SON DAKİKA
Hava Durumu

Cihan zaferi, Cihan lideri

Yazının Giriş Tarihi: 03.11.2015 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.11.2015 06:00
Seçim sonuçları hakkında bizim hanımın yaptığı yorumla başlayacağım yazıma;

“Tabii ki Ak Parti kazanacak. Bunca yıldır Türkiye’deyim, Ak Parti haricinde bu millete ve bu memlekete yatırım yapan, kendi ceplerini değil de halkını düşünen başka bir parti görmedim. Ak Partiden önce rüşvetsiz selam bile verilmezdi bu ülkede. Ak Partiden önce halkını düşünen iktidarlar yoktu. CHP’lileri anlayamıyorum. Nasıl olur da yapılan hizmetleri görmez de hala hiçbir şey üretemeyen partilerinde ısrar ederler?”
Dikkatinizi çekerim, benim de gerçekleri görmemi sağlamış olan bu hanım bir İrlandalı. Türkiye’ye yerleştiğimiz ilk günlerde CHP’ye oy vermiş olan ve daha sonra Ak Parti iktidarının yaptıklarını, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu memlekete kazandırdıklarını benden önce görüp ağabeyiyle sıkı tartışmalara girmiş olan biri…
Bu bir cihan zaferidir. Neden mi? Açıklayayım;
Dış medya, politikacılar, gizli servisler, onların destekçisi Fetö ve içerideki işbirlikçileri Ak Parti ve de özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı bir savaş açmıştı. Bu savaşı Ertuğrul Özkök seçim sonrası yazısında şöyle ikrar etti:
“ÇOK yorulduk...
Çok da acılı günler geçirdik.
Stres ve korkular hepimizin içine küçük trolleri yerleştirdi.
Mevzilerden durmadan ateş ettik.”
Seçim sabahı, "Saltanatın son günü" diye manşet atan Cumhuriyet, Muhalefete, “Sizin yüzünüzden iktidara geldiler. Beceriksiz herifler fırçaları atan Alman basını ve onu utanıp sıkılmadan yayınlayan Sözcü paçavrası savaşı hala devam ettirme gayretinde.
Die Welt haddini bilmeyen sözlerle saldırmaya devam ediyor;
“Man wünschte, die Türkei wäre eine einigermaßen funktionierende Demokratie mit einem zuverlässigen Rechtsstaat. Dann könnte, dann müsste man als guter Demokrat der islamisch-konservativen AKP zu ihrem sich abzeichnenden Wahlsieg gratulieren.
Kann man aber nicht. Denn in einer einigermaßen funktionierenden Demokratie würde ein Staatspräsident nicht derart seine verfassungsmäßigen Kompetenzen überschreiten.”
Almancam çok iyi değil. Tercümede hata varsa affola ama şöyle diyor:
“Türkiye’de mantıklı bir demokrasi ve güvenilir bir hukuk olsaydı. O zaman yapabilirdiniz, o zaman tutucu İslami Ak Parti’yi yükselen başarısından dolayı kutlayabilirdiniz. Ama yapamazsınız. Çünkü mantıklı işleyen bir demokraside bir başkan anayasal güçlerini bu denli aşmazdı.”
Bütün bunlara, iç savaş tehditlerine, türlü hilelere ve vatan hainliklerine rağmen Ak Parti bu güne kadarki en yüksek oy oranına ulaşmıştır.
İşte bu yüzden 1 Kasım seçimleri bir cihan zaferidir.
Halk istikrarı ve ilerlemeyi seçmiştir. Bunların pis tezgâhlarını görmüş, “Biz memleketimizi vatan hainlerinin, beceriksizlerin eline bırakmayız.” Diye gücünü aksi hiçbir biçimde iddia edilemez şekilde Ak Parti’ye vermiştir. Buna rağmen kara çalmaya, sonucu kabullenmemeye çalışan geri zekâlılara da Yüce Rabbimden akıl fikir niyaz ederim.
Artık konuşulacak çok daha ciddi bir konu var elbet.
Bu konu da başkanlık sistemidir.
Hükümet kurulur kurulmaz acilen Anayasa değişikliği gündeme gelmeli ve iyi bir çalışmayla Türkiye başkanlık sistemine geçmelidir.
Herkes Ak Parti oylarındaki bu muhteşem artışın anlattıklarını görmeye çalışıyor. Gerçek mesajı görenler pek az. Bazıları da görmek istemiyor tabii.
Ak Parti’nin oylarındaki bu yüksek artış esasen halkın, “Haydi artık başkanlık sistemine geçelim. Sayın Cumhurbaşkanımızı biz kalben Başkan olarak görüyoruz ama sistemdeki tıkanıklığı açın da memleket daha da ileriye koşabilsin.” Mesajını vermesinden başka bir şey değildir.
O zaman haydi memleketi artık hakkettiği yerlere taşıyacak olan kişiyi resmen başa getirelim.
O zaman haydi Cihan Lideri’ni Başkan yapalım…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.