SON DAKİKA
Hava Durumu

Gazeteci Muharrem! Gazeteci Nevşin!

Yazının Giriş Tarihi: 22.10.2021 19:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.10.2021 19:54

Muharrem çıkıp konuşuyor. Laf ola beri gele. Belli bir politikası yok. Duruma göre vaziyet alacak. Ne yapacağını kendi de bilmiyor. Bir programı yok, aldığı kesin bir tavır yok. Parlamenter sisteme dönecek mi? Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde mi kalacak? O da emin değil. Yalnız bu sistemi değiştirmenin pek de mümkün olmadığını anlamış gibi görünüyor. 


Bu arada işine gelmeyince de gazetecilere saldırmayı ihmal etmiyor. Fizik hocası olduğunu unutmuş kendini basın yayın Fakültesinde profesör zannediyor Muharrem. 


Muharrem, partisinin Havran İlçe Teşkilatı binasının açılışında bir yerel gazetecinin “İktidarı değiştirmek için peki HDP ile beraber olur musunuz?” sorusu üzerine, “Terörü kınamak şartıyla 6 ilkemi saydım. Bu 6 ilkeye kim uyarsa onlar ile işbirliği yaparız” diyor.


Kıvırmaya çalışıyor bizim Muharrem. Gazeteci kardeşimiz sorguluyor doğal olarak. Sorusunu tekrarlıyor çünkü cevap net değil. “Yani HDP ile de yaparız diyorsunuz?” diye soruyor.


Bizim fizik hocası delleniyor; “Arkadaşım bak. Bir şey söyleyeyim mi? Bana bu Ali Cengiz oyunlarını yapma. Ben ne söylediğimi biliyorum. Ben sana HDP ile iş birliği yaparız dedim mi? Gazetecilik yapacaksan yap. Bana böyle Ali Cengiz oyunu yapma. Ben sana HDP ile iş birliği yaparız dedim mi demedim mi? Demedim. Bak 6 ilke saydım. ‘PKK terör örgütü’ diyen herkesle iş birliği yaparım, demiyorsa yapmam.” diye gazetecilik dersi vermeye kalkıyor. Ardından da ekliyor “Aldın mı cevabını?


Gel bakalım Muharrem o arkadaş sonra ne dedi bilmem ama ben tekrar soruyorum; “HDP ile işbirliği yapar mısın yapmaz mısın?” Adam gibi kıvırmadan, evet veya hayır diye cevap ver. Fizik hocalığın nasıldır bilmem ama 40 yıllık gazeteciye meslek öğretecek değilsin! Haydi, yüreğin yetiyorsa bana cevap ver!
Pek ihtimal vermem sen yine lafı dolandırırsın ama olur da cevap verirsen söz cevabını yazacağım!


Bu kasaba politikacısı. Olur, cehaletten gazetecilik dersi vermeye kalkabilir. Ne var ki gerçekten gazetecilik dersi alması gereken biri var. Üstelik o “Gazeteci” diye dolaşıyor piyasada. Aslına bakarsanız Türkiye karşıtı ne bulursa söyleyen biri. Nedenini nasılını tartışırız da son yaptığı bence gazetecilik değil. Can Dündar ile konuşmuş bu kadın! Ben de konuşurdum. Buraya kadar mesele yok. Mesele ona ne sorduğun.


Mesela, “Neden vatanına ihanet ettin?” diye sorardım. Mesela, “Niye kaçıyorsun?” diye sorardım. Sorulması gereken en önemli soru ise şu olmalıydı;
Kim sana bunları yaptıran Can? Söyle kim?


Tabii Nevşin bunları sormak yerine vatana millete karşı ne varsa onu söyletmiş Can’a…
Nevşin’e de sormak lazım “Neden?” diye!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.