SON DAKİKA
Hava Durumu

Covıd-19 Muharrem…

Yazının Giriş Tarihi: 01.06.2021 20:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.06.2021 20:30

Kısıtlamaların gevşetilmesi kararları bazı bilim adamlarına göre fazla gevşek olsa bile çoğunluk tarafından memnuniyetle karşılandı. Bir seneyi aşkın zamandır musibetten bunalanlar bir nefes aldı böylece. Ekonominin çarkları hızlandı, esnaf biraz rahatladı. Ne var ki, Covid-19 kısıtlamalarından memnun olmayan bir kesim de var. Bunlar bar, gece kulübü gibi yerlerin işletmecileri ile meyhaneciler. Yani o insan sağlığına son derece zararlı olmasının yanı sıra koronaya karşı direncimizi düşüren ve hatta aşının etkisini dahi azalttığı belirtilen alkol satılan yerleri işletenler karardan hiç memnun değil. İstiyorlar ki insanlar bu mekânlara gitsin sabahlara kadar içip eğlensin. 
Bunların en büyük destekçisi de Muharrem İnce. İşi muhalefet ya saçma sapan konuşmak uğruna bir tweet atmış; “Covid fırsatcılığı yapıp, sistematik olarak yaşam tarzımıza müdahele ediyorsun. Bu virüs 22.00’den sonra mı bulaşıyor? Bu virüs sinemada, tiyatroda, müzikli ortamlarda mı bulaşıyor? Aldığın kararlar adil ve tutarlı kararlar değil, keyfidir. Bu keyfiyet düzenini değiştireceğiz.” (İmla hataları bana ait değildir. Fizik hocası Muharrem’in attığı tweetten aynen iktibas edilmiştir.) diyor Muharrem…
Bak Muharrem, beni iyi dinle! Fizik hocası olmuşsun ama kendini hiç geliştirememişsin. Dünyada olup bitenlerin farkında bile değilsin. Şu “Pub kültürünün” hâkim olduğu Birleşik Krallık’ta bile barları (Dnlar Pub diyor) açma konusu tartışılıyor. Bu İngiliz için o barlar nefes alma yeri gibidir. Gidip bir iki “ale” zıkkımlanmadan rahat edemezler. Hafta sonları gidip içer ve sokaklarda kusup, caddelerde yatarak türlü rezaleti sergilerler. İşte o Birleşik Krallık bile yeni açtığı “Pubları” tekrar kısıtlamayı düşünüyor. Çünkü bu musibet insanların yoğun olduğu, temasın yakın ve uzun süreli olduğu ortamları pek seviyor, oralarda yayılma fırsatı buluyor. Bak adamlarda rakamlar yine yükselmeye başladı. Üstelik kafayı bulanlar ne sosyal mesafeye bakıyor ne de maskeye. Hani şu bizim meşhur “Öpiim abi” muhabbeti var ya işte öyle yani Muharrem. Gri hücreleri alkol bulutlarına bulanmış adamların ne kadar duyarlı olmasını bekleyebilirsin ki?
Akıl edemiyorsun diye anlatıyorum bunları sana Muharrem. Ama bence o kadar da bön olamayacağını düşünüyorum. Sen ki Cumhurbaşkanı adayı almış adamsın. Milletvekilliği yaptın, parti kurdun. O kadar bön olsan bunları yapamazdın. İşte o yüzden suiniyet arıyorum bu laflarında. Yoksa ne demek “Covid fırsatcılığı yapıp, sistematik olarak yaşam tarzımıza müdahele ediyorsun.” diye çemkirmek? (imla Muharrem’e aittir. Fizik hocası ne de olsa. Edebiyattan o kadar da anlamaz o yüzden müdahale kelimesini müdahele diye yazıyordur.)
Kimsenin senin “yaşam tarzına” müdahale ettiği falan yok Muharrem. Sayın Başkanımız vatandaşın sağlığını koruyabilmek için uğraşıyor, seninkini bile! İsteyen tıksırana kadar içsin. Alkol sağlığa zararlı ama belli ki sizin ritüelleriniz için elzem. Otur evinde iç! Sadece meyhanelerde, gece kulüplerinde saatlerce sorumsuz davranışlar sergileyip başkalarının sağlığını tehlikeye atma…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.