SON DAKİKA
Hava Durumu

Mustafakemalpaşa’da Öcalan tartışması büyüyor!

CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı eski bakan Şükrü Erdem’in terörist başı Abdullah Öcalan’la ilgili sözleri gündeme bomba gibi düşerken, ilçe büyük karıştı.

Haber Giriş Tarihi: 21.03.2024 16:09
Haber Güncellenme Tarihi: 21.03.2024 16:09
Kaynak: Ayşe CANDAN
Mustafakemalpaşa’da Öcalan tartışması büyüyor!

Haberin kamuoyunda duyulmasının ardından MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin çok sert bir açıklama ile tepkisini ortaya koydu, Şükrü Erdem ise yaptığı açıklamada haberin yanıltıcı içerikte olduğunu ileri sürerek ilgili basın kuruluşu hakkında hukuki süreç başlattığını açıkladı. Ancak kamuoyu Erdem’den videonun orjinalini paylaşmasını bekliyor.  

Mustafakemalpaşa CHP Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem,  bir kahvehanede yaptığı ve cep telefonuna kaydedilen konuşmasıyla ülke gündemine oturdu.  Şükrü Erdem, sözlerinin kesilerek anlamından koparıldığını ileri sürüp ilgili basın yayın kuruluşu hakkında hukuki süreç başlatacağını açıklarken, MHP ve İYİ Parti’den il başkanlığı düzeyinde sert tepkiler geldi. 

Şükrü Erdem, büyük tartışma oluşturan sözleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün (dün)  bir yandaş medya kuruluşu tarafından hakkımda yapılan kamuoyunu yanıltıcı haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Sözlerim kesilerek anlamından koparılmış, maksat dışına çıkarılarak toplumda yanıltıcı bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Herkesin tahmin ettiği gibi amaç seçim sürecinde şahsımı yıpratma çabasıdır. Söylemek istediğim “Çözüm sürecinde ve 2019 seçimlerinde AKP iktidarının terörist başı Öcalan’ı legal hale getirdiğidir.’ Bunun dışında kastım yoktur, olamaz da. Söz konusu basın kuruluşu hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.” İfadelerini kullandı. 

TEKİN’DEN ÇOK SERT TEPKİ

Haberin kamuoyunda duyulmasının ardından MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin çok sert tepki gösterdi. Mustafakemalpaşa’da MHP’li Ahmet Beygirci ile yarışan CHP’li Şükrü Erdem’e sert çıkan Tekin, “Konuyu örtbas etmeye çalışsalar da DEM’lenen CHP zihniyeti bilinçaltını açığa vurmuştur” ifadelerini kullandı. Tekin’in açıklaması şöyle: “ CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı, eski bakan, tecrübeli siyasetçi(!) Şükrü Erdem, bilinçaltının dışavurumuyla genelbaşkanı Özgür Özel ve DEM’li şürekası gibi Türk devletini suçlayıp terör örgütünü ve terörist başını masum göstermiştir. Bundan sonra takınacakları sözde Atatürkçü tavır ve samimiyetsiz mevsimlik milliyetçi söylemleriyle, konuyu örtbas etmeye çalışsalar da DEM’lenen CHP zihniyeti bilinçaltını açığa vurmuştur.  MHP Bursa teşkilatları olarak yozlaşmış ve DEMlenmekten gözleri şaşı bakan CHP zihniyetine teslim edecek tek bir ilçemiz yoktur. Belediye Başkan Adayımız Ahmet Beygirci Mustafakemalpaşa’ya ve adıyla müsemma güzide ilçemize, Cumhuriyet değerlerine, geleneklerine bağlı; vizyoner ve dinamik kadrolarıyla Mustafakemalpaşalı’nın gönlünde taht kurmuştur.Muhabbetle, gayretle ve ilçemizin sorunlarına çözüm aşkıyla yola koyulmuştur. Mustafakemalpaşa’mızı terörist sevici, lümpen, halktan ve sorunlarından uzak, beyni çürümüş bu zihniyete teslim etmeyeceğiz.”

HASANOĞLU” TÜRK MİLLETİNDEN ÖZÜR DİLE”

Erdem’e bir tepki de CHP’nin eski ortağı İYİ Parti’nin Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu’ndan geldi.  Hasanoğlu, CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem’in, “Abdullah Öcalan terörist değildi, siz bana güvenin adam hain değil” şeklindeki ifadesine sert tepki gösterdi.  Erdem’in terör örgütü başını adeta meşrulaştıran bir söylemde bulunmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Hasanoğlu, “Sayın Erdem’in bu ifadesi tam bir skandaldır. Türk Milletinden derhal özür dilemelidir” dedi.  Söz konusu söylemi şiddetle kınadıklarını belirten Hasanoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi:“CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, vatandaşlarla yaptığı bir kahvehane sohbetinde, ‘Abdullah Öcalan ilk olarak terörist değildi. Siz bana güvenin, adam hain değil. Artık PKK falan yok. Bitti o işler’ şeklinde sözler sarfetmiştir. Onbinlerce insanımızın katiliyle ilgili böyle bu tür ifadelerde bulunulması, Türk Milletinin vicdanını kanatmıştır. Sn.Erdem başta şehit ailelerimiz olmak üzere bölücü örgütün yol açtığı acıları da hiçe saymıştır.  Bakanlık yapmış, devlet görevinde bulunmuş, şimdi de Mustafakemalpaşa gibi manevi değerleri yüksek hemşerilerimizin yaşadığı bir ilçemizin Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş bir şahsiyetin, söz konusu ifadelerini şiddetle kınıyor, Mustafakemalpaşalılardan ve Türk Milletinden derhal özür dilemeye çağırıyoruz.”

(Ayşe Candan)

Kaynak: Ayşe CANDAN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.