45 yıl sonra Timsah’tan ‘1’ ilk

Sercan Güler

Süper Lig’in 6 haftası geride kalırken yeşil-beyazlılar 5 kez rakipleri ile berabere kalarak 45 senenin ardından ilk kez 5 hafta üst üste sahadan beraberlikle ayrılmış oldu. Öte yandan yeşil-beyazlılar 12 sezon sonra  ilk 6 haftayı galibiyetsiz kapatırken, savunma anlamında da son 8 sezonun en iyi performansını ortaya koydu.

Süper Lig’de 6. haftanın perdesi bugün oynanacak maçlarla kapanacakken yeşil-beyazlıların 6 haftalık performansı ilginç bir tablo oluşturdu. Sezon başında yeniden yapılanarak deri değiştiren Timsah, son 2 sezonda ortaya koyulan performansın üstüne perde çekerken, göz dolduran futbolunu puan durumuna yansıtamadı. 6 haftada aleyhine işleyen VAR kararları ile birlikte defalarca hayal kırıklığına uğrayan Bursaspor’un 3 golü VAR kararı ile iptal edilirken benzer kararlar ile de yeşil-beyazlı takım ve yönetim büyük ölçüde yıprandı. Her şeye rağmen futboluyla göz dolduran ve her maça 3 puan parolası ile çıkan Bursaspor 6 haftalık süreç içerisinde gösterdiği performansla ilerleyen haftalara umut dolu futbolunu taşıdı.

İlginizi Çekebilir

Bursa’da engeller Bahar Şenliği’nde aşıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Özel Eğitim Gerektiren Çocuk Hakları Derneği’nin, Bursa Engelli Federasyonu işbirliğiyle düzenlendiği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir