SON DAKİKA
Hava Durumu

CAN DÜŞMANI!

Yazının Giriş Tarihi: 11.09.2017 22:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.09.2017 22:15
Beyinlerini BND ve CIA teşkilatlarının kurguladığı algı yönetimine teslim etmiş olan zavallıların içler acısı durumlarına üzülmüyorum ama bunların memleket içindeki çabalarıyla Ak Parti ve “Tayyip” düşmanı haline getirdikleri zavallı halka çok hayıflanıyorum. Çünkü bu zavallılar bunları modern ve de solcu zannederek teslim oluyor. Anlattıkları martavallara inanıyor ve sokakta düşüp fenalaşsalar bir Ak Partilinin yardım etmek yerine tekme vuracağını zannederek kendilerini bu tip bir gayri insani duruma şartlandırıyorlar.

Bunlara telkin edilen bir şey var. Sadece Halk Tv izliyor, Sözcü, Hürriyet ve en fazla Milliyet okuyorlar. Onlara anlatılan “Diğerleri Türkiye’yi toz pembe gösteriyor. Aslında memleket batıyor.” yalanına inanmaları için bu beyin yıkama programına sürekli kayıtlı kalmaları lazım. Yurt dışında kolay beceriyorlar. Çünkü yabancıların gazeteleri de bu tezgâha destek verecek şekildi programlanmış. Almanya’da mevcut programa ilaveten prens seçtikleri ve pamuklara sarıp sarmalayarak koruyup paraya boğdukları vatan haini prensleri de mevcut.

Geçen gün bir taksi şoförüyle sohbet ettim. 13 yaşındaki oğlu da yanındaydı. Adam resmen “Abi ben onların gazetelerini okumuyorum. Türkiye’de her şey iyi gibi gösteriyorlar. Halk Tv ve Sözcü haricinde gerisi yalan.” Dedi. Dilimiz döndüğünce haberin çok kaynaktan okunması gerektiğini o izlediği yayınların yalan, çarpıtılmış haberler verdiğini, bunu değişik kaynaklardan okuyarak kendi muhakemesiyle de anlayabileceğini anlatmaya çalıştım. Eşi sınıf öğretmeniymiş. O da aynen kendi gibi yapıyor başka kaynak okumuyormuş. Bir komşuları demiş ki “ATV izler, Sabah gazetesi okursanız siz de onlardan olursunuz.” Mahalle baskısı da had safhada yani.

O 13 yaşındaki pırıl pırıl genç çocuk anladı ne demek istediğimi. Babasına dönerek “Doğru baba. Annem de demiyor mu çok kaynaktan okuyup araştırırsanız dersi daha iyi anlarsınız diye?” şeklinde bir yorumu Osmanlı tokadı gibi yapıştırdı. Adam afalladı, ne diyeceğini bilemedi. Muhtemelen artık ATV’ye da bir göz atmaya başlamıştır. Kemalist öğretmen karısıyla papaz olmadıysa tabi.

Bu durum aklıma bir komşumu getirdi. Adamla politika konuşmazdık. Anlaşır giderdik. Çaya gelirler, bizi davet ederlerdi. Yurtdışında okuyan oğlu tatile gelmiş. İnternetten benim yazılarımı okuyup babasına anlatmış. Adam kapıma geldi “Siz meğer ne berbat insanlarmışsınız. Oğlum yazdıklarını gösterdi. Artık sizinle konuşmuyoruz.” Deyip çekti gitti. Meğer hızlı CHP taraftarıymış. Benim kaybım olmadığından önem vermedim tabi. Böylesiyle selamı sabahı kesmek daha hayırlısı.

Bakın adamların memleket düşmanlığı hangi seviyelerde. Açık açık terörle mücadeleye karşı savaş açtılar. Kemal, Sezgin Tanrıkulu'nun sözleri üzerine ne diyor? "Teröristse çıkarlar belgesini koyarlar" Yeter artık. Teröriste açık destek veriliyor. Bu Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin liderinin sözleri…

Can düşmanı oldular. Kendi milletine karşı böyle bir düşmanlığın tanımı yoktur. Bunların düşmanlığı ne yazıktır ki tarihe geçecek nitelik kazanmıştır. Sadece o değil, mesela şu meşhur “Bizans oyunları” lafı da önemini kaybetti. Yeni bir terim bunların düşmanlığı ve açtıkları pis tezgahlar üzerinden bulunacak zannederim.

Benim önerim “Pagan oyunları”

Başka önerisi olan var mı?
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.