SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeni Sağlık Bakanı Prof. Kemal Memişoğlu oldu

Sağlık Bakanlığı görevinden istifa eden Fahrettin Koca’nın yerine İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu atandı.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 12:34
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 13:16
Kaynak: Bülten
Yeni Sağlık Bakanı Prof. Kemal Memişoğlu oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın görevden affını istemesinin ardından Koca'nın yerine İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Sağlık Bakanı olarak atandı. 

Resmi Gazete'de yayınlanan kararın ardından bugün, Sağlık Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti.

Devir teslim töreninde konuşan yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu şu ifadelere yer verdi;

"Allah bizi milletimize, devletimize, Cumhurbaşkanımıza mahcup etmesin"

Öncelikli olarak görevi devralırken bu ulvi görevi bize layık gören Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ederim. 22 senede sağlıkta büyük gelişim ve devrim niteliğinde başarıya imza atıldı.

Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki dönüşümle sonuçlandırdı. Özellikle hizmet konusunda özveri ile çalışan personele minnetimi arz ederim. Bunun yanında hastalanmadan koruyucu hizmetleri önceleyeceğimizi bilmenizi istiyorum.

Bu sağlık krizindeki gelişme ile dünyanın her tarafından insanlar buraya sağlığını bulmaya geliyor. Türkiye sadece sağlık hizmeti sunmak değil sağlık teknolojisi üretme hedefindedir. Milletimize, devletimize verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Allah bizi milletimize, devletimize, cumhurbaşkanımıza mahcup etmesin. Dedi.

Sağlık Bakanlığı görevini Fahrettin Koca'dan devralan Kemal Memişoğlu, "Hem hasta memnuniyeti hem çalışan memnuniyeti önceliklerimizden, bunu daha da geliştirmek istiyoruz. Bunun yanında özellikle hastalanmadan, koruyucu sağlık ve temel sağlık hizmetlerini de önceleyeceğimizi bilmenizi istiyorum." ifadesini kullandı.

Bakanlıktaki devir teslim töreni, bazı milletvekilleri, bürokratlar ve bakanlık çalışanlarının katılımıyla yapıldı.

Törende konuşan Memişoğlu, bu görevi kendisine layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu.

Türkiye'nin özellikle son 22 yılda sağlıkta büyük bir gelişim ve devrim niteliğinde birçok başarıya imza attığını söyleyen Memişoğlu, bunun, özellikle dünyayı sarsan Kovid-19 salgınının başarıyla yönetilmesinde görüldüğünü vurguladı.

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.