SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD VE AB GERÇEKLERİ

Yazının Giriş Tarihi: 07.10.2019 21:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.10.2019 21:15
Gerçeğin zaman içinde açığa çıkmak gibi pis! bir huyu vardır. Ne yapar eder kendisini gösteriverir. Kâh bir sürçülisan ile kâh düşüncesizce bir fiil ile atıverir kendini ortaya. Ayan beyan görünür ki inkârı gayri kabili mümkündür bu halde. Ne yapsanız nafile ikrar etmiş olursunuz.

İşte ABD Ankara Büyükelçiliği de anlık fiili ile niyetini ve tarafını belli etti. Tıpkı Avrupa Parlamentosu Başkanı Manfred Weber’in attığı tweet gibi…

Weber tweetinde şöyle diyor;

“İzmir yakınlarındaki fabrika binası: CSU'lu Weber Weber, Volkswagen'in Türkiye'ye yönelik planlarını reddetti.”

Verilen linke gittiğinizde ise meşhur Spiegel dergisinin çevrimiçi versiyonuyla karşılaşıyorsunuz. Orada aynen şöyle deniyor:

In der Türkei soll eine neue VW-Fabrik entstehen. EU-Fraktionschef Manfred Weber hält das für einen Fehler - und hat die EU-Kommission nach Informationen des SPIEGEL zum Einschreiten aufgefordert.”Yani şöyle diyorlar;

“Türkiye'de yeni bir VW fabrikası kuruluyor. AB Parlamentosu lideri Manfred Weber bunu bir hata olarak nitelendiriyor ve AB Komisyonunu müdahale etmek için Spiegel'den bilgi almaya çağırdı.”

Türkiye muhalifliğinin, düşmanlığının bundan daha iyi bir itiraf olabilir mi?

ABD Ankara Büyükelçiliği resmen ABD’yi temsil etmektedir ve fiilleri, beyanları ABD’yi bağlar. Firari Fetöcü Ergun Babahan'ın "Türkiye halkları Bahçeli ‘siz bir siyaset dönemine hazır olmalı" şeklindeki paylaşımını resmi Twitter hesabından beğenmesi de buna bir örnektir.

Sonradan “Dün Twitter hesabımızda gerçekleşen hatadan dolayı özür dileriz. Ergun Babahan ile bir ilişiğimiz olmadığı gibi, attığı tweet’in içeriğini de onaylamıyoruz ve kabul etmiyoruz. Söz konusu hatadan üzüntü duyduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.” Diyerek inkâr ve tevil teşebbüsünde bulunsa bile Fetö taraftarı olunduğu açıkça belli edildi.Türkiye’de yapılan yatırımları engelleme çabası çok açık bir düşmanlık örneği olarak karşımızı çıkıyor. Üstelik gizliden değil açıkça. Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi onları çok rahatsız ediyor.

Bir de terör meselesi var. Terörist gruplara verilen açık destek. Çoğu Avrupa gizli servisinin PKK ve uzantısı guruplara destek verdiği biliniyor. Almanya’nın Fetö kaçaklarına kucak açması gözler önünde.

ABD için de bu durum açık. Silah yardımı açık. Buna kılıf bulmuşlar da kılıfa sığmıyor yalanlar…Beyaz Saray, "Türkiye, yakın zamanda Suriye'nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçecek. ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dâhil olmayacak." açıklamasını yaparak bunu tescilledi.

Sayın Başkanımız Trump ile görüşecek. Bu arada bize verdiği bir bilgi de var. Restimizi görememişler. Şöyle diyor Sayın Başkanımız Erdoğan;

“Akşamki görüşmemizden sonra bölgede sayın Başkan'ın ifade ettiği gibi çekilme olayı başlamış vaziyette. Buradaki karşılıklı muhataplar çalışmalarını yürütecekler. Sayın başkan Trump bu konuyla ilgili talimatını vermiş ve çekilmeyi emretmişti. Gecikmeye rağmen gerek ABD'li heyet gerekse bizim heyetimiz bu görüşmeleri gerçekleştirdi. Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik çünkü terör örgütlerinin ülkemize yönelik tehditlerini kabullenmemiz asla mümkün değil.”

Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın Türkiye artık o emirlere talimatlara boyun eğen, dikte ettirilen ve IMF’nin kucağına atılacak bir memleket değildir.

Onları kahreden de bu zaten.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.