SON DAKİKA
Hava Durumu

Serda Tandoğan Kuru bir kez daha kitabın ortasından konuştu: CHP logosundan utanan aday!

CHP Mustafakemalpaşa eski ilçe başkanı Serda Tandoğan Kuru, katıldığı canlı yayında CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükür Erdem’i topa tuttu. Her iki ismin de CHP logosunu hiçe sayarak afiş ve ilanlarında yer vermediklerini dile getiren Kuru, “Seçimin odak noktası; yıllar önce siyasi hayatı bitmiş, ömrü CHP’ye küfrederek geçmiş SAĞCI bir adamın parlatılması senaryosundan ibarettir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2024 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 13:08
Kaynak: Dilvin ALTIKARDEŞ
Serda Tandoğan Kuru bir kez daha kitabın ortasından konuştu:  CHP logosundan utanan aday!

Örgütün adayı olmasına ve resim başvuru yapan tek isim olmasına rağmen CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey tarafından adaylaşması engellenen CHP eski İlçe Başkanı Tandoğan Kuru, sosyal medya üzerinden Ramazan Köse’nin gerçekleştirdiği canlı yayında sert konuştu. Mustafakemalpaşa adayı şükrü Erdem’i hedef alan Kuru, Şükrü Erdem’in hayatının CHP’ye siverek geçtiğini savunurken, yaptığı eleştirilere karşı kendisine yönelik iddialara da tepki gösterdi.  Mustafakemalpaşa'da kaybedilmesi muhtemel bir seçimin vebalini kendi üstüne yıkmak isteyen bir grubun olduğunu anlatan Kuru, “Kaybedilmesi muhtemel bir seçimin vebalini üzerimize bırakmak adına bazı kişiler maalesef hadlerini aşmışlardır. Serda Tandoğan Kuru’nun sırtında küfeler varmış! Yani neymiş? Asılsız, usulsüz, akçeleri işlere girmişim. CHP çatısı altında siyaset yaptığımız, Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclis Üyeliği yapan, mesleği avukatlık olduğu için bu akçeli işleri çok iyi bilen, arkamızdan türlü dolaplarla bizi davamıza ihanetle suçlayan monşerlere sesleniyorum. Tarlada izi olmadan harmanda gözü olan sevgili monşerler! Gidip belediye arşivlerine bakın, şahsım adına bir akçeli işe girmiş miyim? Bir ihalede adım geçmiş mi? Bir kamu davasında adım geçmiş mi? Bir kuruş dahi olsa yetimin, öksüzün, mazlumun hakkına girmiş miyim? Aksini ispatlamayan namussuzdur, ahlaksızdır, şerefsizdir!” dedi.

“CHP LOGOSUNU YOK SAYDILAR!”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem’in CHP logosunu hiçe sayarak ilan afiş ve tanıtımlarda kullanmadığına dikkati çeken Kuru, “Seçimin odak noktası; yıllar önce siyasi hayatı bitmiş, ömrü CHP’ye küfrederek geçmiş sağcı bir adamın parlatılması senaryosundan ibarettir. Değerlerimizi yok sayacağımza namusumuzla kaybetmeyi yeğleriz! Unuttukları şey şudur; seçmen sandığa gittiği an oy pusulasında Şükrü Erdem’in isminin hemen üzerinde CHP logosunu görecektir. İlçemizin adını aldığı, kurucu liderimiz, Ulu Önder Atatürk’ümüzün kurduğu CHP’yi yok sayanlara binlerce kez yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

“ÖMRÜNCE SAĞ SİYASETİ YAPTI CHP’YE SÖVDÜ”

Mustafakemalpaşa CHP Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem’i hedef alan Kuru, Erdem’in hayatı boyunca sağ partilerde siyaset yaptığına dikkati çekti, ömrü boyunca  Cumhuriyet Halk Parti’sini hedef aldığını kaydetti.  CHP İlçe Örgütü’nü demokrasi kültürünü hiçe sayılarak tasfiye edildiğine dikkati çeken Kuru, “Mustafakemalpaşa’da ortaya çıkan durum, Mustafa Bozbey ve onun kuklası sözde CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş’ın kirli oyunlarıdır. 2019’da oynanan oyun aynı aktörlerle farklı bir senaryo üzerinden tekrar oynanmaktadır. Mustafakemalpaşa dahil, Bursa’nın tüm ilçelerinde CHP’nin Atatürkçü, demokrat, laik değerlerini savunan tabanı hiçe sayılarak rant odaklı, partisiz, sağ politika geleneğinde siyaset yapmış şahısların parlatıldığı bir seçime gidilmektedir” diye konuştu.

“BELEDİYE MECLİSİ AT ÇİFTLİĞİ MİDİR”

Kuru sözlerini şöyle sürdürdü; ”Kıymetli Mustafakemalpaşalıların huzurunda soruyorum, lütfen biri bana açıklayabilir mi? Seçilmesi muhtemel CHP Belediye Meclis Üyesi Adaylarından 4’ünün veteriner hekim, 1’inin seyis olmasının altında yatan esrarengiz gerçek nedir? Belediye Meclisi at çiftliği midir? Mustafakemalpaşa Belediyesi hipodrom mudur? Kadınların seçme ve seçilme hakkını anayasaya sokan yegane parti CHP iken, belediye meclisi listesinde demokrat kadınlar nerededir? Bizler vakti zamanında sahada kan ve ter içinde çalışırken, bu genç meclis üyesi arkadaşlarımız 14-28 Mayıs seçimlerinde neredeydiler? Çok üzgünüm, gerçekten çok ama çok üzülerek söylüyorum; bu seçimlerin sonunda belediye meclisine 10 kişi bile sokamayacaksınız!”.

ŞÜKRÜ ERDEM AK PARTİ SAFLARINA KATILACAK

Serda Tandoğan Kuru, son günlerde siyasi kulislerde dillendirilen şok bir iddiayı da gündeme taşıdı. Cumhur İttifakı’nın ilçede iki adayla yarışa girdiğini öne süren Kuru, Şükür Erdem’in seçilmesi durumunda bulduğu fırsatta Ak parti’ye geçeceğini öne sürdü. Kuru, “CHP’nin altı okundan birinin Milliyetçilik olduğunu acaba Sayın Şükrü Erdem biliyor mu? Altı okun hangi manalara geldiğini bilmediğine, tek tek sayamayacağına adım gibi eminim. Acaba Sayın karşıdan bakan niçin gittiği her kahvehanede MHP’nin az oy aldığını söyleyip AK Parti’ye tek bir kelime olsun laf etmemektedir?” Onurlu, namuslu, milletini seven vatandaşlar HDP ve DEM Parti ortaklığını hiçbir zaman savunmadığımı bilirler. Rahmetli Şenpamukçu Mustafakemalpaşa’nın tarihi şahsiyetlerini yazdığı kitapta benim atalarımdan bizzat bahsetmiştir. Ben bu toprakların öz evladıyım. Dedem Milli Mücadele kahramanlarındandır. Atam, neslim, soyum sopum bellidir. Hepsi tarihi vesikalarda kayıtlıdır. Sırf siyasi rantları uğruna ‘naylon fatura kesen yalancı şeyhlerin elini ayağını öpen’, partimizin laik değerlerini hiçe sayan Bozbey ve kukla İl Başkanı partimizin ”Milliyetçi” ve ”Laik” değerlerini hiçe saymaktadır!”

”BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ!”

”Siyasi Partiler Kanunu ve parti tüzüğümüz gereği; 31 Mart Yerel Seçimlerinden 45 gün sonra Mustafakemalpaşa’da kongre talebimizin yasal hakkımız olduğunu ve hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı atanmış CHP Örgütüne ve kukla başkanına hatırlatmak isterim. Şimşek atama kararıyla, demokratik teamüllerin ve halkın iradesinin insafsızca yok sayılması ne anlama geliyormuş hepsine tek tek hatırlatacağız. Hani bir şarkı vardı bilirsiniz: Bir gece ansızın gelebiliriz!”

(Dilvin Altıkardeş)

Kaynak: Dilvin ALTIKARDEŞ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.