SON DAKİKA
Hava Durumu

DEMİŞTİM

Yazının Giriş Tarihi: 22.03.2017 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.03.2017 22:30
Bu yazıya başlamadan önce epey bir düşündüm. Yazacaklarım “kendini övmek gibi algılanabilir mi?” diye. Sonra öyle algılamak isteyen dar kafalı veya suiniyetli kişinin zaten her şeyi öyle anlayacağından ve iyi niyetle okuyanın benim öyle düşünmediğime kanaat getireceği zannıyla o soruyu bertaraf ettim. Bir başka mesele ise “ben dememiş miydim? Şeklinde bir laf çok hoş olmuyor. Ama maalesef iş oraya geldi.

Son çıkan, “Amerika Birleşik Darbesi ve Fetullah” adlı kitabımdan bahsediyorum. O kitabım ve paralelinde yayınlanan ve atıf yapan yazılarımdan…

Orada ne demiştim? Birlikte bir hatırlayalım. Sayfa 132;

“Planlar hazırdı hazır olmasına ama Fethullah Gülen’e planın tamamı değil sadece onun bilmesi gerektiği kadarı anlatılmıştı. Bir başka yerde farklı bir toplantı yapılıyor orada açılacak kanlı tezgâhın çok farklı detayları konuşuluyordu.

Bu toplantıda sadece Amerikalılar yoktu. Toplantıda Amerikalılardan, Ulusal İstihbarat Direktörü (Director of National Intelligence - kısaca DNI - 2004 yılında uygulamaya giren İstihbarat Reformu ve Terörizmin Önlenmesi Yasası gereğince oluşturulan; ulusal güvenlikle ilgili istihbarat konularında Başkan, Ulusal Güvenlik Konseyi ve İç Güvenlik Konseyinin başlıca danışmanlığını, İstihbarat Topluluğunun on yedi üyesinin liderliğini ve Ulusal İstihbarat Programı’nın yöneticiliği ile gözlemciliğini yapmakla yükümlü Amerika Birleşik Devletleri hükûmeti yetkilisi) başkanlığında CIA, Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), İstihbarat ve Araştırma Bürosu (INR)’nun yanı sıra İngilizlerin MI6, Almanların BND teşkilatlarından da ilgililer vardı.”

Yani özet olarak bu darbe girişiminin bir değil birkaç istihbatat örgütü kullanılarak Paganlar tarafından Fetö’ye destek verilerek tezgâhlandığını açık açık anlatmıştım.

Şimdi olanlar da bunu güzelce teyit etmiyor mu? Alman Yabancı Gizli Servisi’nin (BND) yeni Başkanı Bruno Kahl Fetullah Gülen’in darbe girişimiyle ilgisi olmadığını iddia etmiyor mu? Üstelik bunu bir Alman dergisine beyanat olarak vermedi mi? İşin pek manidar yanı da bu haberin tüm algı yönetimi haberlerinde olduğu gibi Reuters ajansı tarafından dünyaya servis edilmiş olması. Ne diyor Reuters haberinde?

“Türk Hükümeti Alman Yabancı İstihbarat Servisini darbe girişiminin ardında Fetullah Gülen olduğuna ikna edemedi.”

Aynı habere göre BND’nin yeni başkanı Bruno Kahl şöyle demiş;

“Türkiye bizi ikna etmeyi denedi ama şu ana kadar başarılı olamadı.”

A be kendini bilmez! Sen insanları aptal yerine mi koyuyorsun? Tezgahlanmasına bizzat katıldığın şeyi ikrar edecek değilsin ya!

Tek başına bu bile nasıl şeytani bir tezgâh ile karşı karşıya olduğumuzu ispat etmeye yeter. Hem baksanıza, hani memleketler Fetöcülere kol kanat geriyor? Kim onları kolluyorsa bu işten bir çıkarı vardır ya da gizlediği bir şeyler…

Baksanıza Norveç’e kimlerin iltica başvurusunu kabul ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız konuya son derece vakıf. İstihbarat servisimizi de vakıf addediyorum.

Avrupa’nın Türkiye’ye bu kadar adice saldırması (Almanya’nın bize silah satışına gizli ambargo uyguladığı haberlerini de es geçiyorum.) işte bu yüzdendir.

İplikleri pazara çıkmaya başlamıştır.

Maalesef ki demiştim. O zaman bana yakınımda bulunanlar bile ihtiyatla yaklaşmıştı.

Şimdi ne diyorsunuz?

Komplo teorisi miymiş?
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.