SON DAKİKA
Hava Durumu

BÜYÜK! GAZETEYE GEL

Yazının Giriş Tarihi: 08.03.2016 05:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.03.2016 05:04
Yazıya başlamadan önce rahatsızlığım nedeniyle bir süre uzak kalmak zorunda olduğum için özür dilerim. Hamdolsun iyiyim şimdi.

Kendime gelip de dış dünya ile bağlantı kurmaya başlar başlamaz olan bitene bir göz attım elbet. Sonra da dış haber kaynaklarına döndüm alışageldiğim üzere. BBC Radyo 4’ü hep dinlerim. (CNN’i de elbet ve diğerlerini. Ama ağırlık BBC’de)

Bir de ne göreyim? (Duyayım diye okuyunuz.) BBC Zaman gazetesini Türkiye’nin “en büyük” gazetesi yapmış. Her haber bülteninde mutlaka yer alıyor. Aynen söyle diyor haberde;

“Türkiye’nin en büyük gazetesine kayyum atanması üzerine ayaklanan halk, polisin sert müdahalesiyle karşılaştı, biber gazı sıkıldı.”

Hoppala! Diğer bültende iş değişti. Bu sefer,

“Türkiye’nin en büyük gazetelerinden biri” Oldu Zaman.

Öbür bültende bir değişiklik daha;

“Türkiye’nin en çok satan” ibaresi geldi. Öyle de devam etti…

Bizim muhalif varakalarda ise başka bir terane. Yok, efendim neymiş? Avrupa Birliği hükümeti Zaman yüzünden “Azarlamaya;” hazırlanıyormuş. Şimdi bayramlık ağzımı açtıracaklar benim ya neyse… Ulan insan böyle bir haberi doğru olsa bile vermez be. Siz, Türk basını mısınız? Başka bir milletin basını mı? Kime neye bu hizmet?

Solcusu, postalcısı Fetöcü kesildi başımıza yahu…

Amerika’nın büyükelçisinde bir tavırlar…

Bana bakın hoooppp. Kendinize gelin bu Türkiye o sizin bildiğiniz ha deyince hükümetler devrilen, Necdet kitapçık fırlatınca ekonomisi sarsılan memleket değil. Bu Türkiye artık Güçlü bir memleket. Hala anlayamadıysanız ya salağa yatıyorsunuz ya da gerçekten öylesiniz demektir ki her iki hal de sizin açınızdan vahim…

Ey Amerika büyükelçisi; Senin memleketinde devlete karşı saldıranlara ne yapıyorsunuz Söyle bakalım.

Ey BBC, seni haber kuruluşu sayıp dinliyoruz. Sen de öyle Mİ 6 tarafından eline tutuşturulan bültenleri defalarca okumadan önce bir araştır bakalım Türkiye’de hangi gazetenin tirajı kaç?

Bizimkilere bir şey demeyeceğim. Onlar kukla çünkü. Sahiplerinin “yap” dediğini yapıyorlar.

Bakın çocuğum, evladım, kuzum; Zamanla ilgili karar mahkeme kararı. Anladınız mı? Mahkeme… Ne Reis-i Cumhur gitti kayyum atadı, ne de hükümet. Mahkeme atadı… Anladınız mı yavrum.

Gitsinler Anayasa Mahkemesi’ne başvursunlar, “Alın bu kayyumu başımızdan.” Diye. Anayasa mahkemesi belki de hemen karar verip, “Kayyum çekilsin” deyiverir. Kim bilir?

Siz şimdi onu bunu bırakın da o sizin “İki beton kuleden ibaret” köprünüze bakın. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yani. İki yaka birleşti.

Eğer yurtdışına kaçmaz da kalırsanız acaba o köprüden geçecek misiniz? Bana onu söyleyin siz.

Hadi bakalım herkes işine baksın.

Paralel yalakaları, Fetö destekçileri kış kış…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.