SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu saldırılar örgütlüdür

Yazının Giriş Tarihi: 18.02.2016 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.02.2016 06:00
 

 

 

 

Uğur, “Yağma yıllarının haramileriyle hesaplaşma nasıl olacak?” diye sormuş. Kendisi tatlı su kurnazı olduğundan soruyu da güya başkasının ağzından vermeye çalışmış. İşi CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’ya yıkıyor, onun ağzındanmış gibi soruyor. Bu tilki kurnazlığı değildir. Başka bir hayvanın adıyla bağdaştırılan bir kurnazlıktır. Hatta kurnazlık da denmez. Türkçe ’de buna “çakallık” denir.

Ey Uğur! Başkasının ağzından bir şey söylüyorsan, o başlıkta bile olsa tırnak içine alınır. Öyle düpedüz söylenmez. Yani sen açıkça bu soruyu soruyorsun. Soruyorsun da bir de ardından, “haramilerin bu yüzden saldırdıklarına inanıyorum.” Diyerek bunu pekiştiriyorsun. Bakalım o oynadığın tribünler, paganlar seni kurtarmaya gelecek mi?

Postalcı gazetenin bir başka numarası da yine bayatlardan seçilmiş. Birilerinin servis ettiği MİT’e dayandırılan bir bilgiyi başlıklara taşıyorlar. Uluslararası bir havaalanında terörist bir eylem yapacak teröristlerin sınırı geçtiğinden söz ediyor.

Haberi ele alış şekline sakarsanız korku salmaya çalışıyorlar akıllarınca…

Bekir yine açıkça hakaretlere devam ediyor, “ahmak” diyor. Reis’e ve Sayın Başbakanımıza hakaretler yağdırıyor.

Sonra birileri çıkıp basın özgürlüğü olmadığını ileri sürebiliyor…

Deniz Baykal doğruları konuşuyor diye hakkında demedikleri laf kalmıyor. Kılıçdaroğlu sinirinden ne yapacağını bilmez halde. Hoş normal haliyle de öyle ya. Baykal’ın çıkışına karşı, “muhatap olmayın.” Talimatları yağdırıyor.

Yahu Deniz Baykal eski kurttur. İstese bunu serçe parmağıyla yere serer.

Başkanlık konuşulunca Amerikan korku filmlerindeki kutsal su görmüş şeytan gibi kaçıyorlar. Üç yaşındaki çocuklar gibi, “Bana ne bana ne benim istediğim olmazsa konuşmuucaam işte.” Deyip gidiyorlar.

Amaç belli. Ne kadar geciktirirlerse, memlekete ne kadar çok zaman kaybettirirlerse o kadar iyi.

Bir başka gazete de dünyada başka haber kalmamış gibi, “Papa çok sinirlendi.” Diye yazmış. Adamcağız tökezleyince kızmış.

Ne haber be! Pulitzer ödülü falan alırlar artık…

Bırakın bu işleri…

Daha ciddi şeyler var ortada. Bakın ben size bir haber vereyim;

“Cumhuriyet Gazetesi’nin MİT TIR’ları ile ilgili skandal manşeti attığı günlerde Can Dündar ile tırları durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu’nun dosyalarına bakan avukatlar arasında ilginç bir emlak alış veriş tespit eden savcılık operasyon başlattı.”

Özetlersek, demek istediğim şudur;

Memleketin doğusunda Paganların, onların destekçisi ve maşaları olan itin kopuğun körüklediği bir savaş var. Bu savaşın sonunda istedikleri elbet olmayacak. Ne memleket bölünecek, ne de iktidar düşecek. Savaşın sonunda yıllardır ortaya temcit pilavı gibi sürülen problemler çözülecek. Doğrudur biraz zaman alacak ama sonu hayırlı olacak. Unutmayın sular bulanmadan durulmaz.

Bunlar ne yaparlarsa yapsınlar yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi de gelecek. Hem de halkın büyük desteğiyle gelecek. Reis bunlara cevabı çok güzel verdi ve yolu gösterdi bile;

“Parlamentodaki saygın üyeler, bir karar alın. Millete gidin. Hazırlanın, sunun millete. Millet 'evet' diyorsa, egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi? Siz Atatürkçü değil miydiniz? Gazi Mustafa Kemal ne diyor: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Öyleyse, haydi, millete gidelim ve milletin verdiği karara uyalım.”

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.