SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP'den ayaklanma çağrısı

Yazının Giriş Tarihi: 10.09.2018 21:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.09.2018 21:00
Kapsamı TCK’nın 309, 311, 312 ya da 313’üncü maddeleri mi olur yoksa başka maddeler de işin içine girer mi? İşin bu bölümünü bilmem ama gayet sarih bir şey var ki bu bir suçtur. Halkı ayaklanmaya ve demokratik düzeni değiştirmeye teşvik suçudur. TCK’nın 216’ıncı maddesine uyan suçu zaten her gün işledikleri için onu anmaya bile gerek görmüyorum. Ancak bildiğim bir şey var ki bu söyledikleri daha büyük suçtur ve bu suçu büyük bir topluluğa çağrı yaparak işlemiştir.

Kim mi?

Kim olacak Kemal!

Nerede, ne zaman söylemiş?

Partisinin 95. kuruluş yıldönümünde 81 il başkanına yaptığı konuşmada!

Ne şekilde ifade etmiş?

Aynen şöyle;

“Dördüncü devrime hazırlanmak zorundayız. Kaybolan demokrasiyi yeniden inşa etmek zorundayız. Bu bir halk hareketi olmak zorundadır. Tek adam rejimini yok etmeliyiz.”

Bu laflarla açık ve seçik olarak halkı devrim yapmaya, rejimi yıkmaya çağırıyor. Kendilerinin deyişiyle “inkilap” yapmaya! (Yok imla hatası değil.)

Ağızlarından düşürmedikleri demokrasi bunlar için çok farklı anlam taşıdığı için seçimle geleni devirmek için halkı rejimi yok etmeye yani suç işlemeye çağırıyor. Tek adam rejimi diye bir laf gevelese de bunun ne anlama geldiğini söyle geriye dönüp bir baksa görecek. Aslında aynaya bile baksa yeter! Milli Şef’inin izinden giden Kemal’e göre halkın seçimi önemli değil ama darbesi önemli. İşleri güçleri rejim yıkmak.

Darbeler ve darbeciler bunların en çok medet umduğu şey.

Neden mi?

Onlara öyle emrediliyor! Bu birincisi.

İkincisi ise seçimle sittin sene iktidara gelemeyeceklerini çok iyi biliyorlar. Hem kendileri biliyor hem de onlara bu lafları söyletenler.

Sahi, CHP en son hangi seçimde tek başına iktidara gelmişti?

Artık koalisyon umutları da olmadığı için çareyi darbelerde arıyorlar. Vatan ve millet umurlarında değil.

Ağababaları ekonomik saldırılarla uğraşırken bunlar algı yönetimiyle ve halkı ayaklanmaya çağırmakla görevli.

Biliyorum artık bunların yaydığı yalan haberlere çok alıştınız. Gülüp geçiyorsunuz ama inanan veya aklı karışanlar da var hâlâ.

Şimdi de yeni bir yalan çıkartmışlar. Bu sonuncusu da televizyonlarda yabancı dizi izleyenleri rahatsız etmeye yönelik. Buna cidden güleceksiniz. Bahse konu yalan alışılageldiği gibi Avrupa’dan yayılmaya başladı;

“Türkiye artık Amerikan ve İngiliz dizilerini de yasaklıyor.”

Yerel seçimlere az kaldı. Bunlar o zaman tarihin tozlu sayfalarına gömülecekler. O yüzden bunların tadını çıkartın. Böyle salakça yalanlara gülemeyeceksiniz sonra.

Haydi iyi eğlenceler.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.