SON DAKİKA
Hava Durumu

Cümbüş!

Yazının Giriş Tarihi: 27.02.2018 20:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.02.2018 20:30
MHP lideri Devlet Bahçeli “İttifak ve koalisyonun farkını bilmeyenlere ne anlatsan boştur. İttifaksa buyurun siz de yapın. Biz cumhur dedik, siz de cümbüş deyin.” Diyerek çok güzel bir öneride bulundu. Ardından da ekledi; “İttifak yapmayanlar yüzde 10 barajına takılacakmış, bu adaletsizlikmiş. Size ittifak yapmayın diyen var mı? Biz seçim barajı ile ilgili düzenleme yapılmalı dediğimizde utanmadan baraj sorunu yaşadığımızı söyleyenler şimdi ne diyeceklerdir? CHP bu teklifi ile acaba oylarının sıfırlandığını mı fark etmiştir?”

Bir zamanlar hüküm sürdükleri bürokrasi cuntası artık ellerinden gittiği için sudan çıkmış balığa dönenler panik içerisinde çare arıyorlar. Kusura bakmayacaklar, artık çareleri yok. Türkiye artık o eski Türkiye değil. Bir zamanlar Paganların yönettiği bu memleket artık iyi ve doğru yönetiliyor. Artık “dağdaki çobanın” da sözü var. Ankara’ya sokmadıkları o kasketli köylünün de…

Kısır, proje üretemeyen zavallılar şiddetten, darbeden medet umanlar bu işi başaramayacaklarını çoktan anladı anlamasına da son bir umutla yeni gelinin damadın kravatına saldırdığı gibi ne bulurlarsa ona saldırıyorlar. Yasalmış ya da değilmiş, etik veya değil, doğru veya yalan hiç fark etmez… Akıllarına ne gelirse onu söylüyorlar.

Hal böyle olunca da kendileriyle çelişmeleri normal oluyor. Başkanlık sistemine şiddetle karşı çıkıyor ama o sistemin seçimine katılıyorlar örneğin. Böyle saçmalık olur mu? Üstelik tüzük değişikliği bile yapıp “Cumhurbaşkanı adayı seçmen yoklaması, önseçim, aday yoklaması ya da merkez yoklaması yöntemlerinden biriyle yapılacak.” İbaresini bile getiriyorlar.

Bunlar böyle yaparken şer güçleri de boş durmuyor elbet. Şimdi de kalkıp Ak Parti içinde kavgalar yaşandığını servis ediyorlar. Cumhuriyet gazetesi de bunu çarşaf çarşaf sayfalarına taşıyor. Halkın genelini inandıramasalar da elde bulunan kendi yandaşlarını kaçırmamak, onlar moral vermek, tartışmalarda ağızlarına bir iki sakız atmak için girişiyorlar bu işe.

Bunu yaparken de ısrarla “Abdullah Gül'ün eski danışmanlarından, Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan.” Adını vurguluyorlar. Ahmet Takan’ı kim takıyor? Ama bunlar için bir taşla iki kuş! Gül adı da karıştırılınca tezgâhları akıllarınca tam oluyor.

Gerçekte neler oluyor? Diye soracak olursanız, Türkiye daha da gelişiyor, büyüyor, güçleniyor. Adam gibi sağlam projeler uygulamaya konuluyor, teröristler darbe üzerine darbe yiyor…

Ekonomiye vurmak istedikleri darbeler hiçbir işe yaramıyor, bunların militanları yalancıktan “Bittik mahvolduk. Ekonomi kötüye gidiyor.” Diye ağlarken millet halinden memnun çünkü ekonomi iyi gidiyor aslında…

Bunlara söylenebilecek güzel bir lafı Devlet Bahçeli söyledi;

“Görünen o ki, CHP'nin umutları tükenmiştir. Çünkü bezgindir, bedbahttır. CHP'nin, HDP'nin, bu dönemin 21 Şubatçısı İP'in durumu içler acısıdır. Bunun adı curcuna, çürük, cunta ittifakıdır. Cumhur milletin kendisi, ittifak ise milletin iradesidir. Cumhur ittifakının kazananı Türkiye'dir. 2019'daki 3 siyasi olay Türkiye'nin önünün açacaktır.”

Türkiye’nin yükselmesi bazılarını kahrediyor. Olsun, kahrolsunlar…

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.