SON DAKİKA
Hava Durumu

BBC'nin çirkin algı operasyonu

Yazının Giriş Tarihi: 24.10.2016 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.10.2016 22:30
      Türkiye’nin güçlenmiş olması onları çileden çıkartıyor. Manipüle edebilecekleri bir iktidar yok artık, O yüzden ABD başta olmak üzere birçok ülkenin gizli servisleri akla hayale gelmedik şeytani planlar peşinde koşarken, diğer yandan ellerindeki güvendikleri silah olan algı yönetimine sıkıca sarılmaya devam ediyor.

Bunu ilk elden bizzat gözleyen yazarınız da tepkisini yeterince dile getirememekten dolayı yılmasam da sinirleniyor elbet. Şu an bulunduğum yerde İngiliz TV ve Radyoları sürekli açık ve haberleri, haber programlarını istemesem de izliyorum. BBC Radyo 4 çok alçakça yorumlar yapıyor;

“Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu Türkiye, 15 Temmuz’dan sonra, onun yaptıkları yüzünden bir türlü normale dönemiyor, halk huzursuz” diye söze başlayan program spikeriTürk olduğu iddia edilen bir vatan hainini çıkartıp konuşturuyor. Hemen telefona sarılıp o programla ilgili kişi, yapımcı, sorumlu her kimse konuşmak istediğimi söylüyorum. İtiraz ettiğimi duyan yetkili birden bire yetkisiz oluveriyor, önceleri beni de canlı yayında konuşturabileceğini söyleyen bu ikiyüzlü yaratık birden bire yetkisiz bir sekreter olduğunu iddia ediyor.

BBC’de çalışan bir akrabam var. Haberci değil. Dizi filmlerden sorumlu bir yönetici. Onu arayıp, beni habercilerle görüştürmesini rica ediyorum. Konuyu anlatıyorum. Kızcağız, “Beni dinlemezler ama şansımı deneyeyim senin hatırına” diyor. Ertesi gün beni arıyor ve çok açık şu sözleri söylüyor, “Ahmet senin için ısrarcı oldum. Ama bana eğer işimden memnunsam bu konuyu bir daha açmamam gerektiği söylendi.” Diyor. Kızcağızın ekmeğine mani olacaktık az kalsın…

Aramaya devam ediyorsam da itirazımı dinleyecek kimse bulunmuyor…

Ardından bir haber programı anonsu;

“Panaroma, İngiltereüst pazarı için ter döküp elbiseler üreten imalathaneleri açığa çıkarıyor. On binlerce Suriyeli mülteci ve çocuklar Türk konfeksiyon endüstrisinde yasa dışı olarak çalışıyor. Sıklıkla çok az para alıyorlar, zor koşullarda çalışıyorlar ve hiç bir sosyal hakları yok. Gazeteci DarraghMacIntyre en iyi bilinen markaların tedarik zincirinde çalışan mülteciler ve onların çocuklarını keşfediyor.”

Program bu yazıyı yazmakta olduğum gün (24.Ekim.2016) akşamı saat 21.00’de yayınlanacak (Türkiye saatiyle 23.00’e tekabül ediyor) bakalım ne gibi çamurlar atılıp, kimler suçlanacak. İzliyor ve verebildiğince tepkipi veriyor olacağım.

Kim bilir? Bakarsınız belki ben de elime fotoğraf makinasını, video kamerayı alıp, İngiliz milletvekillerinin sigortasız çalıştırdığı işçilerin peşine düşerim. Downing caddesin beni sokarlar mı? Bilmem ama denerim elbet.

Programı izleyip olan biteni sizlere anlatacağım elbet.

Anca bu vesileyle bir kez daha uyarayım; Algı yönetimi karşısında bizim gizli servisimizin kontra tedbirler almaması bize pahalıya mal olabilir. Dikkat ama çok dikkat…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.