SON DAKİKA
Hava Durumu

Deportation

Yazının Giriş Tarihi: 29.06.2018 18:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.06.2018 18:44
 

Memleketimize yerleşmiş çok sayıda yabancı var. Bunlardan bir bölümü işleri gereği geçici olarak burada. Daha büyük bir bölümü ise Türkiye’yi ikinci evi olarak seçmiş ve buraya yerleşmiş. Çoğu burada ev sahibi. Yaşadığım yerler itibarıyla çoğuyla tanışma fırsatım oldu. Genelde bu topluma uyum sağlamış, kültürümüze saygı gösteren harika insanlar. Bunlar tanışmakla, dost olmakla gurur duyduğum kişiler. İçimizden biri gibi yaşıyorlar ve oldukça da mutlular. İş yapanları ve vergisini ödeyenleri de var aralarında. Ne güzel değil mi? Çeşitliliğimize katkıda bulunuyorlar…

Ne var ki, bir bölüm yabancı ise sanki buraya özellikle yerleştirilmiş ajanlar gibi çalışıyor. Türkiye aleyhine atıp tutuyor, terörist grupları destekliyorlar. Mesela bir bölüm öğretmen Fetöcülere açık destek veriyor ve bunu sosyal medya hesaplarından da yapmaya çekinmiyorlar. Bu gibiler arasında kendi memleketinde iş yapmak yerine burada iş yapan ve vergisini ödemeyen tatlı su kurnazları da var. Ahlaksız davranışları yetmezmiş gibi bir de aleyhimizde atıp tutuyorlar. Sadece konuşsalar neyse, terörist gruplara verdikleri destekle bu memlekete zarar veriyor böyleleri…

Bu gibiler için başta ABD olmak üzere birçok ülkede kanunlar mevcut. Terörist gruplara desteği olanlar için derhal “Deportation” uygulanıyor. Bu kelime şu anlama geliyor; “Varlığı yasa dışı veya sakıncalı olan bir yabancının bir ülkeden çıkartılması.” Yani sınır dışı ediliyorlar. Aslına bakarsanız böyle bir kanun bizde de mevcut. Türk Ceza Kanunu’nun 59. Maddesi şöyle diyor:

“İşlediği suç nedeniyle hapis cezasına mahkûm edilen yabancı, koşullu salıverilmeden yararlandıktan ve her halde cezasının infazı tamamlandıktan sonra, durumu, sınır dışı işlemleriyle ilgili olarak değerlendirilmek üzere derhal İçişleri Bakanlığına bildirilir.”

Bu kanunun yanı sıra mahkûmiyet aranmadan da sınır dışı uygulanabilecek durumlar ve içtihatlar da mevcut.

Bütün bunların ışığında diyorum ki bu maddeler, belki de düzenleme yapılarak uygulanmaya konulmalıdır. İçimizdeki yerli hainler zaten yeterince uğraştırıyor bizi. Bir de buraya yerleşmiş ama terör örgütlerine destek olan yabancılarla neden uğraşalım? “Deportation” uygulayalım gitsin.

Ayrıca burada iş yapıp da vergi ödemeyenleri de sıkı takibe alalım. Yasal olarak şirketini kurmuş, vergisini ödeyen dürüst yabancı girişimcileri tenzih ederim tabii.

Benim dediğim, adam bir ev almış yaz aylarında haftalığı 6-7 bin liraya kiralıyor ve kuruş vergi vermiyor. Bir tekne almış mavi yolculuk yapıp malı götürüyor ve ne kendi memleketinde ne de burada tek kuruş vergi ödemiyor. Üstelik sürekli memleketimiz aleyhinde atıp tutuyor, terörist grupları destekliyor. Oh ne âlâ!

Bunların derhal sıkı takibe alınması gerekiyor. Emin olun büyük vergi geliri elde ederiz. Üstelik terör gruplarını destekleyenlerin varlıklarına de el koyulup hazineye irat kaydedilir. Ayrıca bu gibilerin kendi memleketlerindeki ilgili vergi dairelerine de acilen bildirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Yabancılarla ilgili konuştuk. Şimdi gelelim bizimkilere.

Demokrat Kemal seçimlerdeki muhteşem başarısını her gün dile getirip, “Parlamentoda siyasal parti çeşitliliğini sağlamak açısından kimse bize ‘başarısız’ diyemez.” Diyor. Ayrıca “Eleştiri yapanlara ben daha uzun söz hakkı tanıyorum. Onların sözünü kesmemeye özen gösteriyorum ki düşüncelerini rahatlıkla açıklayabilsinler. Ama bu eleştiriyi medya üzerinden yapmak, hele hele havuz medyasına manşet olmak, bizim kabul edeceğimiz bir şey değil. Bu arkadaşlar o zaman ayrılırlar, partinin dışına çıkarlar.” Diye de ekliyor.

Gülmeyin yahu adam demokrat işte…

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.