SON DAKİKA
Hava Durumu

Dön de aynaya bak!

Yazının Giriş Tarihi: 29.04.2018 19:28
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.04.2018 19:28
Yılmaz Özdil adında biri zat mevcut. Kendini yazar zannediyor. Etrafındaki şakşakçı Kemalist ve CHP’li grubu da buna gaz verip bir taraflarını kaldırıyor. Ara sıra bir iki dayanaksız laf eder, kahvehanede dört kol pişti oynayan darbe özentili emekli albayların beğenisini kazanır. Yazdıklarının aslı astarı yoktur ama gazetede çıktığı için inanan bir grup vardır.

Laf etmiş gene. İktibas edeceğim ama lütfen gülmeyin. Buna cidden inananlar var. Adamların duygularını incitmeyin. Yazıktır, günahtır. İki aydan az zamanları var bırakın hayal kursunlar. Neyse, bakın ne demiş?

Bu seçimin birinci kaybedeni AKP’dir. Neden? çünkü bugün biz AKP’ye baktığımızda ne kadar sinirli olduklarını, bir seçim sloganı bile üretemediklerini, bir seçim vaadi bile yaratamadıklarını görüyoruz. AKP apar topar seçime giderek bir şeyleri koparmaya çalışan bir parti; çünkü artık hepimiz biliyoruz ki AKP dönemi bitmiştir

CHP’ye ve diğerlerine hiç bakmıyor galiba. Belki de Kemal’in yurtdışından doktoralı paketleme elemanı procesini! Hatırlıyordur. Olur a!

Bak canım! O dediğin şeylere tıpatıp uyan bir tek CHP var. İyice düşün. Hangi seçim sloganını üretti seninkiler? Nasıl bir seçim vaatleri var? Tabii sen “Parlamenter sistemi getirmek” lafını öne süreceksin de o iş geçti. Millet bu görüşün gericilik olduğunu biliyor zaten. CHP’nin gerçek bir seçim vaadi yok. İyi düşün. Varsa da gizlidir. Ak Parti çalmasın diye saklıyorlardır. Güldürme bizi Yılmaz. Daha Cumhurbaşkanı adayını bile bilmiyor senin bu Kemal. Ne vaadinden bahsediyorsun?

Ha, kendinin aday olmayacağını, olamayacağını çok iyi biliyor. Korku dağları sarmış durumda. Partililerin yapacağı en akıllıca iş bunu aday yapmak olur. Kurtulurlar bari. Ama milletvekili seçilirse CHP’nin oyu yüzde 11’e düşse bile zafer ilan edip koltuğuna yapışır bu Kemal. Sen onu düşün güzelim olur mu?

Yoksa CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in bahsettiği aday sen misin?

Belki de Uğur ağabeyindir. Ne dersin?

Bir biten var da o Ak Parti değil Yılmaz. O senin Kemal’in bitirdiği CHP. Yazık oldu Gazi’nin kurduğu partiye. Böyle olmamalıydı. Umarım seçimlerden sonra doğru dürüst birini bulup proje üretmeye başlarlar da durumu kurtarırlar.

Bu arada aklıma bir şey geldi. Sayın Baykal’ın sağlık durumu nasıl acaba? İnşallah iyileşmiştir. Eski topraktır. Kolay toparlar.

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.