SON DAKİKA
Hava Durumu

Alçakça saldırının gizemi

Yazının Giriş Tarihi: 20.02.2016 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.02.2016 06:00
 

 

 

Terör Ankara’yı vurdu ya, renkler iyice belli oldu. Patronlarının korkusundan kınayamayan HDP’den bahsetmiyorum. Onları zaten herkes biliyor.

“Renklerini belli edenler” diye anlatmak istediklerim başka. Onlar bu saldırıyı fırsat bilip ortaya çeşitli tavırlar koyarak güya terörü lanetler gibi görünüp de aslında içten içten mutlu olanlar.

Kimi çıkıp, öküz altında buzağı misali, zafiyet ve sorumlusu arıyor, kimi de aklı sıra muhalefete mesaj gönderip stratejiler öneriyor. Uğursuz herif de yeni terör saldırıları için baharı beklediğini söylüyor. Tabii yine paçayı kurtarmak için lafı “tarafsız uzmanlara” söyletmiş.

Uğur, tarafsız uzmanlar dediklerin kim? İsim vereceksin! Hem bunlar ne uzmanı? “Terör saldırılarının zamanını öngören tarafsız uzmanlar birliği” üyesi mi? Yoksa Kandil’in akbabaları mı fısıldadı kulağına?

Gelelim bu saldırının gizemiyle neyi kastettiğime;

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bu soruşturma kapsamında şuana kadar çok önemli delillere ulaşıldığını biliyoruz. Bu deliller çerçevesinde PKK- YPG organizasyonu bir terör saldırısıyla maalesef Türkiye bir kez daha karşı karşıya kalmıştır. Hem PKK terör örgütüdür, acımasız bir terör örgütüdür. Aynı şekilde PYD-YPG’de açıkça PKK’nın uzantısı acımasız birer terör örgütüdür. Bu son saldırı bunu bir kez daha ortaya koymuştur. Ama hala YPG ve PYD’nin destekçisi olduğunu söyleyen ülkelerin bu konudaki desteğini sürdürüyor olmaları da oldukça manidardır." açıklamasını yaptı.

Bir başka açıklama da Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'tan geldi. Kodalak, "Elimizden gelen tüm çaba ve gayreti gösteriyoruz. Soruşturmayı çok iyi bir şekilde yürütüyoruz. Soruşturma hakkında çok konuşmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim, güzel devam ediyor. Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız. Yakın zamanda gerekli açıklamalar devlet büyüklerimiz tarafından yapılabilir." dedi.

Uzman olmaya gerek yok. Bu açıklamaları iyi yorumlar, biraz da haberleri takip ederseniz, hele azıcık da kulağınız delikse sonuca varırsınız.

Bu soruşturma sonucunda ortaya çıkan gerçekler aslında tüyler ürperticidir. Elbet bazıları açıklanacaktır. Ama bir bölümü “şimdilik” sır olarak kalmak zorundadır. Çünkü bağlantıları korkunçtur ve hemen açıklanması yarardan çok zarar getirecektir.

Anlaşılan o dur ki bu terörist saldırıda YPG-PKK’nın destekçileri veya azmettiricileri de önem taşımaktadır. Bunların kim oldukları da delilleriyle beraber ortaya çıkartılmış gibi görünmektedir.

Bakın Bakan Bozdağ’ın mesajına dikkat edin, “Terörün iki temel hedefi oluyor. Bunlardan biri iç hedef, biri de dış hedef. İçte terör bir kaos ortamı oluşturmak, bir korku iklimi oluşturmak ve bu sayede hedeflerine ulaşmayı amaçlar.”

Dış hedefleri olanlar kimlerdir? Ne istihbaratçı, ne de müneccim olmaya gerek yok.

İç hedefleri olanlara bakalım biraz da. O zaman bulmacanın parçaları yerine oturmaya başlar…

Bu vesile ile bir kez daha alçakça hareket etmekten başka bir şey bilmeyenleri şiddetle lanetliyor, şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, geri kalanlara baş sağlığı diliyorum.

Her ne olursa olsun şu da bilinmelidir ki, Türkiye artık çok güçlüdür ve bu çakallar sürüsünün saldırılarıyla hiçbir zaman yıkılmaz.

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.