SON DAKİKA
Hava Durumu

Alın ödülünüzü başınıza çalın!

Van ve Mardin mitinglerinde konuşan Erdoğan, verdiği ödülü geri isteyen Amerikan Musevi Kongresi'ne cevap verdi. İsrail'in katliamlarını hatır

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2014 11:41
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2014 12:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
Alın ödülünüzü başınıza çalın!
Van ve Mardin mitinglerinde konuşan Erdoğan, verdiği ödülü geri isteyen Amerikan Musevi Kongresi'ne cevap verdi. İsrail'in katliamlarını hatırlatan Başbakan, 'Eğer bu Hitlervari zulme, çocuk katleden rejime destek veriyorsanız alın ödülünüzü başınıza çalın' ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisine verdikleri ödülü geri isteyen Amerikan Musevi Kongre'sine cevap verdi ve 'Eğer bu Hitlervari zulme, çocuk katleden rejime destek veriyorsanız alın ödülünüzü başınıza çalın. O meleklerin arşı alayı Tikret'ten feryatları, melekleri dahi ağlayan feryatları karşılıksız kalmayacak. Bu zalim de bu zalime destek veren sırtını sıvazlayanlar da o göz yaşlarının altında inleyecekler.' dedi. Erdoğan, Van ve Mardin'de şu mesajları verdi:

SOYKIRIM DEĞİL DE NE?

Bir Ramazan ayına daha veda ettik. Soma'da bayramı buruk geçirdik. Başta Diyarbakır olmak üzere çocukları dağa zorla çıkarılmış annelerin feryadı ile Ramazan ve bayramı hüzünlü geçirdik. İslam ülkelerindeki kardeşlerimizin yaşadığı acılar bizi hüzne sevk etti. En çok da Gazze'de yaşanan soykırım yüreklerimizi yaktı. İsrail soykırımına Ramazan bayramında çok daha şiddetli devam etti. Ramazan, Bayram, kadın, çocuk demedi, okul, cami, sivil demedi ölüm yağdırmaya devam etti.

HİTLER NE YAPIYORSA ONU YAPIYOR?

Bu alçakça soykırım girişimine, soykırım deyince, Hitler'in yaptığına benzetince birileri rahatsız oluyor. Allah aşkına şu İsrail devletinin yaptığının Hitler'in yaptığından ne farkı var, soykırım değil de ne ile açıklaması var. Biz konuşunda da antisemitist diyerek bizi karalamaya susturmaya çalışıyorlar. Antisemitizmin insanlık suçu olduğunu söyleyen benim ama batı islamofobyanın insanlık suçu olduğunu söyleyemedi. Onlara göre müslümanları öldürme suç değil.

MUSEVİLERE OSMANLI SAHİP ÇIKTI

Dünyanın ülkelerinden koyduğu dönemde musevilere kim sahip çıktı Osmanlı. Size sahip çıkan Osmanlı'nın evladı olarak size sesleniyorum, musevilerin kendi topraklarımızda koruyup kollayan güven içinde yaşamalarını sağlayan biziz. Bundan sonra da benim ülkemde azınlıklar güven ve barış içinde yaşayacak. Biz algı operasyonlarında korkup da zalime sessiz kalan bir devlet olamayız.'

CHP Çağlayan'da şovda

- CHP'nin milletvekillerinin paralel yapının emniyet uzantılarının sorgulandıkları Çağlayan Adliyesi'nde şov yaptığını belirten Erdoğan, 'Balyoz'da, Ergenekon'da şov yapıyor, başörtüsü özgürlüğüne karşı çıkıyordular. Şimdi de Pensilvanya ihanet şebekesine sahip çıkıyor. Nerede Türkiye aleyhine birşey varsa CHP orada' dedi.

- Murat Göğebakan'a rahmet dileyen Erdoğan, 'Ramazan'ın son günleriydi birlikte iftar yaptık. Tekrar hastaneye gitti. Öyle de bu davaya bağlıydı bu davaya gönül vermişti. Yarın son yolculuğuna uğurlayacağız inşallah' dedi ve Fatiha okuttu.

- Eski CHP'li ve Ağrı kökenli Savcı Sayan da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek için Van mitinginde hazır bulundu.

- Başbakan Erdoğan'na gezisi sırasında bir gözü mavi diğer yeşil meşhur Van kedisi hediye edildi.

- Erdoğan'ın kalabalık Van mitingine Bayram Tatili için komşu Iran'dan gelen turistlerde oldukça yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

- Van mitingini 3200 İranlı takip etti. İranlıların, kendi ülkelerinde bu denli çoşkulu mitinglerin yapılamadığına dikkat çekerek, ellerindeki cep telefonu ile video ve fotoğraf çekimi yaptıkları görüldü.

- Muhalefetin çatı adayına destek vereceklerini açıklayan BBP Genel Başkanı Destici'nin aksine BBP Van il başkanı Başbakan Erdoğan için hazırlanan platforma çıkarak destek selamı verdi. Alkış aldı.

Kürt olduğu için mi oy vereceksiniz?

Van'dan bu adaya oy yok ama HDP adayına da söyleyeceklerim var, siz bir adaya Kürt olduğu için mi oy vereceksiniz? Benim menfaatlerimi ülkemin menfaatlerini koruyacak diye mi oy vereceksiniz? Herhalde ikinci değil mi? Bu HDP adayının benim kardeşlerime yönelik yaptığı ne var.

SANDIKTA CEVAP VERİN

Van Büyükşehir'i HDP'ye teslim etti. Bunların tek anlayışı var, bunlar hizmet ile değil, tehdit ile geliyorlar. Bu tehdidi yapanlara en güzel dersi siz sandıkta oylarınız ile vermelisiniz.

ANNELERE ÇAĞRI

Bunlarda kadına değer vermek var mı? Saygı olsa, annelerin evlatlarını alıp, dağa çıkarıp, onları ağlatırlar mıydı? Kürt annelere sesleniyorum. 10 Ağustos'ta bunun bedelini ödetmelisiniz. HDP adayının kazanma ihtimali var mı? Zaten ilk turda silkelenecek. Oyları zayi etmenin gereği yok.

Çatıya girdi babasına ihanet etti

10 Ağustos için 3 aday var. Bir tanesi CHP ve MHP'nin ortak adayı, bunların yanına irili ufaklı bir çok parti geldi. Bunların oy oranlarını toplayınca yüzde 1 etmiyor. MHP'ye bir aday dayattıklar, CHP ile aynı çatının altına girdi yetmedi marjinal örgütlerle aynı çatı altına da girdi. Benim babam Mehmet Âkif'in arkadaşı idi diyor. Önceki gün edirnekapıda Âkif'in mezarını ziyaret etmiş. Babasını da Âkif'i de kendi şahsı hırsına alet etmiş. Babası çok muhterem bir insandı. CHP zulmünden Kahire'ye gitmişti. Bir defa sen babana ihanet etmişsin.

İSTİKLAL MARŞI'NI BİLE BİLMİYOR

Bir dörtlük okuyor. 'Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda. Canı cananı tüm varımı alsın da Hüda, etmesin beni vatanımdan dünyada cüda.' Bunu okuyor sonra ne diyor biliyor musunuz? Ey Türkiye, CHP MHP size sesleniyorum. HDP'ye seslenmiyorum onların böyle bir derdi, istiklal Marşı diye meselesi yok. 'Bu dörtlük Çanakkale Şehitleri şiirinden sanırım' diyor, yazıklar olsun. Senin tarihçiliğine de, profluğuna da, Âkif'e yaptığın saygısızlığa da yazıklar olsun. İşte bu şahsı getirdiler CHP, MHP ve Pensilvanya'nın adayı yaptılar. CHP ve MHP'liler bu adaya nasıl oy verecekler. İstiklal marşını bilmeyene oy mu verecekler.

Sivil plakalı araç ve özel uçak dönemi

10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen seçim yasaklarının dün başladı. Miting için Van'a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'na sivil plakalı bir otomobille geldi, İstanbul'dan Van'a da özel bir şirketten kiralanan bir uçakla gitti. Yasakları kapsamında yapılacak gezilerde, protokol gereği olan karşılama ve uğurlamalar ile törenlerin yapılamayacak olması nedeniyle uğurlamada İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun yerine, Atatürk Havalimanı'ndan sorumlu Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel bulundu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.