Bu satırların yazarı eski bir Sosyalist ve Devrimcidir.
2013 Gezi ve 17/25 Aralık darbe girişimi olaylarında; yaşananların emperyalistlerin darbe girişimi olduğunu görerek Reis’in ve davasının yanında yer alma kararı vermiştir
Gençliğimiz “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”, “IMF defol bu memleket bizim”, “Yankee Go Home” sloganlarını haykırmak, afişini asmak, pankart yapıp taşımakla geçti
O dönem Sol anti emperyalistti
Amerikan sigarasını bile gizli gizli içerdik gerisini siz düşünün
Biz Amerikan sigarasına bile hassasiyet gösterirken günümüz CHP’ sinin ve çakma ülkücü İP’in bırakın sigarasını, maaşını ve silahını bile verdiği PKK’nın siyasi kanadıyla ittifakı
Amerika’dan yönetilen, orada barınan, onların ajanlığını üstlenen FETÖ ile sarmaş dolaş ilişkileri insana üzüntü veriyor
Eskiden “kahrolsun emperyalizm ve yerli işbirlikçileri” yazardık, meğer günümüz işbirlikçileri bunlarmış
Bırakın emperyalist saldırıyla karşı karşıya olduğumuzu söylemeyi, kibarca “Dış güçler” dediğimizde bile muhaliflerin –ne dış gücü Allah aşkına, her şeyde dış güç her yerde dış güç cevabıyla karşı karşıya kalıyoruz
Ahırın birinde yüzlerce inek varmış, her gün bir inek ahırdan alınıyor bir daha geri gelmiyormuş
İneklerden biri diğerine bu durumu anlatırken “her gün bir arkadaşımız eksiliyor, bunlar dışarda kesilerek sucuk, salam, sosis yapılıyor demiş” bunu dinleyen diğer inekler “komplo teorisi bunlar komplo” diye karşılık vermiş
Sanki yıllardır bu ülke ’de darbeler, suikastlar, cinayetler yaşanmamış ve bunları emperyalistler (Dış güçler) yapmamış gibi dış güç dediğimizde komplo bunlar diyorlar
Ama sorarsan muhalefetin hepsi anti emperyalist, hepsi barolar birliğinin yeni yönetiminin kutlama partisinde söylenen Gündoğdu marşındaki gibi “halk savaşı veriyorlar emperyalizme karşı” taşeronluklarını sloganla, marşla kapatmaya çalışıyorlar
Ayıldıklarında “kontrollü darbe” “Sınırımızda Daeş olacağına PKK olsun”, “Gezi’deki çocukların gözlerin öperim” “Biji Serok Biden” diyerek taşeronluğa devam ediyorlar
Erdoğan’ın yanında durmadan, davasına sahip çıkmadan bu ülkede emperyalizme karşı halk savaşı filan veremezsiniz kardeşim
Emperyalizmin bu ülkede karşı olduğu lider Erdoğan, karşı olduğu oluşum Cumhur ittifakı, karşı olduğu hedef tam bağımsız büyük Türkiye, karşı olduğu dava Medeniyet davamızdır
Erdoğan, Emperyalizmin sömürü aracı IMF’yi bu ülkeden kovduğu gün bu ülkenin muhalefeti (işbirlikçiler) emperyalizmin yanında, Gezi parkında ağaç arkasına saklanarak bu devlete taş atıyordu
Bu ülkenin en burjuva ailesinin otelini bu “muhaliflere” üs olarak tahsis etmesine, bu ülkeyi bu halkı sömüren rant zenginlerinin, artı değer hırsızlarının “bende çapulcuyum” laflarına aldırmadan hatta onlarla kol kola omuz omuza muhalefet devrim yapıyordu değil mi?
Erdoğan yerli bir ekonomi kurma yolunda gecesini gündüzüne katarken, PKK’yı silah bırakmaya ikna ediyorken emperyalizmin aparatı FETÖ’nün montaj tapelerini muhalif medya manşetlere taşıyor, muhalif partiler grup toplantılarında yayınlıyordu
Amerika’nın ambargosunu deldiği için cezalandırılmak istenen ülkemizin yanında değil emperyalistlerin yanında yer alan, onların iddialarına gerçeklik kazandırmak için her türlü yalanı söylemekten çekinmeyen bir muhalefet dış güçlere karşı olabilir mi?
Erdoğan, emperyalizmin iki büyük aparatından FETÖ’yü devletten temizlerken buna cadı avı diyen, onlara kol kanat açan, KHK ile temizlenen devlete parmak sallayıp “biz gelince KHK’ lılar işlerine dönecek diyen bir muhalefet dış güçlerden bahsedebilir mi?
Emperyalistler CHP’ye kasetle genel başkan tayin ederken, MHP’ye kumpas kurup bölmeye İP’i kurup başına PKK’lı teröristlerle kahvaltı yapacak, 15 Temmuz’da başbakan olacak başkan tayin ederken “tek adam” “diktatör” naraları atan, bu yaşananları yok sayan bir muhalefet olabilir mi?
Meclis, Emperyalizmin kuklası PKK ile mücadele için tezkere çıkarırken bu mücadeleye bu tezkereye HAYIR diyen bir parti muhalefet partisi olabilir mi? Emperyalizme karşı olabilir mi?
Neden emperyalizmin/ dış güçlerin hedefiyiz?
Dünyanın tek kelime edemediği İsrail’e dünyanın gözleri önünde “One Minute” diyen bir lider
Dünyanın efendilerinin gözlerinin içine bakarak “Dünya Beşten Büyüktür” diyen bir lider
Pandemi sürecinde dünya mazlumlarını düşünen, dünyanın tamamına aşı gitmemesini dert eden ve bunu dünyaya haykıran bir lider elbette emperyalizmin de onun yerli işbirlikçilerinin de hedefi olur
Emperyalistler tanklarıyla, toplarıyla, uçaklarıyla, 1 dolarlık enikleriyle 15 Temmuz 2016’ da bu ülkeyi işgal etmek istediklerinde halkıyla beraber meydanlarda buluşanlar
Ülkesinin bekası için gözünü kırpmadan partisini ikinci plana atanlar, karşılığında koltuk bile talep etmeyenler emperyalizmin hedefi olur
Suriye’nin kuzeyinde emperyalistler tarafından kurulmak istenen terör koridoruna üç yerden çomak soktuğumuz koridoru iptal ettiğimiz için
Yerli savunma sanayimizi kurduğumuz için
Doğu Akdeniz’i Mavi Vatan ilan ettiğimiz, Libya ile yaptığımız anlaşma sonucu emperyalistlerin oyununu bozduğumuz, haklarımızı sahada savunduğumuz için
Kıbrıs’ta haklarımızı savunduğumuz için
Emperyalistlerin yerli işbirlikçilerini, ajanlarını enseleyip adalete teslim ettiğimiz ve tutukladığımız
Afrika’da, Balkanlar’da, Ortadoğu’da, Türk coğrafyasında gerektiğinde silahlı gücümüzle var olduğumuz için
Dünya pandemiyle birlikte gelen ekonomik krizle boğuşup, yüzlerce ülke IMF’ye teslim olduğu halde IMF’nin kucağına gitmediğimiz için
Emperyalizme karşı, başka bir dünya mümkün dediğimiz ve gayret ettiğimiz için emperyalizmin hedefiyiz
Farkına varmadan oyunu ve patronunu itiraf eden CHP Milletvekili Eren Erdem’in tweeti ile bitirelim yazıyı
“Eski projesi olan Mursi'yi tasfiye eden emperyalizmin, RTE'yi nasıl tasfiye edeceği aşikar oldu. Ekonomik kriz yoluyla.”
Not: Yazının başında eski sosyalist ve devrimci demiştim, devrimciliğimiz baki, o yüzden yaşayan en devrimci liderin yanındayız
Selam ve Saygıyla
Yorum Ekle
Yorumlar
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına sitemizde çerez konumlandırmaktayız. Kişisel verileriniz, KVKK ve GDPR
kapsamında toplanıp işlenir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.
Abdülkadir Karakaya
Emperyalizm ve taşeronları
Bu satırların yazarı eski bir Sosyalist ve Devrimcidir.
2013 Gezi ve 17/25 Aralık darbe girişimi olaylarında; yaşananların emperyalistlerin darbe girişimi olduğunu görerek Reis’in ve davasının yanında yer alma kararı vermiştir
Gençliğimiz “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”, “IMF defol bu memleket bizim”, “Yankee Go Home” sloganlarını haykırmak, afişini asmak, pankart yapıp taşımakla geçti
O dönem Sol anti emperyalistti
Amerikan sigarasını bile gizli gizli içerdik gerisini siz düşünün
Biz Amerikan sigarasına bile hassasiyet gösterirken günümüz CHP’ sinin ve çakma ülkücü İP’in bırakın sigarasını, maaşını ve silahını bile verdiği PKK’nın siyasi kanadıyla ittifakı
Amerika’dan yönetilen, orada barınan, onların ajanlığını üstlenen FETÖ ile sarmaş dolaş ilişkileri insana üzüntü veriyor
Eskiden “kahrolsun emperyalizm ve yerli işbirlikçileri” yazardık, meğer günümüz işbirlikçileri bunlarmış
Bırakın emperyalist saldırıyla karşı karşıya olduğumuzu söylemeyi, kibarca “Dış güçler” dediğimizde bile muhaliflerin –ne dış gücü Allah aşkına, her şeyde dış güç her yerde dış güç cevabıyla karşı karşıya kalıyoruz
Ahırın birinde yüzlerce inek varmış, her gün bir inek ahırdan alınıyor bir daha geri gelmiyormuş
İneklerden biri diğerine bu durumu anlatırken “her gün bir arkadaşımız eksiliyor, bunlar dışarda kesilerek sucuk, salam, sosis yapılıyor demiş” bunu dinleyen diğer inekler “komplo teorisi bunlar komplo” diye karşılık vermiş
Sanki yıllardır bu ülke ’de darbeler, suikastlar, cinayetler yaşanmamış ve bunları emperyalistler (Dış güçler) yapmamış gibi dış güç dediğimizde komplo bunlar diyorlar
Ama sorarsan muhalefetin hepsi anti emperyalist, hepsi barolar birliğinin yeni yönetiminin kutlama partisinde söylenen Gündoğdu marşındaki gibi “halk savaşı veriyorlar emperyalizme karşı” taşeronluklarını sloganla, marşla kapatmaya çalışıyorlar
Ayıldıklarında “kontrollü darbe” “Sınırımızda Daeş olacağına PKK olsun”, “Gezi’deki çocukların gözlerin öperim” “Biji Serok Biden” diyerek taşeronluğa devam ediyorlar
Erdoğan’ın yanında durmadan, davasına sahip çıkmadan bu ülkede emperyalizme karşı halk savaşı filan veremezsiniz kardeşim
Emperyalizmin bu ülkede karşı olduğu lider Erdoğan, karşı olduğu oluşum Cumhur ittifakı, karşı olduğu hedef tam bağımsız büyük Türkiye, karşı olduğu dava Medeniyet davamızdır
Erdoğan, Emperyalizmin sömürü aracı IMF’yi bu ülkeden kovduğu gün bu ülkenin muhalefeti (işbirlikçiler) emperyalizmin yanında, Gezi parkında ağaç arkasına saklanarak bu devlete taş atıyordu
Bu ülkenin en burjuva ailesinin otelini bu “muhaliflere” üs olarak tahsis etmesine, bu ülkeyi bu halkı sömüren rant zenginlerinin, artı değer hırsızlarının “bende çapulcuyum” laflarına aldırmadan hatta onlarla kol kola omuz omuza muhalefet devrim yapıyordu değil mi?
Erdoğan yerli bir ekonomi kurma yolunda gecesini gündüzüne katarken, PKK’yı silah bırakmaya ikna ediyorken emperyalizmin aparatı FETÖ’nün montaj tapelerini muhalif medya manşetlere taşıyor, muhalif partiler grup toplantılarında yayınlıyordu
Amerika’nın ambargosunu deldiği için cezalandırılmak istenen ülkemizin yanında değil emperyalistlerin yanında yer alan, onların iddialarına gerçeklik kazandırmak için her türlü yalanı söylemekten çekinmeyen bir muhalefet dış güçlere karşı olabilir mi?
Erdoğan, emperyalizmin iki büyük aparatından FETÖ’yü devletten temizlerken buna cadı avı diyen, onlara kol kanat açan, KHK ile temizlenen devlete parmak sallayıp “biz gelince KHK’ lılar işlerine dönecek diyen bir muhalefet dış güçlerden bahsedebilir mi?
Emperyalistler CHP’ye kasetle genel başkan tayin ederken, MHP’ye kumpas kurup bölmeye İP’i kurup başına PKK’lı teröristlerle kahvaltı yapacak, 15 Temmuz’da başbakan olacak başkan tayin ederken “tek adam” “diktatör” naraları atan, bu yaşananları yok sayan bir muhalefet olabilir mi?
Meclis, Emperyalizmin kuklası PKK ile mücadele için tezkere çıkarırken bu mücadeleye bu tezkereye HAYIR diyen bir parti muhalefet partisi olabilir mi? Emperyalizme karşı olabilir mi?
Neden emperyalizmin/ dış güçlerin hedefiyiz?
Dünyanın tek kelime edemediği İsrail’e dünyanın gözleri önünde “One Minute” diyen bir lider
Dünyanın efendilerinin gözlerinin içine bakarak “Dünya Beşten Büyüktür” diyen bir lider
Pandemi sürecinde dünya mazlumlarını düşünen, dünyanın tamamına aşı gitmemesini dert eden ve bunu dünyaya haykıran bir lider elbette emperyalizmin de onun yerli işbirlikçilerinin de hedefi olur
Emperyalistler tanklarıyla, toplarıyla, uçaklarıyla, 1 dolarlık enikleriyle 15 Temmuz 2016’ da bu ülkeyi işgal etmek istediklerinde halkıyla beraber meydanlarda buluşanlar
İşbirlikçiler evlerinde otururken aylarca sokaklarda demokrasi nöbeti tutanlar elbette emperyalistlerin hedefi olur
Ülkesinin bekası için gözünü kırpmadan partisini ikinci plana atanlar, karşılığında koltuk bile talep etmeyenler emperyalizmin hedefi olur
Suriye’nin kuzeyinde emperyalistler tarafından kurulmak istenen terör koridoruna üç yerden çomak soktuğumuz koridoru iptal ettiğimiz için
Yerli savunma sanayimizi kurduğumuz için
Doğu Akdeniz’i Mavi Vatan ilan ettiğimiz, Libya ile yaptığımız anlaşma sonucu emperyalistlerin oyununu bozduğumuz, haklarımızı sahada savunduğumuz için
Kıbrıs’ta haklarımızı savunduğumuz için
Emperyalistlerin yerli işbirlikçilerini, ajanlarını enseleyip adalete teslim ettiğimiz ve tutukladığımız
Afrika’da, Balkanlar’da, Ortadoğu’da, Türk coğrafyasında gerektiğinde silahlı gücümüzle var olduğumuz için
Dünya pandemiyle birlikte gelen ekonomik krizle boğuşup, yüzlerce ülke IMF’ye teslim olduğu halde IMF’nin kucağına gitmediğimiz için
Emperyalizme karşı, başka bir dünya mümkün dediğimiz ve gayret ettiğimiz için emperyalizmin hedefiyiz
Farkına varmadan oyunu ve patronunu itiraf eden CHP Milletvekili Eren Erdem’in tweeti ile bitirelim yazıyı
“Eski projesi olan Mursi'yi tasfiye eden emperyalizmin, RTE'yi nasıl tasfiye edeceği aşikar oldu. Ekonomik kriz yoluyla.”
Not: Yazının başında eski sosyalist ve devrimci demiştim, devrimciliğimiz baki, o yüzden yaşayan en devrimci liderin yanındayız
Selam ve Saygıyla