SON DAKİKA
Hava Durumu

ANKARA'DA ÇAN SESLERİ!

Yazının Giriş Tarihi: 19.01.2017 22:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.01.2017 22:31
Ankara’da çan sesleri duyamamak BBC’yi son derece hayal kırıklığına uğratmış olmalı. Adamlar Ankara’da ezan sesi duyunca şaşkınlıktan dillerini yutmuş, Türkiye’de rejim değişikliği olduğundan ve laik düzenin elden gittiğinden yakınıyor.

BBC radyoları Ankara’dan 3 saatlik bir canlı yayın yaptı dün. Ondan bahsediyorum. Yayına açan spiker arka planda ezan sesi ile birlikte aynen şöyle başladı;

94 sene önce kurulan laik Türkiye, şimdi değişiyor!”

Vakit sabah ezanını çoktan geçmişti ve öğlen ezanına daha çok vardı. Bu da arka plandaki ezan sesinin bir efekt olarak kullanıldığını gösteriyordu. Ancak spiker canlı yayındaydı…

Ardından yorumlar parça parça gelmeye başladı;

“Ekonomi her geçen gün daha da batıyor!” diyordu spiker. Evet, yanlış değil. “Sinking” (batıyor) terimini kullanıyordu.

Sonra beklendiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımıza yöneldi oklar. Onun ülkeyi kutuplaştırdığını iddia ediyordu yorumcu. Memleketin yüzde ellisinin diğer yüzde ellisine karşı olduğunu söylüyordu… Ve bunu söylerken, aynen şu ifadeyi kullanıyordu;

“Türkiye’nin yarısı Erdoğan’ı istemiyor.”

Ardından yayına HDP ve CHP’liler alındı. Malumunuz olduğu üzere aynı terane, hep “Tayyip nefreti” üzerine kurulu söylemler…

Spiker lafı dönüp dolaştırıp 15 Temmuz’a getirdi ve algı yönetimine yönelik program gereği kendisine öğretilenleri kusmaya başladı;

“Bu darbe girişiminin ardından olayı kullanan Erdoğan, kendisine tozu dumana kattıracak yetkileri alabilmek için Anayasa’yı değiştirtiyor.”  diye çıkarttı ağzındaki baklayı. Selin Sayek Böke’de kendisine yardımcı ses olarak destek veriyordu.

BBC’yi dinleyenler ve durumu bilmeyenler inanmıştır mutlaka. Çünkü amaç oydu. Öyle bir laf etti ki kendi bile inanmıyordu besbelli.

“Erdoğan, Başbakanı düşürdü…”

Canlı yayına katılan bir ses;

“Basın susturuldu. Her şey sessizliğe büründü. Düzinelerce televizyon ve radyo susturuldu. Bekliyoruz” ifadesini kullanıyordu.

Anayasa değişikliğiyle Türkiye’de muhalefet bırakılmadığını iddia etti daha sonra. Duyan da İsmet İnönü döneminden söz ediyor zanneder!

Amaç belli. Anayasa paketi Meclis ’den geçiyor ya, şimdi halkı kışkırtıp, referandumda “hayır” oyu almaya çalışacaklar. Algı yönetimi o yönde işletiliyor.

Dışarıda BBC ve onun gibi daha niceleri, içeride CHP ve HDP ve de arta kalan FETÖ’cüler. Var güçleriyle Türkiye’nin ileri gitmesini engellemek için kolları sıvadılar. Belki biraz farklı amaçları var ama sonuç olarak hepsi koordinasyon içerisinde çalışıyor, çalıştırılıyor.

Paganlar güçlü Türkiye istemiyor. O eski, hükümetlere hükmedebildikleri ve istedikleri an değiştirebildikleri günleri geri getirmeye çalışıyorlar. F16’lar, tanklarla bile saldırttılar da vız geldi.

Saldırsınlar bakalım. İstedikleri kadar saldırsınlar.

Referandumdan sonra belki atom bombası atmaya bile kalkışır bu şerefsiz paganlar.

Ama kendi pislikleri içerisinde boğulacaklar eninde sonunda…

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.