Karatecilerden madalya geldi

Milli Takım formasıyla mücadele eden Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları Alperen Doğan ve Emre Cevahir, ‘Akdeniz Ülkeleri Karate Şam

Karatecilerden madalya geldi
Milli Takım formasıyla mücadele eden Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları Alperen Doğan ve Emre Cevahir, ‘Akdeniz Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda üçüncü oldu. 


Akdeniz Ülkeleri Karate Şampiyonası 11 ülkeden 266 sporcunun iştirakiyle Güney Kıbrıs’ta yapıldı. Türk milli takımında mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından Alperen Doğan 78 kiloda ve Emre Cevahir de 68 kiloda Akdeniz Ülkeleri üçüncüsü oldu. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Karate Baş Antrenörü Mehmet Akif Gürbüz, “Alt yapıdan yetişip büyükler kategorisinde milli takıma sporcu vermeye başlamamız bize mutluluk veriyor. Pek çok kulübün hayal edemeyeceği konuma gelmiş durumdayız. Her kategoride yarışan ve her kategoride Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye derecesi olan sporcu potansiyeline sahibiz. Bu başarılarda bize desteğini hiç esirgemeyen kulüp başkanımıza, yöneticilerimize ve antrenörlerime teşekkür ediyorum” dedi.
Kasım ayında yapılacak olan Dünya Karate Şampiyonası için hazırlıklarını yoğun bir tempoda sürdürdüklerini dile getiren Gürbüz, kulübün 2013 yılının ilk yarısında başarı dolu bir dönem geçirdiğini ve bu başarıyı yılsonunda daha da yukarıya taşımayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2013, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19