SON DAKİKA
Hava Durumu

Hainliğin sınırı yok

Yazının Giriş Tarihi: 26.11.2015 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.11.2015 06:00
 
Suriye sınırında yaşanan olay Türkiye’nin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu gösterdi. Sakın yanlış anlamayın. Biz Rusya’ya da kafa tutarız. Asarız, keseriz gibilerden sokak arası muhabbetlerine katılmıyorum. Demek istediğim, hakkımızı kimseden çekinmeden, “Acaba Amerika ne der? Rusları kızdırırsak ne olur?” gibi endişeler yaşamadan hakkımızı arayabilecek büyük bir ülke olduğumuzun pratiğe aksetmesini vurgulamaya çalışıyorum. Bir başka değişle eski zamanlarda yaşanmış olsa, böyle bir durumda kuyruğu kıstırıp işi birkaç beylik lafla işi geçiştirecek, belki de Amerika’ya danışıp bir şeyler söyleyecek, en fazla da elindeki angajman kurallarını fırlatıp, “Bu ne ya? Ayıp.” tan fazla bir şey yapamayacak yöneticilerin yerine dirayetli, kararlı bir Başkan ile yönetilen ülke durumundayız.
İşin stratejik, siyasi ve diplomatik yönleri mutlaka tartışılacaktır. Ancak gerçek şu ki dünya Türkiye’nin haklılığını görmüştür.
Acıdır ki, göremeyen daha doğrusu görmek istemeyen, işine gelmeyen, aleyhte kullanmak isteyenler de var.
Bu olayın ortaya çıkarttığı en önemli şey şudur;
Vatan hainleri kendilerini iyice ifşa etmişlerdir. Ak Parti ve Erdoğan düşmanları hiç çekinmeden böyle hassas bir konuyu fırsat bilip algı yönetimine, itibarsızlaştırma gayretlerine daha da yüklenmişler, hiç düşünmeden bu meseleyi de çarpıtıp amaçları uğruna kullanmaya başlamışlardır.
İşin çok ama çok acı tarafı NATO, Amerika ve hatta dış basın dahi Türkiye’nin haklılığını kabil edip savunurken bu yaratıklar haksız çıkarmak için azami çaba sarf ediyorlar.
Gazeteci eskisi Meriç Köyatası adlı zavallı sosyal medyada yaptığı paylaşımda hiçbir utanma olmadan gerçek yüzünü gösterip, “Türkiye’yi yöneten siyasi kadro değil, ordu da ISID'i koruma politikasına dahil oldu ve kaşındık. Ekonomik ve askeri sonuçlara şimdiden hazırlıklı olun.” Diyebiliyor. Putin’in sözcüsü edalarında konuşuyor bu yaratık. Merak etmeyin yazarınız ağzının payını verdi. O da seviyesini gösterip küfür etti tabii ki.
Zafer Arapkirli ise kenar mahalle bitirimi ağzıyla, “Putin yönetimi bu sözlerinin kanıtına, yani "suçladığı ülkenin gerçekten teröre destek verdiğini" BM nezdinde kanıtlayacak verilere sahipse ve bunları sunabilirse, sözünü ettiği ülkenin ve liderlerinin "fena halde" başı ağrıyabilir. Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden söz ediyorum. Uluslararası savaş suçundan söz ediyorum. Bütün dünyanın başına bela olmuş ve herkesin nefretine mazhar olmuş bir teşkilatın (IŞİD'in) yardakçısı olarak yargılanmaktan söz ediyorum. Ortada öyle "Siz onlara destek verdiniz biz de bunlara" diye geçiştirilebilecek basit bir durum yok. "Siz" dediğiniz adam, yani Putin, meşru bir devlete yardım ediyor şu an. Sen ise dünyanın başına bela bir manyaklar sürüsüne… Farkında mısın? Alo… Size diyorum…” gibi ifadeler kullanmış. Bu adamı gazeteci yapan, maaş verenin cidden aklı yok.
Bu kadar mı? Değil tabii ki. Daha neler var neler.
Aydın Doğan’ın sosyetik kalemşoru Ertuğrul da Putin’in danışmanını koltuğundan edip oraya zıplama niyetinde midir nedir? Kalkıp emri kimin verdiğini sorguluyor.
Ne o? Emri vereni bulunca dövecek misin?
Acayip analizlere girmiş, kalkmış uçakların hızından bahsedip, “Bu kadar kısa zamanda 10 uyarı nasıl yapılabilir?” gibi laflar geveleyerek Rusya'yı haklı çıkartma çabası gösteriyor. Uçağın hızını ve gittiği yolu hesaplamış kendi aklınca. Sorular soruyor.
Aydın Doğan’ın gazetesi ayrıca gidip turizmcileri konuşturmuş. Onlar da, “Eyvah biteriz” demişler. O turist zaten gelmiyordu bre kıt akıllılar. Sahte içkiyle zehirleyip, kuyumcularda kazıklayarak zaten kaçırmıştınız.
Sözcü gazetesi hemen atlamış, bütün yazarlarıyla “savaş çıkıyor” çığlıkları atmaya başlamış bile.
Posta daha pısırık kalmış. Çeçen lider Kadirov’un ağzından söylüyorlar içlerinden geçeni.
Kadirov da kadir bilmeyen bir yaratık olduğunu ispat etti ayrıca.
Sözün kısası herkes kim olduğunu koydu ortaya…
Meğer hainliğin sınırı yokmuş.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.