SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP yine kazanacak!

Yazının Giriş Tarihi: 10.12.2018 21:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.12.2018 21:15
10.12.2018

Gazetemin de duyurduğu İzban grevinin ardından tanıdığım birkaç İzmirliyi aradım. Bunlar oylarını hep CHP’ye vermiş kişiler. Oyları kemik. Ya da ben öyle zannediyordum.

Biri “Ben bu sefer oy vermeyeceğim.” Dedi. Diğeri “Ben AK Partiye oy vereceğim. Yeter artık. Bıktık bunlardan. Hizmet yok, cebellezi çok.” diye yakındı. Bir başkası “Ailecek AK Parti’ye oy vereceğiz. Hiç olmazsa iyi hizmet verecekler. Burada adam kayırma, yandaşlarını işe alıp çalışmayana maaş verme canımıza yetti.” diye isyan etti. Biliyorum ki beni mutlu etmek için öyle demiyorlar. Çok tartışmışlığımız var çünkü.

İnternette gezindim. Şu sözlükler var ya, onlar önemlidir. Bir isyan havası mevcut. Bakın Ekşi Sözlüğe;

“CHP teyzeleri gidip başka partilere oy vermezler. Nasıl AKP’nin yanlışı dahi görmeyen kemik oyları var aynı şekilde CHP’de şehrin anasını da ağlatsalar sırf Atatürk’ün partisi diye ona oy verecek kemikleşmiş CHP’li teyze ve amcalar var. Gerçi Aziz Kocaoğlu bu seçimde çekileceğini söyledi. Bütün izmir kazılmış durumda. Bütün İzmir’i leş götürüyor. İnşaat firmalarından almış oldukları rüşvetleri duyuyoruz. Ayrıca kültür Park’ı bozma projeleri ile ne elde etmeye çalışıyorlar anlamış değilim. İzmir oradan nefes alıyor. CHP’liler gidip ak partiye oy vermezler. Bundan adım kadar eminim. Ama CHP’nin oyları çok fazla bölüneceğinden AKP’nin kazanması muhtemel bir olaydır. Ve hayatımda ilk defa bir seçimde CHP’ye oy vermeyeceğim.”

Diyelim buna “Yandaş yazmıştır.” İtirazı gelecek. Bakın Hürriyet İzmir’i yöneten ve aynı zamanda köşe yazan Deniz Sipahi ne diyor?

“2000’lerin sosyal demokrat belediye başkanlarıyla geçiren İzmir’i “CHP’nin kalesi” olarak yorumlamak yanlıştır. CHP’nin rakipleri İzmir’de nasıl titiz bir çalışma yürütüp, kendilerine göre yeni bir strateji geliştireceklerse CHP’nin de bunu yapması gerekir.

Tekrar ediyorum.

Hiçbir seçimi garanti görmemek lazım.

Bu seçmene de haksızlık olur.”

Önceki yazılarımdan birinde de dediğim gibi CHP İzmir’i kazanamayabilir.

Biliyorum ki yine yanlış aday seçecekler. Üstelik parti içi kavgalar da var.

İlle de AK Parti kazanacak demiyorum ama AK Parti bu defa iyi bir şans yakaladı…

Peki, İzmir’de AK Parti kazanırsa ne olacak?

Kemal çıkıp “İzmir’de de biz kazandık diyecek.

Yani her halükarda İzmir’de CHP kazanacak!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.