SON DAKİKA
Hava Durumu

Batıyı titreten lider

Yazının Giriş Tarihi: 10.08.2016 23:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.08.2016 23:10
 Amerika ve Avrupa, daha doğrusu onların da başındaki paganlar, Sayın Başkanımızın deyimiyle söylersek; “Üst Akıl” karşısında nasıl bir lider ve halk olduğunu yavaş yavaş anlamaya başlıyor. Ne var ki, bunu anlamaları mücadeleyi bırakacakları anlamına gelmiyor elbet. Başka yollar, akla gelmedik çirkin tezgâhlar denemekten vaz geçmeyecekler. Sayın Başkanımız ve Türkiye halkı da bunları bertaraf etmektin vaz geçmeyecek elbet.

Ama maşalar, Avrupa ve Amerika’daki bilinen çevreler de sahiplerinin tüm sıkı talimatlarına rağmen, “Bu lider ve ona inanan halkı bizim bu güne kadar gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor. Ne yapacağız?” demekten kendilerini alamıyorlar. O taraflarda korku dağları sardı, panik ise diz boyu; “Ya Rusya ile Türkiye’nin aralarında olduğu bir alternatif birlik kurulursa?”

 

ahmet alpan

Tüm gizli servisler Sayın Başkanımız Erdoğan ile Sayın Putin arasındaki “özel konuşmanın” muhteviyatını öğrenebilmek, hiç olmazsa konu başlıklarına ulaşabilmek için bir taraflarını yırtıyor. Merak edilenler arasında şunlar başı çekmekte;

Acaba Türkiye, Rusya, Çin, İran gibi ülkelerin başta olduğu bir ekonomik topluluk, AB benzeri bir birlik oluşturmanın adımları hızlanıyor mu?
Bu topluluğun çıkartacağı epey bir süredir konuşulan Euro benzeri bir para birimi konusu da gündeme geldi mi?
Yoksa NATO alternatifi bir birlik mi konuşuldu?
Sakın bunlar gizli gizli araya Yunanistan’ı almayı da görüşüyor olmasın?

Acıyorum bu casusların haline doğrusu. Çünkü onların bilmesinde bir mahsur kalmayana kadar bu soruların cevaplarını hiç kimse öğrenemeyecek ve ABD ile tüm Avrupa ülkeleri kurdeşen dökmeye devam edecek. Ancak, öğrenmelerine gerek olmayan çünkü zaten açıkça görünen o ki Sayın Başkanımız Türkiye’nin bugüne kadar gördüğü en muhteşem liderdir. (Kemalci esnafından yeni küfür çeşitlemeleri, diğer muhalif yerli paganlardan salaklığa varan yorumları bekliyorum, aman geç kalmasınlar) Üstelik halkın oylarıyla seçilmiş olan bu lidere bağlılık kat be kat artmıştır. Zekice manevralarıyla onlara daha çok kurdeşen döktürecektir.

İşte şu New York Times memurlarının attığı, “Putin ve Erdoğan, Her İkisi de Soyutlanmış, Birbirlerine Uzanıyorlar” başlığı veya Financial Times esnafının attığı, “Putin liberal demokrasilerin eleştirisine maruz kalan güçlü bir ahbabını desteklemekten mutlu. Türkiye ve NATO'daki müttefiklerini birbirine düşürmek için her fırsatı da değerlendirecektir.” Başlıkları hep bu korkunun ifadesidir.

O yüzdendir ki New York Times korkuyu attığı bir diğer başlıkta şöyle yansıtmaktadır;

“Batı Gerginlik İçinde İzlerken, Putin ve Erdoğan Bağları Tamir İçin Yemin Etti”

Ve işte o yüzdendir ki sosyal medya reklamların hatırı sayılı paralar harcayıp Ermenileri kışkırtmak istemeleri.

Bakın Easy Crypt adlı İsviçre merkezli bir kuruluş, tüm e-mailleri ve belgeleri kodlayıp okunmasını önleyen bir program geliştirmiş ve bunu Facebook’da tonlarca para harcayıp Türk kullanıcılara duyuruyor. Duyuruyor ama nasıl?

“Erdoğan Buna gerçekten bayılacak. Sonunda Türkiye için kusursuz e-mail mahremiyeti” diye duyuruyor. Bizim hain tayfası da bunu sayfalarında paylaşıp ilgili yerlere ulaşması için ellerinden geleni yapmayı ihmal etmiyor tabi ki.

Bu sisteme e-mail adresinizi giriyorsunuz o da veri güvenliği sağlıyor ve Türk istihbaratı göremiyor yani. Peki, acaba hangi istihbarat görüyor? Onu söylemiyorlar ama tahmin etmesi pek de zor değil.

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.