Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın açıkladı: 'İyiye gidiş başladı'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ekonomide iyiye doğru bir gidişin başladığını dile getirerek "Bu iyiye gidişin bundan sonra da d

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın açıkladı: 'İyiye gidiş başladı'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ekonomide iyiye doğru bir gidişin başladığını dile getirerek "Bu iyiye gidişin bundan sonra da devam edeceği temel beklentimiz." dedi.

Türkiye'nin bir ekonomik savaştan yana olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bir saldırı olduğunda tepkisiz kalmanın düşünülemeyeceğini vurguladı. Kalın, İlgili bütün kurumların bundan sonra da uygulayacağı tedbirlerle Türk ekonomisindeki bu normalleşmenin daha da güçleneceğini öngördüklerini belirtti. Kalın,"Özellikle 15 yaş üstü ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranında yüzde 10'ların altında, yüzde 9,7 gibi bir hedef tutturulmuş durumda. Bu, ekonominin de istihdam noktasında olumlu bir seyirde ilerlemekte olduğunu teyit etmektedir." şeklinde konuştu.



Terör örgütüne katılımda 30 yılın en düşük rakamı


2018 yılında terör örgütüne katılımın 61 kişiyle sınırlı kaldığını kaydeden Kalın, bunun 30 yılın en düşük rakamı olduğunu belirtti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19