SON DAKİKA
Hava Durumu

Bayram tatili...

Yazının Giriş Tarihi: 16.08.2016 00:17
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.08.2016 00:17
Hep sıkıntı, hep kötü haberler verdik uzunca bir süredir. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar devam ediyor ama yine güçlüyüz. Biraz da bundan bahsedelim. İçimize yerleştirilen teröristlerin, halkın silahlarıyla halka ve vatana saldırıp, bombalar atmasına, şehitler vermemize rağmen Türkiye ne kadar güçlü olduğunu iyice ispatladı. Biraz da bunu anlatalım.

Bakın Marmaris’te rezervasyon patlaması yaşanıyor. Halk Bayram için tatil programları yapıyor. Bu da her şeyin normalleştiğini ve hatta daha güzele gittiğini gösteriyor.

Bugün yerli turiste hitap etmek istiyorum. Marmaris dolarsa diye bir önerim var. Fethiye bölgesine gidin. Saklı Kent, Kelebekler Vadisi, Ölü Deniz, Göcek Koyları… Saymakla bitmez güzellikler var. Gidin masmavi suların, tarihi değerlerin ve muhteşem doğanın keyfine varın.

Hatta gitmeden Birol Ganioğlu’nun yazdığı “Telmessos Bilicisi” serisi olarak çıkan üç kitabını da alıp okuyun. “Syessa Ana” ile eski çağların hayatına girip, “Appollonides” ile antik çağların o masalsı havasını içinize sindirin ve Nikolas ile başka âlemlerin rüyasına dalın. Sonra gidip Fethiye çevresini dolaşın. Akdeniz’in bol tuzlu sularına bırakın kendinizi. Bir tekne turuna çıkın. Göreceksiniz bütün stresinizi atacaksınız.

Bütün bunları yaparken de milletinizle gurur duyun. Darbecilere karşı sokağa dökülüp demokrasi savaşı veren, birlik olan milletiniz ve dimdik duruşuyla taviz vermeden bu lağım faresi kılıklı teröristlere aman vermeyen Sayın Başkanımızla gurur duyun ve bu güzellikleri heba edip vatanın bölünmesi için çabalayan şerefsizlerle neden mücadele edilmesi gerektiğini bir kez daha yerleştirin beyninize…

Saldırı durmuş değil. Hala devam ediyor. Üstelik bu defa sinsice. Tomarla paralar döküp internetten, sosyal medyadan saldırıyorlar. İçimizde yaşayan bazı yabancılar da bu saldırıları yayıyor. Facebook’da bakarsanız görürsünüz.

Son olarak, Türkiye’de yaşayan yabancılara hitap edin bir web sitesi çıktı. “dispatcheseurope.com” burada kara propaganda yapılıyor. Sitede yazılanlardan küçük bir bölüm vereyim ki oynanan oyunu daha iyi anlayasınız.  Bakın ne diyor?

“Erdoğan destekçilerinin Viyana sokaklarında gösteri yapmaya başlaması üzerine, Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türkiye Büyükelçisi Hasan Göğüs’ü çağırarak Erdoğan’ı destekleyenlerin bunu Türkiye sınırları içinde yapmasını bildirdi ve eş zamanlı olarak da orada yaşayan Türkleri yeni evleri olan Avusturya’ya sadık olmaya çağırdı.”

Düşmanca davranışın böylesine pes. Teröristlere serbestçe gösteri yapma izni veren Avrupa, Türkiye’nin demokratik olarak halkın yüzde 52 küsur oyuyla seçilmiş Başkanını desteklemesini yasaklıyor.

Havaalanlarında Türkiye karşıtı mesajlar veriliyor. İçinden çıkardığı “Adolf” adlı birini unutmuşa benzeyen Avusturya, orada yaşayan Türklere baskı uygularken pek rahat davranıyor.

Ey Avusturya! Biz senin nereye kadar demokratik olduğunu görüyor, bu baskıların nedenini çok iyi biliyoruz. Yoksa Amerika’da yapılan toplantıda HNA, AWA ya da BVT – LVT temsilcileriniz de mi vardı? Yoksa BND ile ortak çalışıp temsilci göndermediniz mi? Önce onu söyleyin. (Neden bahsettiğimi daha iyi anlamak için yeni çıkan “Amerika Birleşik Darbesi ve Fetullah” kitabımı okuyunuz)

Bakın tatilden bahsedecekken beni nerelere getirdiniz?

Neyse başka sefere daha çok tatil yöresi tavsiye ederim artık.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.