SON DAKİKA
Hava Durumu

Gericiler!

Yazının Giriş Tarihi: 16.03.2018 21:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.03.2018 21:00
Bu CHP ve Kemalist taifesi Ak Partiyi “gericilikle” suçluyor, bilime karşı görüşler taşıdığı iddiasını yaymaya gayret ediyor. Ne var ki gerici olan ta kendileri. Mevcut İslam’ı değil de kendi oluşturdukları bir dini empoze etmeye çalışıyorlar.

Ünlü bilim adamı Steven Hawking’in ölümünden sonra haberlere yansımasaydı görmezdim. Çünkü köşe yazılarını takip etmişliğim yoktur.  Bunların baş adamlarından Yaşar Nuri Öztürk’ten söz ediyorum. Bakın 25 Şubat 2009 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan yazısında ne diyor?

“Dabbetül Arz denince, bizim aklımıza, mesela, insanlığı, kıyametin yaklaştığı yolunda sürekli uyaran ve nitelikleri Kur’an’daki tanıtıma uyan ünlü dahi fizikçi Stephen Hawking gelmektedir.”

Yaşar Nuri Öztürk’ün titri çeşitli kaynaklarda “Türk İslam felsefesi profesörü, gazeteci, yazar, avukat, televizyon programcısı, siyasetçi, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kurucu dekanı.” Olarak açıklanıyor. Yani bir bilim adamı… Şimdi kalkıp da ölmüş insan hakkında konuşmamam gerektiği gibi bir laf edecekler olacaktır. Onlara sözüm şu; bir gazetede yayınlanmış olan köşe yazısına atfen yorum yapıyorum kardeşim. Tamam mı?

Ölümünden önce bunların televizyonlarında sık sık boy göstermiş olan Öztürk’ün diğer konulardaki iddialarını burada tartışacak değilim. Ayrıca ben ulemadan da olmadığım için diğer konulara girmek istemem. Ancak bu iddia ile ilgili söyleyecek sözüm vardır.

Bahse konu olan dünyaca kabul görmüş, Einstein’dan sonraki dahi şeklinde anılan bir bilim adamıdır. Teorik bir fizikçi olarak söylediklerine bilimsel ortamda karşı çıkarsanız diyecek lafım yoktur. Ehliyetiniz varsa karşı tezinizi koyar eleştirirsiniz. Merhumun İslam karşıtı bir sözü varsa yerden yere vurabilirsiniz. Ne var ki fiziksel durumuna atıf yaparak ona isimler takamaz, alay edemezsiniz. Yaşar Nuri’nin bu yazısında yapılan hakarettir, cehalettir. Bir profesöre yakışacak tutum değildir.

Bu taifenin insanlık anlayışını yansıttığı için konuya değinmek istedim. CHP ve Kemalist mantığı işte bundan ibarettir…

Gelelim Hürriyet Gazetesi’ne. Hawking’in ölümünden sonra ne yaptıklarını gördünüz mü? Sözde bilim adamının hayatını anlatan bir yazı yayınladılar ve ünlü profesörün bir hayalet, bir yaratık ile montajlanmış fotoğrafını koydular. Seçtikleri başlık da “Steven Hawking’in Kıyamet Uyarıları.” Oldu.

Eski yazarlarının mantığıyla ona “çaktırmadan” atıf yapıyorlar akılları sıra. Bunların kim olduğunu bir defa daha anlayın diye yazdım. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.