SON DAKİKA
Hava Durumu

Hainler korkak olur

Yazının Giriş Tarihi: 12.04.2017 22:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.04.2017 22:00
Ne kadar da çabuk unutuyoruz. Daha üzerinden bir sene bile geçmeden Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasına yaptırılan kanlı ve canavarca darbe girişiminde yaşananlardan bahsediyorum. Bazı ayrıntıları kafalardan uçtu bile. Bir hatırlatma yapalım ki kimin kim olduğu iyice ortaya çıksın.

O gece televizyonlarda söylenenlerden başlayalım isterseniz. Darbeci teröristlerin bildirisini döndüre döndüre yayınlayan Halk Tv’ de bir de şu yorum yapılıyordu:

“Bildiri oldukça dikkatli kaleme alınmış. Atatürk vurgusu var. Laiklik vurgusu var. Yolsuzluk vurgusu var. Hukuksuzluk vurgusu var. Kısaca millet, neden şikâyet ediyorsa bu bildiride yer almış.”

Darbeyi olumlu gösterme çabalarıydı elbet bu. Ancak aynı Halk Tv girişimin başarısız kalmasından sonra 180 derecelik bir dönüş yaparak, daha doğrusu Fetö ağzıyla yorumlara başlayarak girişimin “tiyatro” olduğunu öne sürecekti.

Halk Tv kimin kanalıdır? Daha başka hangi skandallara imza atmıştır?

Kendini Mustafa Kemal olarak göstermeye çalışan asker emeklisi CHP milletvekili bir meczubun çıkıp da EVET verenleri İzmir’den denize dökeceğini de yayınladı bu Halk Tv.

Bitmeyen skandallarına son bir ilave de yine o meczubu ekranlara çıkartıp konuşturan Uğur Dündar’dan geldi. Bir kamuoyu araştırma şirketinin anket yaptığını ve bu ankette hayır oranının yüzde 53,75 çıktığını söyledi. Dündar’a göre anketi yapan şirket sahibi referandumda bu sonuç çıkmazsa şirketi kapatacaklarını da söylemiş. Ben de buradan sorayım, ey Uğur! Referandumda bu sonuç çıkmazsa sen de gazeteciliği, televizyonculuğu bırakacak mısın?

Bunları hatırlayın lütfen. Darbeyi kimin ve nasıl desteklediğini hatırlayın. Sonra Sabah gazetesinin yazdıklarını bir düşünün. Darbe gecesi Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Havaalanındaki görüntülerini inceleyin. Bakın gazete haberi nasıl vermiş?

“Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma müdürünün de o gece havalimanında 9 dakika boyunca ortadan kaybolduğu anlaşıldı. Koruma Müdürü Koray Aslan'ın Kılıçdaroğlu'nu havalimanından kaçırmak için yürüttüğü mekik diplomasisinin sırrı, işte bu 9 dakikada saklı.

23.18: Koruma Müdürü Koray Aslan, VIP salonuna girerken Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında... Aslan, 45 saniye sonra ise dışarı çıkıyor.

12 DAKİKANIN 9'UNDA YOK

23.28: Aslan 9 dakika sonra, yani 23.28'de VIP salonuna geri dönüyor. Koray Aslan'ın dönmesinden bir dakika sonra da Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler alelacele harekete geçip havalimanından uzaklaşıyor.

Akıllara takılan soru ise Kılıçdaroğlu'nun korumasının bu süre zarfında tankları kontrol eden darbecilerle, çekilmeleri için görüşüp görüşmediği... Saat 23.23'te yani koruma müdürünün VIP salonunun dışında olduğu anlarda, 2 tank nizamiyenin önünden ayrılıyor.”

Dikkate ve derinlemesine soruşturmaya değer bir konu değil mi?

Bakınız, Yenikapı’da girişimi lanetlemek durumunda kalan Kılıçdaroğlu, tankların önünde duracağını söyleyen Kılıçdaroğlu ağız değiştiriyor ve ortaya “kontrollü darbe” diye bir laf atıyor. Feto’nun sözlerini tekrarlamıyor mu?

Referandum öncesi Fetö ve sahipleri ile onların işbirlikçileri ellerinden geleni yapacaklardır. İftiralar, yalanlar birbirini kovalayacak. Ancak dönüp o geceye bir daha bakın. Kim kimdir göreceksiniz.

Ne diyor Attila İlhan?

“katiller huzursuz

hırsızlar sinirli

hainler ürkekçedir”
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.