu olması ve yaşam maliyetlerini karşılayacak düzeyde olması gerekmektedir. Belediye çalışanlarının yanında durarak, bu tür adaletsizliklere karşı çıkıyor ve 1 Mayıs’larda en önde yürümek için can atan çakma halkçı başkana adil bir ücret politikası uygulamasını öneriyorum.  Mudanya artık sana kanmaz! Güle güle Hayri Türkyılmaz!” dedi.

(Fatma Hatun Altıkardeş)

Kaynak: Fatma Hatun ALTIKARDEŞ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.