SON DAKİKA
Hava Durumu

Er Evren'i kurtarmak!

Yazının Giriş Tarihi: 25.03.2018 21:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.03.2018 21:00
Marmaris’te Er Kenan’ın evine haftada bir giderek “Cumhurbaşkanım” diye yüz vurup, el öpen Kemalist kokanaları görmüştüm de bunların işi gücü yok tek eğlenceleri bu diye ciddiye almamıştım. Meğer bunlar herife gerçekten bağlı bir taife imiş. Sözcü Gazetesindeki haberi görünce anladım. Herife epey saygı duyuyorlarmış. Cuntacıya saygı genlerinde var demek ki.

Önce haberin ne olduğunu söyleyelim, ardından pansuman yaparız. Haberin başlığı şu;

“Evren ormanlarına balta tehlikesi”

Evren deyince ilk bakışta kâinat aklıma geldiyse de okuyunca Er Kenan’dan bahsedildiğini gördüm. Meğer bunlar darbeci Kenan’a pek bir bağlıymışlar. Onun yaptıklarını savunur olmuşlar. Haberde şöyle diyor;

“1980 darbe döneminde Kenan Evren ve askeri yönetimin emriyle ağaçlandırılıp ormana dönüştürülen vatandaşlara ait arsa ve arazilerin kaderini belirleyecek kritik bir düzenleme geliyor.”

CHP Milletvekilleri İstanbul'da mülkiyeti şahıslara ait olan ancak orman kabul edilen alanların imara açılabileceği uyarısında bulunmuşlar. Ortada fol da yok yumurta da ama maksat bağcı dövmek olduğundan bir bardak suda fırtına koparmaya çalışıyorlar yine.

Ama bir taraftan da sirkatin söylüyorlar;

“Tapusu kişi veya şirketlerin üzerinde olduğu halde, hiçbir kamulaştırma ödemesi yapılmadan ağaçlandırılan gayrimenkuller.”

Yani cuntacı Kenan vatandaşın malını gasp etmiş, “ben yaptım oldu” diyerek milletin arsasını orman ilan edivermiş. Şimdi yapılan ise bu mağduriyetin önlenmeye çalışılması. Ama, gel gelelim yapılan her iyi işe karşı olan bu taife buna da karşı çıkıyor. Üstelik Evren’e sahip çıkmak pahasına…

Bu gibilerin tıyneti açıkça belli oluyor. Darbe ve darbeci sevicilik!

Bakın ayrıca CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ne demiş?

“Geçmişte darbecilerin yaptığı gasp olayının bugün düzeltilmeye çalışılıyor olması tabii ki çok güzel. Ancak burada da yine şeytanın avukatlığını yapmak lazım.”

Adam ağzıyla söylemiş işte. Daha ne olsun?

Bunların kimi savunduğunu bir kez daha anlayın artık…

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.