SON DAKİKA
Hava Durumu

BBC militan mı topluyor?

Yazının Giriş Tarihi: 16.02.2017 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.02.2017 22:30
Türkiye üzerinde oynanan iğrenç oyunları görüp, zaman zaman, “Beni hiçbir şey şaşırtmaz. Bunlar şeytanın bile aklına gelmez şeyler yapıyorlar ve yapmaya da devam edecektir.” Diyorum ya, yine de şaşkınlığa uğrayacağım çok daha iğrenç başka bir tezgâhla karşılaşıveriyorum.İngiltere gerçekten de çok ilginç bir memleket. Leytonstone’daki evimizin karşısında bakkal dükkanı işleten ve 25 yıldır orada yaşayan Sezai Abi’nin oturma ve çalışma iznini hiçbir gerekçe olmadan iptal ediyorlar, aynı zamanda Türkiye’nin “aranıyor” ilan ettiği adamları da bağırlarına basmaktan kaçınmıyorlar. Aynı şekilde dünyaca ünlü yayın kuruluşları BBC de akla hayale gelmeyecek işlere imza atıyor. Ben arayıp bir programa itiraz ettiğimde, “O şahıs şimdi burada değil ve kendisine ulaşmamız zor. Senin iddialarını ona sormak zorundayız. Bu yayın ilkemiz. Ama yapamayacağımız için seni konuşturamayız.” diyorlar, ardından YPG militanını çıkartıp konuşturuyorlar. Cambridge Üniversitesi’nda doktora yapan bir Türk vatandaşı kadını konuşturup, “Türkiye DAEŞ’e yardım ediyor.” Demesine izin verirken bizim cevap hakkımız doğmuyor nedense!

Dünkü bir programda da aynısı yaşandı. Bir YPG militanını konuşturup Türkiye’ye olanca iftirayı atmasına izin verdiler ve ardından bir doktora öğrencisi Türk kadını çıkartıp iftiralara devam ettirdiler. İşin ilginci program siyasi bir program falan da değil. Adı; “Woman’s Hour” yani “Kadın’ın Saati” sözde kadınlara ilişkin bir program.

Bu programın yapımcısı Kirsty Starkey ve sunucusu ise Jane Garvey. Programın web sayfasında katılanların listesi yayınlanmış. Ne var ki ne PYD militanının ne de Cambridge’de doktora yapan kadının adı görünmüyor. Onlar gizli tutulmuş. Liste şöyle;

Sunucu                           Jane Garvey

Yapımcı                          Kirsty Starkey

Röportaj yapılan konuk    Carol Dyhouse

Röportaj yapılan konuk    Polly Neate

Röportaj yapılan konuk    Ruth Bell

Röportaj yapılan konuk Jac Phillimore

Program kadın programı da, hem PYD militanı hem de o doktora yapan Türk (veya Türk vatandaşı) kadın hak ve özgürlükleri için savaş verildiğini ve bu savaşı PYD’nin yürüttüğü martavalını atıyorlar ortaya. Üstüne üstlük, Türkiye’nin DAEŞ’i desteklediği iftirasıyla birlikte…

Bu nasıl iştir? Diye soracak olursanız benim aklıma türlü sorular geliyor. Acaba diyorum, acaba PYD’ye militan toplamak için gizliden yürütülen bir kampanya mı bu? Acaba işin ardında MI6 (İngiliz gizli servisi) mi var? Bu programın algı yönetimine yönelik olmasının ardında daha başka neler var?

BBC’yi aradığımda her zaman olduğu gibi yetkiliye ulaşılamıyor. Soramıyorum, Türkiye’ye atılan iftiralara cevap veremiyorum.

Tek umudum bizim istihbaratımızın bu programları takip ve analiz ediyor olması.

Acaba ediyorlar mı?

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.