SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir aslan

Yazının Giriş Tarihi: 08.08.2016 23:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.08.2016 23:05
      Türkiye’nin tek vücut olup darbecileri lanetlemesi ve Başkomutanlarının, “Ölmeye, yol almaya, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaya var mıyız?” sorusuna hep bir ağızdan, anında verdiği “Evet!” cevabı bazılarında büyük bir korku yarattı. Beş milyon kişinin dünya tarihine geçen bu mitingi özellikle de New York Times gazetesini çok rahatsız etmiş görünüyor ki yeni bir oyun tezgâhladılar. Gazete’nin attığı başlık şu;

Erdoğan Başarısız Darbe Girişimini Atatürk’ün Yerini Almak İçin Benimsiyor

Gidip Avusturya Graz Üniversitesi’nden Kerem Öktem adlı bir Türk Profesör bulmuşlar ve konuşturmuşlar;

“Demokrasinin İslami savunmasının bir anlatımı” gibi bir yorum yapmış. Gazeteye göre Sayın Erdoğan sözde Atatürk’ü taklit ediyormuş. (Yahu bu New York Times’a biri Sayın Erdoğan’ın bu halkın % 50 oylarıyla SEÇİLMİŞ bir Cumhurbaşkanı olduğunu anlatsa ya!) Bu Öktem, “Erdoğan’ın yaratmaya çalıştığı yeni Türk İslam kimliği, Atatürk’ün yarattığının ötesine geçiyor” demiş. Bu yetmeyince gazete eski yazar esnafı üçkâğıdıyla “başka analistleri” konuşturmuş. Bu adı belirtilmeyen analistler de (adının açıklanmasını istemeyen yetkili gibi) kalkıp, “Erdoğan darbe girişimi olaylarını bir İslami Türkiye yaratma miti olarak kullanıyor” demişler. Yahu bu analistlerin çalıştığı şirketin adı sakın CIA olmasın?

Kesmemiş, gidip bir de Londra Ekonomi Okulu Türk Çalışmaları Başkanı namlı Esra Özyürek diye birini daha bulup konuşturmuşlar. Bu Esra adlı kadın da diyor ki, “A.K.P. (Gazete özellikle böyle yazmış) hükümeti zaten nasıl bir yeni Türkiye tanımı yapabilecek bir şeyler arayıp duruyordu. Atatürkçü anmaları erteleyip İslami anmalar yaptılar, laik Türkleri kızdırdılar” gibisinden bir şeyler yumurtlamış.

New York Times assolisti sona bırakmış. “Kurtuluş Savaşında olduğu gibi hikâyeler geliyor” demiş Aslı Aydıntaşbaş diye bir hatun. Köşe yazarı ve analistmiş. Hangi gazetede yazıyordu bu yahu? Devam etmiş kadın, “Erdoğan’ın kendisine vurmaya gelen askerlerden kaçtığı hikâyesihali hazırda Atatürk’ün Gelibolu’da saatine çarptığı söylenen kurşunla kıyaslanmaya başladı bile. Boş verin, Erdoğan’ın otelden komandolar gelmeden saatler önce ayrıldığı yönünde çok haber var” demiş…

New York Times BBC’den iyi çalışıyor. Onlar çamur atacak birini bulamamışlardı, bunlar bulmuş. Ne de olsa arkalarında İYİ BİR MERKEZİ İSTİHBARAT var.

Bu şer odakları şimdi de Kemalistler üzerinden bir şeyler planlıyor ya hadi hayırlısı. Her ne olursa olsun Türk halkının muhteşem birliği karşısında acizler ve bu onları iyice çileden çıkartıyor. Bu kahramanlar karşısında zafer elbet bizimdir.

Kahramanlar deyince, bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim.

Pusuya düşürülüp başına ateş edilen Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan var ya. O Turgut meğer bizim Turgut’muş. Aradan yıllar geçince (yaşlılıktan yani) birden hatırlayamamışım. Geçen gün Serdar hatırlatınca jeton düştü. Turgut Aslan komiser muaviniyken uzun yıllar Bursa Siyasi Şubede görev yapmıştı. O zamanlardaki muhabbetimiz bir gazeteci haber kaynağı ilişkisi değildi. Biz dosttuk. Aradan yıllar geçti, o tayin oldu, ben yurtdışına gittim. Bağlantı koptu. Aynı devreden olan Soner Çokuykulu da şimdi Emniyet Baş Müfettişi. çO eski günler anılarda yerini korurken bir eski dostun şu an yoğun bakımda olması, üstelik hain FETÖ kurşunlarına hedef olması beni ziyadesiyle üzdü. Turgut gerçekten de bir Aslan. O çok iyi bir polis.

Allah şifa versin, yar ve yardımcısı olsun.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.